Slevová akce!
23.05.2021 – 27.05.2021, cena: 9.590,- Kč

Zájezd do Francie a Německa - Paříž, Remeš, Metz, Saint-Avold a Norimberk 23. 5. - 27. 5. 2021

Štítky: Francie Německo

Nově přidáno
Zájezd do Francie a Německa - Paříž, Remeš, Metz, Saint-Avold a Norimberk 23. 5. - 27. 5. 2021
 

Do 28. 2. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 180,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 180,- Kč/osoba!

Láká vás navštívit historickou a poutní Paříž? Rádi byste poznali i další zajímavá města a historické skvosty Francie a Německa? Zkuste právě tento novinkový zájezd kombinovanou dopravou za příjemnou cenu.

Cena: 9.590,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Paříž, lux bus během programu, 3x ubytování se snídaní, duchovní doprovod, průvodce, servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto: městská taxa - platí se na místě, vstupy, sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč, oběd nebo večeře ve Flunch 10,- EUR (platba na místě)

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 270,- Kč, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň 220,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště Vídeň, odlet do Paříže. Přesun do centra Paříže, návštěva Rue du Bac - klášter sv. Vincence s kaplí Zázračné medaile, ve které je vystaveno neporušené tělo sv. Kateřiny Labouré. Kostel sv. Vincence de Paul s jeho tělesnými ostatky. Fakultativně možnost návštěvy paláce Louvre. Muzeum ukrývá skvosty evropského malířství a sochařství, přilehlé Tuilerijské zahrady jako ukázka dokonalé francouzské zahradní úpravy. Odjezd na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani další program v Paříži, kouzelná čtvrť umělců Montmartre s bílou bazilikou Sacré Coeur. Fakultativně plavba po Seině s vyhlídkou na hlavní dominanty města: Eiffelova věž, Invalidovna, Bourbonský palác, Muzeum D'Orsay, Justiční palác, katedrála Notre Dame, Radnice, Place de la Concorde, Louvre. Odjezd do oblasti Champagne, návštěva světoznámé gotické Katedrály Notre Dame v Remeši. První katedrála na tomto místě stála již v roce 401 a první korunovace v Remeši byla v roce 816. Tradice pokračovala až do roku 1824, Remeš byla svědkem korunovace všech francouzských králů. Dnešní Katedrála byla vybudována na žádost remešského arcibiskupa v 13. století a měla odpovídat významu korunovace. Bohatá sochařská výzdoba je unikátní. Z celkového počtu 2300 soch je 56 postav králů Francie. Odjezd na hotel, ubytování.

3. den: Po snídani přesun do hlavního města regionu Lotrinsko Metz - Mety. Leží na soutoku řek Mosela a Seille. Je známé díky velkolepé gotické katedrále sv. Štěpána (Saint Ettiene) ze 14. stol. s chrámovou lodí vysokou 42 m, jednou z nejvyšších ve Francii. Pozornost láká největší sbírka vitrážových oken na světě. Na jejich vzhledu se podíleli významní umělci v průběhu několika staletí včetně Marka Chagalla. Od roku 2010 je zde také otevřeno kulturní centrum a muzeum Centre Pompidou-Metz. Prosperitu města zajišťoval obchod z vínem, právě zde má kořeny dynastie Karlovců, kteří založili první bohatou a mocnou evropskou říši. Tato panovnická dynastie vládla ve Francké říši v letech 751 až 987. Svůj název odvozuje od svého nejvýznamnějšího člena, císaře Karla Velikého, který vládl jako král Franků (768-814) a císař Západu (800-814). Díky tomu, že se stalo sídlem biskupa, vzrostl zde počet církevních staveb. Ve středověku patřilo mezi největší města, střídavě bylo přičleněno k německé říši a k francouzskému království. Německo jazyčná většina ovlivnila i architekturu - zachovaly se kolosální budovy v novorománském a neogotickém stylu, postavené právě za doby německé nadvlády. Odjezd do Saint-Avold. Opatství sv. Nabora uchovává relikvie mučedníků sv. Nabora a sv. Felixe, umučnených ve 3. století. Postupně při klášteře vzniklo prosperující obchodní městečko. V roce 1300 byl postaven gotický kostel a v roce 1313 byla otevřena nemocnice. Na místě, kde byla nalezena zázračná socha Panny Marie, byla vybudována nejprve kaple. Jelikož sem přicházelo už v minulosti mnoho poutníků, postupně byla rozšířena, dnes tu stojí nádherná bazilika Notre Dame, známá jako Basilique Notre-Dame aux Trois-Montagnes. Odjezd na hotel, ubytování.

4. den: Po snídani přesun do města Norimberk, prohlídka historického centra. Na hlavním náměstí upoutá pozornost bohatě členěný štít gotického chrámu Panny Marie Frauenkirche. Na jeho orloji vždy v poledne 7 kurfiřtů třikrát obejde sochu císaře Karla IV. Orloj byl postaven na památku vydání Zlaté buly Karla IV. (1356), která každému nově zvolenému panovníkovi ukládala povinnost svolat říšský sněm do Norimberku. Největším chrámem ve městě je gotický kostel sv. Vavřince, gotický svatostánek má výšku až 20 m. Odjezd na Slovensko.

5. den: Předpokládaný příjezd do Bratislavy v ranních hodinách.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Internetový obchod PoutníKnihy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS