Novinka
16.09.2020 – 26.09.2020, cena: 34.320,- Kč

Zájezd do Gruzie a Arménie 16. 9. - 26. 9. 2020

Štítky: Arménie Gruzie

Zájezd do Gruzie a Arménie 16. 9. - 26. 9. 2020
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 300,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 1.030,- Kč/osoba.

Představujeme novinkový atraktivní zájezd do dvou úchvatných zemí - do Arménie a Gruzie. Putujte s námi po stopách prvních křesťanů, prozkoumejte starodávné kláštery ležící v nádherné přírodě divokých hor, spatřete mýty opředenou biblickou horu Ararat, poznejte pulzující hlavní města, ochutnejte vynikající víno u místních vinařů...

Cena: 34.320,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Letenka Vídeň - Tbilisi, Tbilisi - Vídeň, servisní poplatky
 • 9x hotelové ubytování se snídaní 4*, 1x snídaňový balíček, 7x oběd, 3x večeře
 • Doprava autobusem po trase
 • Odborný průvodce - kněz
 • Služby místního průvodce
 • Vstupy (lanovka v Tbilisi, skalní město Uplistsikhe, Gverabi - ochutnávka vína, Areni - ochutnávka vína, pevnost Erebuni, chrám Garni, Matenadaran, Zvartnots, Noy Ararat brandy factory, Tsitsernakaberd muzeum)
 • Voda (1 láhev/osoba/den)

V ceně není zahrnuto:

 • Víza (bezvízový vstup pro US a EU občany)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6.630,- Kč
 • Alkoholické nápoje
 • Extra prohlídky a transfery, které nejsou uvedeny v programu
 • Obslužné, které činí 60,- EUR (platí se průvodci)

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Komplexní cestovní pojištění, včetně pojištění storna zájezdu: krytí do výše 80 % storno poplatku stojí 580,- Kč
 • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Transfer na letiště do Vídně, odlet do Tbilisi.

2. den: Brzy ráno přílet do Tbilisi, snídaňové balíčky a transfer k arménsko-gruzínské hranici Sadakhlo. Pokračujete do Alaverdy a prohlídka města položeného v kaňonu mezi Jerevanem a Gruzií, je známé měděnými doly. Oběd v Alaverdi. Pokračujete návštěvou majestátního díla arménské architektury - kláštery Haghpat a Aghtala (UNESCO). Ubytování a večeře v Dilijan.

3. den: Po snídani přesun do historického městečka Dilijan. Pro svou architekturu a nádhernou přírodu nazývané také "Kousek Švýcarska v Arménii". Najdeme zde typické dílničky a také obchůdky s tradičními arménskými produkty. Přesun k jezeru Sevan, jednomu z největších sladkovodních jezer na světě. Zabírá až 5 % povrchu Arménie a domácí ho nazývají smaragdem Arménie. Nachází se v nadmořské výšce 1.897 m a nabízí fascinující scenérie. Po obědě navštívíme kostely, nacházející se v blízkosti pobřeží. V případě časových možností návštěva areálu Noraduz - "les starých náhrobků khachkar". Večeře v tradiční arménské restauraci s živou hudbou. Ubytování v Jerevanu.

4. den: Po snídani nás čeká prohlídka města Jerevan, nebo "růžového města", jak je toto hlavní město Arménie nazývané. Toto synonymum dostalo pro růžově zbarvené skály, které se v Arménii nacházejí. Seznámíme se s historií muzea Erebouni a jeho pevnosti založené v roce 782 před Kristem. Náměstí republiky, Prezidentský palác, Akademie věd, Parlament, divadlo, opera. Další zastávka je v komplexu Cascade, postavený v roce 1970, spojuje Haghtanak Park - "Victory" Park a Centrum. Navštívíme překrásnou knihovnu Matenadaran, kde se nachází více než 17 000 rukopisů a knih psaných v různých jazycích a výzkumný institut. Návštěva "Megerian Rugs" - továrna a výstava koberců, kde uvidíte tradiční technologii výroby koberců. Oběd v tradiční arménské restauraci, kde ochutnáte místní speciality. Návštěva továrny na výrobu brandy Noy Ararat. Ubytování v Jerevanu.

5. den: Po snídani návštěva vrchu Tsitsernakaberd a památníku genocidy 1915, jedno z impozantních monumentů Jerevanu. Etchmiadzin - představuje důležité náboženské centrum Arménie, je nazývané také "Vatikánem Arménie", je sídlem nejvyšších představitelů Arménské Apoštolské církve. Katedrála ze 4. století patří mezi nejstarší křesťanské budovy na světě. Pokračujeme návštěvou kostela sv. Hripsime a kostela sv. Gayane ze 7. stol. se zajímavou historií. Tyto následovnice Ježíše Krista byly spolu s mnoha dalšími křesťany umučené za svou víru. V kostelích uchovávají jejich relikvie. Oběd v kulturním centru města Etchmiadzin, následně návštěva archeologického areálu Zvartnosts (UNESCO) ze 7. století. Návrat do Jerevanu, návštěva expozice rukodělných výrobků.

6. den: Po snídani jízda přes úrodnou planinu Araratu. Prohlídka kláštera Khor Virab, kde se začala psát historie křesťanství v Arménii, sídlícího naproti majestátní biblické horu - Ararat. V tomto klášteře byl sv. Gregor Iluminátor vězněn. Toto místo má velký význam pro každého poutníka. Sv. Gregor Iluminátor je patronem kostela, který se zde nachází a zároveň představuje světce, který má důležité místo v šíření křesťanství v Arménii. Návštěva vinařské oblasti - "Areni Winery" spojená s degustací těch nejlepších vín z této oblasti. Přejezd přes úzkou roklinu až ke klášteru Noravank, prohlídka, oběd v blízkosti kláštera. Návrat do Jerevanu, ubytování.

7. den: Po snídani návštěva Garni, kde se dodnes zachoval jedinečný antický chrám zasvěcený bohu slunce Helia. S příchodem křesťanství v 3. stol. byly všechny pohanské chrámy zničeny a nahrazeny křesťanskými kostely. Tento chrám se velmi líbil sestře krále Trdata III., díky čemuž se zachoval dodnes. V areálu se zachovaly i pozůstatky římských lázní s mozaikami. Garni kaňon - strmá skála nad říčkou Azat se zvláštním přírodním úkazem "Čedičové varhany". Během oběda budete mít možnost sledovat pečení tradičního arménského chleba "Lavash", který vám budou nabízet. Následuje návštěva jednoho z nejznámějších a nejkrásnějších arménských klášterů Geghard (UNESCO). Založený ve 4. století, rozšířený o části vytesané do skály v 13. století. Fungoval nepřetržitě a dodnes se zde provádějí křty. Akustika interiéru je nezapomenutelná. Dřevěný kostel s přistavěnou vstupní halou je nejstarší částí kláštera. V jedné ze tří hal vytesaných do skály teče svatý pramen živé vody. Legenda říká, že sem byl přinesen jeden z trnů z Kristovy trnové koruny. V blízkém okolí se nachází několik skalních jeskyní, v nichž v minulosti žili mniši. Zúčastníte se na tradiční výroby arménského chleba. Pokračujete k arménko-gruzínské hranici Sadakhlo a přesun do Tbilisi, ubytování.

8. den: Po snídani prohlídka města Tbilisi. Pár nezapomenutelných hodin strávených v hlavním městě Gruzie. Okouzlující město postavené v 5. stol. podél údolí řeky Mtkvari. Prohlídku začnete plošinou Metekhi (13. stol.), předtím se lanovkou dostanete na pevnost Narikala ze 4. století. Pokračujete prohlídkou sirných lázní ze 17. stol. - přírodní horké minerální vody a objevíte ukrytý vodopád. Ulice Shardeni a procházka přes skvostný most Míru s výhledem na město. Večeře v tradiční restauraci s živou hudbou. Ubytování.

9. den: Po snídani se podél hedvábné cestě dostanete do skalního města Uplistsikhe, jednoho z prvních míst v Gruzii vytesaných do skály. Jeskyně sloužily pohanským účelům, předtím než se stala Gruzie křesťanskou zemí. Pokračujete do Mtskheta, starověké hlavní město Gruzie, důležité náboženské centrum (UNESCO). Oběd. Po cestě zastávka na vrcholu hory, na soutoku dvou řek - Mtkvari a Aragvi. Příchod do Mtskheta - kostel Jvari. Procházka po ulici se suvenýry s možností nákupů. Návštěva největšího křesťanského chrámu v Gruzii - katedrály Svetiskhoveli z 9. stol., uchovává Kristův plášť. Světové dědictví UNESCO. Návštěva kláštera Shio Mgvime ze 6. stol. Založil ho "Shio-Mgvimeli", jeden z asyrských otců. V blízkosti kláštera je pramen. Podle legendy se objevil po Shioových slovech, když zůstali bez vody. Návrat do Tbilisi. Bazilika Anchiskhati ze 6. století., Nejstarší ve městě, ubytování.

10. den: Po snídani nás čeká cesta do malého městečka Sighnaghi, je to jedno z nejkrásnějších míst v Gruzii. Budete obdivovat starodávnou architekturu a přírodu, protože v blízkosti se nachází nekonečné množství kopců a pohoří zvaných Alazani Valley a sněhem pokrytými vrchy Caucasian. Pokračujete do města Gverabi, známé produkcí vína, které budete mít možnost degustovat. Po obědě následuje návštěva kláštera St. Nino v Bodbe. Je zasvěcen sv. Nine, která šířila křesťanství počátkem 4. století. Její relikvie jsou umístěny právě v tomto kostele, který byl postaven v období feudalismu a několikrát rekonstruován. Návrat do Tbilisi, ubytování.

11. den: Snídaně, check-out z hotelu o 12.00, čas na nákupy, kolem 15:00 transfer na letiště, odlet přes Istanbul do Vídně.

Poutní program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

22.09.2014

Arménie

Arménie

Arménie, země Noemova

autor: VČ

 

Internetový obchod PoutníKnihy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis | PoutníKnihy.CZ |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS