28.10.2021 – 31.10.2021, cena: 9.860,- Kč

Zájezd do Francie a Německa - Paříž, Tours, Altötting a Chenonceau 28. 10. - 31. 10. 2021

Štítky: Francie Německo

Nový termín
Zájezd do Francie a Německa - Paříž, Tours, Altötting a Chenonceau 28. 10. - 31. 10. 2021
 

Jako dárek od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 190,- Kč/osoba.

Zveme vás na novinkový zájezd do Německa a Francie se zajímavým program, během něhož navštívíte Paříž - kouzelné hlavní město Francie s mnoha známými památkami a hlubokými místy, překrásný vodní zámek Chenonceau, Tours - působiště sv. Martina s jeho hrobem a také Altötting - nejvýznamnější poutní místo Německa.

Cena: 9.860,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Paříž, 3x ubytování se snídaní ve dvou a třílůžkových pokojích se soc. zařízením, doprava klimatizovaným autobusem po trase, odborný průvodce - kněz, servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto: vstupy, městská taxa - platí se na místě, sedalo v první části busu 410,- Kč

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště Vídeň 220,- Kč/osoba, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu - pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 270,- Kč/osoba,

Program zájezdu:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště Vídeň, odlet do Paříže. Přesun do centra Paříže, návštěva Rue du Bac - klášter sv. Vincence s kaplí Zázračné medaile, ve které je vystaveno neporušené tělo sv. Kateřiny Labouré. kostel sv. Vincence de Paul s jeho tělesnými ostatky. Fakultativně plavba po Seině s vyhlídkou na hlavní dominanty města: Eiffelova věž, Invalidovna, Bourbonský palác, Muzeum D'Orsay, Justiční palác, katedrála Notre Dame, Radnice, Place de la Concorde, Louvre. Odjezd na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani další program v Paříži, kouzelná čtvrť umělců Montmartre s bílou bazilikou Sacré Coeur, stojící na nejvyšším bodě Paříže. Už s dálky upoutá svou mohutností. Sněhobílou barvu si zachovala díky travertinu, ze kterého je postavena. Vždy když prší, tento kámen reaguje na vodu vylučováním kalcitu, který v tomto případě působí jako bělidlo. Výstavba začala v roce 1875 a byla dokončena v roce 1914. Interiér osvětluje tlumené světlo, pronikající obrovskými vitrážemi. Odpoledne odjezd do Tours - návštěva baziliky sv. Martina, působiště a hrob sv. Martina, kterého nazývali také biskupem chudých. Po uprázdnění biskupského stolce lidé žádali, aby se novým biskupem stal právě Martin. Navzdory zdráhání byl v roce 371 vysvěcen za biskupa. Asi 2 km za městem dal vystavět dřevěný klášter, kde žil v skromnosti a ústraní i s asi 80 učedníky. Neváhal však napomenout i císaře Valentiana a měl zásluhu na obrácení mnoha pohanů. Zemřel 8. 11. 397. Jeho tělo pohřbili na hřbitově za městem Tours. Na tomto místě nyní stojí nová Bazilika de St-Martin z 19. stol., která hlídá jeho ostatky. Z původního chrámu se zachovala pouze severní a západní věž s hodinami. Po mši odjezd na hotel, ubytování.

3. den: Po snídani mše v bazilice sv. Martina v Tours, následně přesun k romantickému vodnímu zámku Chenonceau, který se klene přes řeku Cher. Je známý i jako zámek šesti žen, které ho postupně vlastnily. Stojí na místě původního vodního mlýna, který byl později nahrazen zámkem a spojený mostními oblouky s druhým břehem řeky. Prohlídka, následně panoramatická jízda přes území Francie, údolím řeky Loire na ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do bavorské národní svatyně v Altötting. Leží v malebném horském prostředí. Již více než 1250 let je duchovním centrem Bavorů a přes 500 let nejvýznamnější mariánské poutní místo v Německu. Pro více než milion poutníků a návštěvníků ročně je cílem "Černá Matka Boží - Schwarze Müttergottes" v osmiúhelníkové kapli Boží milosti (Gnadenkapelle). Od května do října se zde konají každoročně velké poutě a slavnostní bohoslužby. Náboženský program, odjezd na Slovensko s předpokládaným příjezdem v později večer.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS