10.06.2023 – 21.06.2023, cena: 38.740 Kč

Zájezd do Arménie a Gruzie 10. 6. - 21. 6. 2023

Štítky: Arménie Gruzie

Zájezd do Arménie a Gruzie 10. 6. - 21. 6. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 200 Kč/osoba.

Představujeme novinkový atraktivní zájezd do dvou úchvatných zemí - do Arménie a Gruzie. Putujte s námi po stopách prvních křesťanů, prozkoumejte starodávné kláštery ležící v nádherné přírodě divokých hor, spatřete mýty opředenou biblickou horu Ararat, poznejte pulzující hlavní města, ochutnejte vynikající víno u místních vinařů...

Termín: 10. 6. - 21. 6. 2023

Cena: 38.740 Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Letenka Vídeň - Jerevan, letenka Tbilisi - Vídeň, servisní (letištní) poplatky
 • 10x hotelové ubytování se snídaní ***/****, 7x oběd, 1x večeře a 2x uvítací večeře
 • Doprava autobusem po trase
 • Odborný průvodce - kněz
 • Služby místního průvodce
 • Vstupy (lanovka v Tbilisi, skalní město Uplistsikhe, Khareba – ochutnávka vína, Gverabi – ochutnávka vína, Areni – ochutnávka vína, pevnost Erebuny, chrám Garni, Matenadaran, Zvartnots, NOY Ararat brandy factory)
 • Voda (1 láhev/osoba/den), mapa

V ceně není zahrnuto:

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6.500 Kč
 • Alkoholické nápoje
 • Extra prohlídky a transfery, které nejsou uvedeny v programu
 • Obslužné, které představuje částku 90 EUR (platí se přímo průvodci)

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Transfer z Bratislavy na a z letiště Vídeň 520 Kč
 • Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 940 Kč, pojištění pandemic včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 1.250 Kč

Program zájezdu:

1. den: Transfer na letiště do Vídně, odlet do Jerevanu.

2. den: Po příletu transfer na hotel, ubytování. Po snídani nás čeká prohlídka města Jerevan, nebo také "růžového města", jak je toto hlavní město Arménie nazývané. Toto synonymum dostalo pro růžově zbarvené skály, které se v Arménii nacházejí. Uvidíte Náměstí republiky, Prezidentský palác, Akademii věd, Parlament, divadlo, operu. Další zastávka je v komplexu Cascade, postavený v roce 1970, spojuje Haghtanak Park - "Victory" Park a Centrum. Návštěva "Megerian Rugs" - továrna a výstava koberců, kde uvidíte tradiční technologii výroby koberců. Návštěva továrny na výrobu brandy Noy Ararat. Večeře v tradiční arménské restauraci s živou hudbou. Ubytování v Jerevanu.

3. den: Po snídani se seznámíte s historií. Navštívíte překrásnou knihovnu Matenadaran, kde se nachází více než 17 000 rukopisů a knih psaných v různých jazycích a výzkumný institut. Přesun do Garni, kde se dodnes zachoval jedinečný antický chrám zasvěcený bohu slunce Helia. S příchodem křesťanství v 3. stol. byly všechny pohanské chrámy zničené a nahrazené křesťanskými kostely. Tento chrám se velmi líbil sestře krále Trdata III. díky čemuž se zachoval dodnes. V areálu se zachovaly i pozůstatky římských lázní s mozaikami. Garni kaňon - strmá skála nad říčkou Azat se zvláštním přírodním úkazem "Čedičové varhany". Během oběda budete mít možnost sledovat pečení tradičního arménského chleba "Lavash", který vám budou nabízet. Následuje návštěva jednoho z nejznámějších a nejkrásnějších arménských klášterů Geghard (UNESCO). Byl založený ve 4. století, rozšířený o části vytesané do skály v 13. století. Fungoval nepřetržitě a dodnes se zde provádějí křty. Akustika interiéru je nezapomenutelná. Dřevěný kostel s přistavěnou vstupní halou je nejstarší částí kláštera. V jedné ze tří hal vytesaných do skály teče svatý pramen živé vody. Legenda říká, že sem byl přinesen jeden z trnů z Kristovy trnové koruny. V blízkém okolí se nachází několik skalních jeskyní, v nichž v minulosti žili mniši. Návrat do Jerevanu, ubytování.

4. den: Po snídani návštěva vrchu Tsitsernakaberd a památníku genocidy 1915, jedno z impozantních monumentů Jerevanu. Etchmiadzin - představuje důležité náboženské centrum Arménie, nazývané také "Vatikánem Arménie", je sídlem nejvyšších představitelů Arménské Apoštolské církve. Katedrála ze 4. století patří mezi nejstarší křesťanské budovy na světě. Pokračujeme návštěvou kostela sv. Hripsime a kostela sv. Gayane ze 7. stol. se zajímavou historií. Tyto následovnice Ježíše Krista byly spolu s mnoha dalšími křesťany umučeny smrtí za svou víru. V kostelích uchovávají jejich relikvie. Oběd v kulturním centru města Etchmiadzin, následně návštěva archeologického areálu Zvartnots (UNESCO) ze 7. století. Návrat do Jerevanu, návštěva expozice rukodělných výrobků.

5. den: Po snídani jízda přes úrodnou planinu Araratu. Prohlídka kláštera Khor Virab, kde se začala psát historie křesťanství v Arménii, sídlícího oproti majestátní biblické hoře Ararat. V tomto klášteře byl Sv. Gregor Iluminátor vězněn. Toto místo má velký význam pro každého poutníka. Sv. Gregor Iluminátor je patronem kostela, který se zde nachází a zároveň představuje světce, který má důležité místo v šíření křesťanství v Arménii. Návštěva vinařské oblasti - "Areni Winery" spojená s degustací těch nejlepších vín z této oblasti. Přejezd přes úzkou roklinu až ke klášteru Noravank, prohlídka, oběd v blízkosti kláštera. Návrat do Jerevanu, ubytování.

6. den: Dnes se vydáte na severozápad Arménie směrem k Mt. Aragats - nejvyšší vrch Arménie. Oblast Aragatsotn je známá jako „Arménský abecední park“, nacházející se vedle bazénu a kříže, v pozadí památníku je vytesáno 39 obrovských arménských písmen. Park je zasvěcen tvůrci arménského jazyka Saint Mesropovi Mashtotsovi, který tento jazyk vytvořil před více než 1600 lety a používá se dodnes. Klášterní komplex Saghmosavank a Ohanavank, jedny z nejbohatších a nejvýznamnějších duchovních a kulturních center. Budete mít opět možnost navštívit jedno z dalších vinařství v Arménii. Návrat do Jerevanu, ubytování.

7. den: Po snídani přesun k jezeru Sevan, jednomu z největších sladkovodních jezer na světě. Zabírá až 5 % povrchu Arménie a domácí ho nazývají i smaragdem Arménie. Nachází se v nadmořské výšce 1.897 m a nabízí fascinující scenérie. Navštívíme kostely, nacházející se v blízkosti pobřeží. V případě časových možností návštěva areálu Noraduz - "les starých náhrobků khachkar". Odjezd do historického městečka Dilijan. Pro svou architekturu a nádhernou přírodu nazývané také "kouskem Švýcarska v Arménii". Najdeme zde typické dílničky a také obchůdky s tradičními arménskými produkty. Návštěva kláštera Goshavank, přesun k arménsko-gruzinským hranicím. Zastávka v Alaverdy, prohlídka města položeného v kaňonu mezi Jerevanem a Gruzií, je známá měděnými doly. Ubytování v Alaverde.

8. den: Po snídani návštěva majestátního díla arménské architektury - kláštery Haghpat a Sanahin, Aghtala (UNESCO). Oběd, arménsko-gruzínský hraniční přechod Sadakhlo, pokračování do Tbilisi. Ubytování.

9. den: Po snídani prohlídka města Tbilisi. Pár nezapomenutelných hodin strávených v hlavním městě Gruzie. Okouzlující město postavené v 5. stol. podél údolí řeky Mtkvari. Prohlídku začnete plošinou Metekhi (13. stol.), Předtím se lanovkou dostanete na pevnost Narikala ze 4. století. Pokračujete prohlídkou sirných lázní ze 17. stol. - přírodní horké minerální vody a objevíte ukrytý vodopád. Ulice Shardeni a procházka přes skvostný most Míru s výhledem na město. Bazilika Anchiskhati ze 6. stol. - nejstarší chrám ve městě, až do 19. stol. uchovával ikonu Krista z kláštera Anchas (dnešní Turecko), která patří k nejvzácnějším v Gruzii. Během sovětské moci zde bylo muzeum řemesel. Náboženské obřady byly obnoveny po roce 1991. Večeře v tradiční restauraci s živou hudbou. ubytování

10. den: Po snídani se podél hedvábné cesty dostanete do skalního města Uplistsikhe, jednoho z prvních míst v Gruzii vytesaných do skály. Jeskyně sloužily pohanským účelům, předtím než se stala Gruzie křesťanskou zemí. Pokračujete do Mtskheta, starověké hlavní město Gruzie, důležité náboženské centrum (UNESCO). Oběd. Po cestě zastávka na vrcholu hory, u soutoku dvou řek - Mtkvari a Aragvi. Příjezd do Mtskheta - kostel Jvari. Procházka po ulici se suvenýry s možností nákupů. Návštěva největšího křesťanského chrámu v Gruzii - katedrály Svetiskhoveli z 9. stol., Uchovává Kristův plášť. Světové dědictví UNESCO. Návštěva kláštera Shio Mgvime ze 6. stol. Založil ho "Shio-Mgvimeli", jeden z asyrských otců. V blízkosti kláštera je pramen. Podle legendy se objevil po Shioových slovech, když mniši zůstali bez vody. Návrat do Tbilisi. Ubytování.

11. den: Dopoledne odpočinek na hotelu a kolem oběda nás čeká cesta do malého městečka Sighnaghi, je to jedno z nejkrásnějších míst v Gruzii. Budete obdivovat starodávnou architekturu a přírodu, protože v blízkosti se nachází nekonečné množství kopců a pohoří zvaných Alazani Valley a sněhem pokryté hory Kavkazu. Vinařství Khareba a ochutnávka vína.. Po obědě následuje návštěva kláštera St. Nino v Bodbe, který je zasvěcený sv. Nině, která šířila křesťanství počátkem 4. století. Její relikvie jsou umístěny právě v tomto kostele, který byl postaven v období feudalismu a několikrát rekonstruován. Návrat do Tbilisi, osobní volno, transfer na letiště.

12. den: Odlete do Vídně v brzkých ranních hodinách.

Poutní program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
22.09.2014

Arménie

Arménie

Arménie, země Noemova

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS