07.05.2024 – 13.05.2024, cena: 23.720 Kč

Zájezd do Dánska, Švédska, Finska a Norska 7. 5. - 13. 5. 2024

Štítky: Dánsko Finsko Norsko Švédsko

1. termín
Zájezd do Dánska, Švédska, Finska a Norska 7. 5. - 13. 5. 2024
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Zveme vás na lákavý letecký zájezd s bohatým programem - do sympatické Skandinávie! Prozkoumejte s námi metropole severských zemí, putujte po stopách sv. Brigity, spolupatronky Evropy a sv. Ansgara (Oskara), "apoštola" Skandinávie a patrona severských zemí, pokochejte se téměř nedotčenou severskou přírodou, vychutnejte si atmosféru Holmenkollenu, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek...

Cena: 23.720 Kč

V ceně je zahrnuto:

 • mezinárodní letenka Vídeň – Kodaň, Oslo – Vídeň
 • 6x ubytování se snídaní (z toho 2x na výletní lodi)
 • doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
 • průvodce, duchovní doprovod
 • výletní loď ze Stockholmu do Helsinek a zpět, ubytování ve 4-lůžkové kajutě
 • servisní poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • vstupy, fakultativní výlet lodí po Oslo fjordu cca 50 EUR
 • ubytování na lodi ve 2-lůžkové kajutě v ceně 2.040 Kč/osoba během celé plavby
 • sedadlo v přední části autobusu 380 Kč
 • jednolůžkový pokoj na hotelu za příplatek 5.100 Kč na vyžádání nebo pokud není možné klienta doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme):

 • transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 640 Kč
 • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu + pojistné krytí do výše 80% storno poplatku 540 Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na covid-19 v ceně 710 Kč

Program zájezdu:

1. den: Časně ráno transfer na letiště do Vídně s následným odletem do hlavního města DánskaKodaň. Chrám Sv. Ansgara (biskup, patron Dánska, benediktín), prohlídka centra - královský palác Amalienborg, dánský parlament Christiansborg, velkolepá městská radnice a symbol města Malá mořská víla. Procházka po nejdelší pěší zóně světa – Stroget, která je doslova poseta pouličními umělci, malíři, baviči, hudebníky. Přejezd Oresundským mostem do Švédska, ubytování v oblasti Malmő.

2. den: Po snídani odjezd do Vadstena, v minulosti královské sídlo a významné církevní středisko. Ve 14. stol. zde působila sv. Brigita, první švédská světice, zakladatelka řeholního Řádu Božského Vykupitele, spolupatronka Evropy. Návštěva opatství a kostela s ostatky sv. Brigity, zámek Gustava Vasu, nejstarší radnice ve Švédsku. Přesun na ubytování v oblasti hlavního města Švédska Stockholm.

3. den: Po snídani prohlídka historického centra Stockholmu. Projedete se starým městem s klikatými uličkami, kostely Storkyrkan (Velký kostel sv. Mikuláše, korunovační), německý kostel se zvonkohrou, projdete u královského paláce a švédského parlamentu. U věže městské radnice se vám otevře nepopsatelný pohled na celé město, zvané „Benátky severu“. V muzeu můžete vidět unikátní válečnou loď Vasa krále Gustava Vasu, kterou po 333 letech vytáhli z mořského dna. Odjezd do přístavu, plavba lodí do hlavního města Finska - Helsinky.

4. den: Snídaně na lodi, příjezd do Helsinek. Prohlídka historického centra - Senátní náměstí s katedrálou Tuomiokirkko, návštěva pravoslavné Uspenské katedrály, pozoruhodného moderního kostela Skalního chrámu - Temppeliaukion kirkko. Uvidíte areál kongresového a koncertního centra s halou Finlandia, která byla dějištěm konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v roce 1975. Návrat do přístavu, nalodění. Noční plavba do Stockholmu.

5. den: Snídaně na lodi, příjezd do Stockholmu. Panoramatická jízda územím jižního Švédska k západnímu pobřeží. Uvidíte nádhernou, lidskou rukou téměř nedotčenou přírodu oblasti Västergötland. Přesun do Norska, ubytování.

6. den: Po snídani celodenní prohlídka norské metropole Oslo. Poloostrov muzeí - Bygdoy, kde se nachází Národopisné muzeum a skanzen, muzeum Kon Tiki - papyrová loď Ra II. Thora Heyerdahla, kde je umístěna ale také autentická polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Přesun do historického centra - katedrální chrám sv. Olafa, procházka po pěší zóně Karl Johans Gate, kolem které jsou rozesety hlavní budovy města – Parlament, Univerzita, Národní divadlo, Královský palác. Fakultativně projížďka lodí po Oslofjordu (asi 2 hod.), který se táhne od radnice v délce asi 100 km a nabízí nádherné výhledy. Tato vodní úžina je poseta drobnými ostrůvky. V některých místech je fjord široký více než 10 km, místy se však tísní v úzkých úžinách. Přesun do lyžařského střediska Holmenkollen, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek, který se monumentálně vypíná nad celým okolím. Ubytování v Oslu.

7. den: Po snídani pokračování programu v Oslu. Návštěva známého parku Frogner, kde se nachází 212 soch nejvýznamnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda spolu se symbolem města - sochou Rozzlobený chlapeček. Odjezd na letiště, odlet do Vídně, následně transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Vážení poutníci a klienti,

rádi bychom vás informovali, že online přihláška na našem webu je opět v provozu.

Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS