Novinka
20.02.2024 – 16.03.2024, cena: 7.010 Kč

Zájezd do Francie a Německa - Paray Le Monial, Altötting, Taizé, Cluny, Ars, Annecy - únor, březen 2024

Štítky: Francie Německo

350. výročí v Paray Le Monial
Zájezd do Francie a Německa - Paray Le Monial, Altötting, Taizé, Cluny, Ars, Annecy - únor, březen 2024
 

Prožijte s námi 350. výročí zjevení Božského Srdce sv. Markétě Alacoque v Paray Le Monial - jednom z nejvýznamnějších poutních míst dnešní Francie a navštivte také známá a poutavá místa jako Altötting, Taizé, Cluny, Ars, Annecy.

Vyberte si z těchto termínů:

 • 20. 2. - 24. 2. 2024 - vyprodáno
 • 27. 2. - 2. 3. 2024 - vyprodáno
 • 5. 3. - 9. 3. 2024 - vyprodáno
 • 12. 3. - 16. 3. 2024

Cena: 7.010 Kč

V ceně je zahrnuto:

 • doprava lux bus
 • 2x ubytování se snídaní ve dvou a třílůžkových pokojích se soc. zařízením
 • doprava klimatizovaným autobusem po trase
 • odborný průvodce
 • kněz

V ceně není zahrnuto:

 • vstupy
 • pobytová taxa - platí se na místě v hotovosti

Možný příplatek:

 • komplexní cestovní pojištění včetně storno zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku v ceně 380 Kč/osoba nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 510 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 1.910 Kč - na vyžádání nebo pokud není možné klienta doubytovat

Program:

1. den: Večer odjezd z Bratislavy do Paray le Monial ve Francii, kde si připomínáme 350 výročí Zjevení Božského Srdce.

2. den: V dopoledních hodinách příjezd do Paray Le Monial - jednoho z nejvýznamnějších poutních míst dnešní Francie. Návštěva kaple, kde se řeholnici Markétě Alacocque zjevilo Božské Srdce Ježíšovo. Románská architektura baziliky vyniká výjimečnou harmonií a je jakoby zmenšeným modelem dnes již neexistujícího opatského kostela v Cluny. Ke kostelu přiléhá klášter s malým muzeem a překrásný park. Tělo sv. Marie Markéty Alacocque je uloženo pod hlavním oltářem. Náboženský program, ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do Taizé, domova mezinárodní ekumenické komunity, kterou založil v roce 1940 bratr Roger. Bratři se zavazují na celý život, že budou spolu sdílet materiální i duchovní společenství, život v celibátu a velké skromnosti. Dnes tvoří komunitu více než sto bratrů z více než 25 různých národů. Srdcem každého dne v Taizé jsou tři společné modlitby. Každoročně sem přicházejí tisíce mladých lidí na týdenní setkání v modlitbách a rozjímání. Bratři z Taizé navštěvují lidi po celém světě a pořádají setkání, která jsou součástí „poutě důvěry na zemi“. Následně přesun do Cluny. Zde se nacházejí zbytky benediktinského opatství, které bylo ve 12. století nejvlivnější autoritou křesťanského světa. Klášter byl založen v roce 910 a brzy se stal centrem duchovní moci. Pozdější Cluny sloužilo jako výraz královské přízně. Po jistou dobu funkci opata zastával kardinál Richelieu i Jules Mazarin. Přesun do malebného městečka Ars, kde působil sv. Jan Maria Vianney. Prohlídka muzea, fary a farního kostela, kde byl původně Jan Vianney pohřben. Odjezd do Annecy, ubytování.

4. den: Po snídani prohlídka Annecy. Květinová výzdoba města je světoznámá, jezero s křišťálově čistou vodou je oázou odpočinku. Žil zde ženevský biskup sv. František Saleský. Nad městem se majestátně tyčí bazilika se světcovým hrobem, je zde pohřbena i sv. Jana de Chantal. Prohlídka historického centra města Annecy, návštěva míst spojených s životem sv. Františka Saleského. Podvečer odjezd noční jízdou na Slovensko.

5. den: Ráno zastávka v bavorské národní svatyni v Altöttingu. Leží v malebném horském prostředí. Již více než 1250 let je duchovním centrem Bavoranů a přes 500 let nejvýznamnější mariánské poutní místo v Německu. Pro více než milion poutníků a návštěvníků ročně je cílem "Černá Matka Boží - Schwarze Müttergottes" v osmiúhelníkové kapli Boží milosti (Gnadenkapelle). Od května do října se zde konají každoročně velké pouti a slavnostní bohoslužby. Mše svatá v 6:00 hod., možnost soukromé modlitby. Pokračování v jízdě na Slovensko s předpokládaným příjezdem odpoledne.

Program je spojen s každodenní mší sv. a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako centrála. Ceny v Kč vždy schvaluje centrála a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky (především letištní poplatky), které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K většině zájezdů navíc poskytujeme slevy. Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

PoutníZájezdy.CZ - specialista na poutní zájezdy po celém světě │ tel.: +420 731 604 770 │ e-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám poutní zájezdy do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, La Saletty, Medžugorje, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

Náš blog Svatá zeměPoutnictví Tiskárna Grantis

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS