16.10.2019 – 20.10.2019, cena: 10.970,- Kč

Zájezd do Francie a Německa - Paříž, zámky na Loiře, Tours, Štrasburk a Altötting 16. 10. - 20. 10. 2019

Štítky: Francie Německo

Pro velký zájem jsme přidali další termín
Zájezd do Francie a Německa - Paříž, zámky na Loiře, Tours, Štrasburk a Altötting 16. 10. - 20. 10. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 230,- Kč/osoba.

Další termín populárního zájezdu do Německa a Francie za výbornou cenu! Během bohatého programu navštívíte Paříž - kouzelné hlavní město Francie s mnoha známými památkami a hlubokými místy, překrásné zámky na Loiře, Tours - působiště sv. Martina s jeho hrobem, Štrasburk - město, které je považováno za jedno z hlavních měst Evropské unie a také Altötting - nejvýznamnější poutní místo Německa.

Cena: 10.970,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Paříž, 4x ubytování se snídaní ve dvou a třílůžkových pokojích se soc. zařízením, doprava klimatizovaným autobusem po trase, odborný průvodce - kněz, servisní poplatky, 3x oběd nebo večeře/FLUNCH

V ceně není zahrnuto: vstupy

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z letiště Vídeň do Bratislavy 190,- Kč/osoba, pojištění léčebných výloh v zahraničí - klienti do věku 69 let 140,- Kč/osoba, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění storno poplatku do výše 80 % 790,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště Vídeň, odlet do Paříže s příletem ve 13:00. Přesun do centra Paříže, návštěva Rue du Bac - klášter sv. Vincence s kaplí Zázračné medaile, ve které je vystaveno neporušené tělo sv. Kateřiny Labouré. kostel sv. Vincence de Paul s jeho tělesnými ostatky. Fakultativně plavba po Seině s vyhlídkou na hlavní dominanty města: Eiffelova věž, Invalidovna, Bourbonský palác, Muzeum D'Orsay, Justiční palác, katedrála Notre Dame, Radnice, Place de la Concorde, Louvre. Odjezd na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani další program v Paříži, kouzelná čtvrť umělců Montmartre s bílou bazilikou Sacré Coeur. Fakultativně možnost návštěvy paláce Louvre. Muzeum ukrývá skvosty evropského malířství a sochařství, přilehlé Tuilerijské zahrady jako ukázka dokonalé francouzské zahradní úpravy, katedrála Notre Dame. Odjezd do Tours, ubytování

3. den: Po snídani přesun do města Blois s návštěvou překrásného renesančního zámku, který je významný i po architektonické stránce tím, že kolem nádvoří jsou postavena čtyři křídla ve čtyřech různých stylech. Odjezd do malebného městečka Amboise ležícího na řece Loiře. Má asi 12 tisíc obyvatel a nacházejí se zde dva zámky. Zámek Amboise je historicky významnou budovou ve Francii vůbec a zámek Clos Lucé s krásným výhledem na údolí řeky Loiry si pamatuje časy, kdy zde několik let svého života strávil i geniální Leonardo da Vinci. Návrat do Tours, návštěva baziliky sv. Martina, působiště a hrob sv. Martina, jehož nazývali také biskupem chudých. Po uprázdnění biskupského stolce si lidé žádali, aby se novým biskupem stal právě Martin. Navzdory zdráhání byl v roce 371 vysvěcen za biskupa. Asi 2 km za městem dal vystavět dřevěný klášter, kde žil ve skromnosti a ústraní i s asi 80 učedníky. Neváhal však napomenout i císaře Valentiana a měl zásluhu na obrácení mnoha pohanů. Zemřel 8. 11. 397. Jeho tělo pohřbili na hřbitově za městem Tours. Na tomto místě nyní stojí nová bazilika de St-Martin z 19. století, která hlídá jeho ostatky. Z původního chrámu se zachovala pouze severní a západní věž s hodinami. Po mši odjezd na ubytování

4. den: Po snídani přesun údolím řeky Loiry k romantickému vodnímu zámku Chenonceau, který se klene přes řeku Cher. Je známý i jako zámek šesti žen, které ho postupně vlastnily. Stojí na místě původního vodního mlýna, který byl později nahrazen zámkem a spojený mostními oblouky s druhým břehem řeky. Odjezd do Štrasburku - města, které je považováno za jedno z hlavních měst Evropské unie. Návštěva historického centra. Gotická katedrála Panny Marie s unikátní architekturou patří mezi nejvyšší chrámy na světě. Ubytování.

5. den: Po snídani odjezd do bavorské národní svatyně v Altöttingu. Leží v malebném horském prostředí. Již více než 1250 let je duchovním centrem Bavorů a přes 500 let nejvýznamnějším mariánským poutním místem v Německu. Pro více než milion poutníků a návštěvníků ročně je cílem "Černá Matka Boží - Schwarze Muttergottes" v osmiúhelníkové kapli Boží milosti (Gnadenkapelle). Od května do října se zde konají každoročně velké poutě a slavnostní bohoslužby. Odjezd na Slovensko s příjezdem do Bratislavy později večer.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS