Slevová akce!
12.05.2021 – 18.05.2021, cena: 26.730,- Kč

Zájezd do Estonska, Finska a Ruska 12. 5. - 18. 5. 2021

Štítky: Estonsko Finsko Rusko

Nově přidáno
Zájezd do Estonska, Finska a Ruska 12. 5. - 18. 5. 2021
 

Do 28. 2. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 640,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 640,- Kč!

Prozkoumejte s námi největší zajímavosti estonského hlavního města Tallinn, finského hlavního města Helsinky a ruského Petrohradu s jeho kouzelnými bílými nocemi. Novinka v naší nabídce.

Cena: 26.730,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Letenka Vídeň - Tallinn (přes Mnichov), Petrohrad - Vídeň
 • 6x ubytování se snídaní, 3x oběd, 1x večeře (3 * hotel v Tallinnu, jednodušší hotel ve Finsku - Kotka, 3* hotel v Petrohradě)
 • Doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
 • Trajekt Tallinn - Helsinky
 • Odborný průvodce, kněz, místní průvodce v Petrohradě
 • E-viza do Ruska
 • Vstupy v Petrohradě: Ermitáž, katedrála sv. Izáka, výlet do Petrodvorce - vstup do paláce a zahrad, výlet do města Puškin (Carskoje selo) - vstup do Paláce Jekatěriny, Petropavlovská pevnost - chrám sv. Petra a Pavla
 • Servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • Sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč
 • Bakšišné 35,- EUR (platí se přímo průvodci)

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň do Bratislavy 410,- Kč
 • Komplexní cestovní pojištění 380,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Brzy ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště Vídeň, odlet do estonského hlavního města Tallinnu. Po příletu prohlídka historického centra Tallinnu (UNESCO), které je obehnáno dodnes zachovanými městskými hradbami. Nad starým městem se tyčí pevnost Toompea, založená německými rytíři. Návštěva ruské a evangelické katedrály, kostela Svatého Ducha. Večeře, ubytování

2. den: Odjezd do přístavu, nalodění, v cca 7:00 hodin. Odjezd trajektem do hlavního města Finska Helsinki. Prohlídka historického centra - Senátní náměstí s katedrálou Tuomiokirkko, návštěva pravoslavné Uspenské katedrály, pozoruhodného moderního kostela Skalního chrámu - Temppeliaukio kirkko. Uvidíte areál kongresového a koncertního centra s halou Finlandia, která byla dějištěm Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v roce 1975. Přesun k památníku nejvýznamnějšího finského skladatele Jeana Sibelia. Odjezd do starobylého města Kotka na pobřeží Finského zálivu. Ubytování.

3. den: Přesun panoramatickou jízdou podél pobřeží Finského zálivu do Ruska. Zastávka ve starobylém městečku Vyborg, které bylo starodávným obchodním centrem na řece Vouski. Město se dostalo pod vliv Novgorodu a Švédska, po rozpadu carského Ruska a občanské válce bylo součástí nově vytvořeného Finska. K Sovětskému svazu byl Vyborg přičleněn po roce 1944. Historické centrum města s pravoslavným a protestantským kostelem, případně návštěva parku Monrepos, který nabízí panoramatické výhledy na přírodu Finského zálivu (vstupné asi 100 RUB, cca 1,50 EUR). Přesun do St. Petersburgu, města rozprostírající se na 40 ostrovech, které spojuje asi 300 mostů. Nezapomenutelná večerní atmosféra bílých nocí, ubytování v St. Petersburgu.

4. den: Návštěva velkolepého paláce Petrodvorec - letní rezidence Petra Velikého. V tomto pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století je umístěno přes 170 fontán, mezi nimi nejznámější Velká kaskáda. Po obědě návrat do centra Petrohradu - okružní jízda městem - budova Admirality, zapsaná v seznamu UNESCO jako jedno z nejpozoruhodnějších děl architektury, Alexandrův sloup, Něvský prospekt a klášter Alexandra Něvského, Kazaňská katedrála - patří mezi nejkrásnější pravoslavné katedrály na území Ruska. Je vybudována v klasicistním architektonickém stylu, se svou kolonádou připomíná chrám svatého Petra v Římě, symbolizuje touhu po spojení pravoslaví s katolickou církví. V interiéru se nachází vzácná ikona Matky Boží Kazaňské, která se do St. Petersburgu dostala z Moskvy v roce 1712 a do chrámu se dostala v roce 1811. Katedrála se stala i symbolem vítězství ruské armády nad Napoleonovou armádou a v interiéru se nachází mohyla slavného ruského vojevůdce M. I. Kutuzova. Ubytování.

5. den: Návštěva světoznámých uměleckých památek v Zimním paláci - Ermitáž. Je to bezkonkurenční sbírka přibližně tří milionů exponátů ve více než čtyřista místnostech v komplexu šesti budov, které se nacházejí na březích řeky Něvy. Prohlídka dalších památek v Petrohradu - Zaječí ostrov, kde se začaly psát počátky moderního Ruska - Petropavlovská pevnost s mohutnými hradbami a vstupními branami, katedrála sv. Petra a sv. Pavla. Oběd. Náměstí a katedrála sv. Izáka, Palácové náměstí. Ubytování.

6. den: Výlet do města Puškin (Carskoje selo) - palác Jekatěriny, Jantarová komnata. Procházka po Jekatěrinském parku, oběd. Návrat do St. Petersburgu. Další chrámy a pozoruhodnosti jako Měděný jezdec - bronzová socha Petra Velikého, mše v římskokatolické katedrále sv. Kateřiny Alexandrijské. Ubytování.

7. den: Snídaně, mše v katedrále sv. Kateřiny Alexandrijské (římskokatolická katedrála na Němském prospektu), odjezd na letiště, odlet do Vídně, transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Internetový obchod PoutníKnihy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS