Slevová akce!
31.03.2021 – 05.04.2021, cena: 10.530,- Kč

Zájezd Velikonoce v Římě s návštěvou Castel Gandolfa - letecky a autobusem 31. 3. - 5. 4. 2021

Štítky: Itálie

Nově přidáno
Zájezd Velikonoce v Římě s návštěvou Castel Gandolfa - letecky a autobusem 31. 3. - 5. 4. 2021
 

Do 28. 2. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 240,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 240,- Kč/osoba!

Prožijte hlavní křesťanské svátky ve Věčném městě s papežem Františkem! Bohatý program, znalý průvodce, super cena. Tato varianta je kombinovanou dopravou, tj. letecky a autobusem. Během programu navštívíte také kouzelné městečko Castel Gandolfo s letním sídlem papeže a nádhernými scenériemi jezera Lago Albano. Pojeďte s námi!

Cena: 10.530,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Řím, doprava lux bus, 4x hotelové ubytování se snídaní + 3x večeře, duchovní doprovod, průvodce, servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto: městská taxa - platí se na místě, vstupy, jízdenky na metro (1 lístek 100 min. - 1,50 EUR, celodenní 7,- EUR, třídenní 18,- EUR, sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště Vídeň 220,- Kč, komplexní cestovní pojištění 320,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě av cca 9:30., odjezd na letiště do Vídně, odlet do Říma. Cestou na hotel zastávka v městečku Castel Gandolfo ležícím nad nádherným jezerem Lago Albano. Papež Urban VIII., který zde byl poprvé v roce 1626, se rozhodl vybudovat na místě staré pevnosti palác a letní sídlo papežů. Před průčelím paláce je malé náměstí, v roce 1870 (po likvidaci Papežského státu italskými vojsky) přejmenováno na náměstí Svobody. V letech 1870-1929 nebyl palác využíván. Odjezd na hotel, ubytování.

2. den: Zelený čtvrtek: Po snídani přesun do historického centra, na Svatopetrském náměstí účast na liturgii Zeleného čtvrtka, Missa Chrismatis (mše se svěcením olejů), která se koná v 9:30 v bazilice sv. Petra ve Vatikánu (vstup do baziliky pouze pro pozvané). Odpoledne antické památky - Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Bazilika sv. Klementa s relikviemi sv. Cyrila, možnost modlitby na Svatých schodech, které dala převést sv. Helena z Jeruzaléma do Říma. V 17:30 mše sv. na památku Poslední večeře v Lateránské bazilice, kde bylo první sídlo papežů. Ubytování.

3. den: Velký pátek: Po snídani návštěva baziliky sv. Pavla za hradbami, vybudované nad světcovým hrobem, pokračování v prohlídce centra Říma s antickými i křesťanskými památkami, Bazilika sv. Petra v řetězech, kde je známá socha Mojžíše od Michelangela, nejznámější římská Fontana Di Trevi... Účast na liturgii Velkého pátku v 15:00 v bazilice Svatého kříže v Jeruzalémě, která uchovává vzácné relikvie - dřevo z kříže Ježíše, 2 trny z trnové koruny a hřebík. Bazilika byla součástí poutní cesty již v dobách sv. Filipa Neri, kdy poutníci pěšky navštěvovali 7 hlavních římských baziliky. Ve 21:15 v Koloseu křížová cesta, kterou vede Svatý otec. Ubytování.

4. den: Bílá sobota:
Po snídani přesun do Vatikánu. Náměstí sv. Petra, vstup do baziliky sv. Petra, hrob sv. Jana Pavla II. a sv. Jana XXIII., osobní modlitby. Účast na velikonoční vigilii v Papežském slovenském kolegiu sv. Cyrila a Metoděje.

5. den: Velikonoční neděle: Po snídani přesun do Vatikánu. Účast na velikonoční mši se Svatým otcem. Pokračování v náboženském programu, návštěva baziliky Santa Maria Maggiore. Bazilika je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších mariánských chrámů na světě. Původní bazilika byla postavena ve 4. stol. V roce 867 papež Hadrián II. v chrámu za přítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoda položil na hlavní oltář slovanské bohoslužebné knihy a tak schválil staroslověnštinu jako liturgický jazyk. Prohlídka centra Říma s nejznámějšími náměstími a fontánami. Následně odjezd noční jízdou na Slovensko.

6. den: Ráno příjezd na Slovensko

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Internetový obchod PoutníKnihy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS