Vyprodáno
31.12.2020, cena: 46.510,- Kč

Zájezd do Íránu 4. 3. - 16. 3. 2020

Štítky: Írán

Zájezd do Íránu 4. 3. - 16. 3. 2020
 

Využijte slevy 950,- Kč/osoba za včasné objednání zájezdu do 31. 1. 2020!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 950,- Kč/osoba!

Rozhodněte se pro mimořádnou  cestu po stopách Starého a Nového zákona do Íránu, hornaté země jihozápadní Asie, která je jednou z největších zemí v okolí Perského zálivu. Náhorní plošina Íránu je kolébkou perské civilizace sahající až do období 5000 let před Kristem. Írán je zemí, kterou stojí za to navštívit! Jako průvodce vás doprovodí znalý Mons. Dr. Ján Majerník.

Cena: 46.510,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka Vídeň - Teherán - Vídeň (přímá linka s leteckou společností Austrian Airlines).
 • 12x hotelové ubytování 4* se snídaní + večeře během programu
 • Vstupy, láhev vody, doprava
 • Místní anglicky mluvící průvodce
 • Bus během programu
 • Průvodce - kněz
 • Vnitrostátní letenky: Teherán - Ahvaz, Tabriz - Teherán
 • Servisní a letištní poplatky na všechny lety
 • Víza + vízová podpora

V ceně není zahrnuto:

 • Obslužné, které činí 90,- EUR (platí se průvodci)
 • Jednolůžkový pokoj 6.490,- Kč

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 1.170,- Kč
 • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč

Poznámka: V biometrickém cestovním pasu nesmí být razítko z izraelských hraničních přechodů. Ženám se doporučuje nosit šátek a nepřiléhavý oděv.

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Vídně do Teheránu, hlavního města Íránu, transfer do hotelu, ubytování.

2. den: Přesun na letiště s následným odletem do Ahwaz. Archeologická lokalita Sus. Město bylo významným centrem perské říše. Biblické Sus se vzpomíná v knize Ester, Nehemjáš a Daniel, kteří žili v tomto městě v 6. století př. n. l. Ester se zde stala královnou a zachránila tak židy před genocidou. Hrobka proroka Daniela, kterou s úctou navštěvují židé, křesťané i muslimové, mohutný hrad, zikkurat Čogha Zanbil (UNESCO), unikátní stavba říše Elam, nejstarší na území dnešního Íránu. Má čtvercový půdorys 105 x 105 metrů, byl celý postaven z vypalovaných cihel. Původně byl vysoký 65 metrů, rozdělený na pět stupňovitých teras, které byly spojeny monumentálním schodištěm, umístěným uvnitř věže. Na horní terase stál chrám nejvyššího elamského boha Inšušinaka "pána Sús" a hrobka krále Untaša Gála. Zde měli přístup pouze nejvyšší kněží. V okolí Zikkurat byly odkryty základy dalších chrámů, královské hrobky a paláce. Návrat do Ahvaz, večeře, ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do starověkého sásánovského hlavního města Bishapoor vybudovaného na památku vítězné bitvy Peršanů nad Římany. Stavěli ho římští vojáci zajetí po porážce císaře Valeriána v roce 260 n. l. Prohlídka skalních reliéfů Tang Chogan, které zobrazují vítězství panovníka Shapurla nad Římany, jakož i další historické události. Pokračování do Shiraz. Večeře a nocleh v Shiraz.

4. den: Návštěva historického perského parku Eram, vybudovaného ve 13. století. Tato oáza klidu nabízí návštěvníkům odpočinek. Před nádherně zdobeným palácem je fontána naplněna tyrkysovou vodou. Ze všech stran ji lemují palmy a barevné květiny. Vzduchem se šíří zvuky tradiční perské hudby a návštěvníci se cítí jako v pohádce Tisíce a jedné noci. Park je zároveň botanickou zahradou, pečlivě upravené skalky jsou protkány rostlinkami. Nechybí k nim ani popisy. Návštěva mauzolea dvou největších perských poétů Sa'adi a Hafeze, mešita Nasirol Molk a Vakil, nádherná svatyně Ali Ibn Hamzeh se dvěma minarety a zrcadlovou výzdobou. Večeře a ubytování v Shiraz.

5. den: Ráno transfer do Yazd, prohlídka Persepolis. Bývalé velkolepé hlavní město dynastie Achemenidské říše je dnes na seznamu UNESCO. Z obrovské královské rezidence, jejíž součástí byla i dokonalá soustava kanálů a vodovodů, se částečně zachovalaimpozantní audienční sál s mohutnými sloupy, "Brána všech zemí" přes kterou museli kdysi procházet vyslanci podrobených národů a také reliéfy těchto vyslanců. V Naqch-e-Rustam návštěva monumentálních hrobek vládců Artaxerxese I., Xerxese, Daria I. a II. V Pasargade hrobka krále Kyra a zbytky tří paláců. Večeře a ubytování v Yazd.

6. den: Po snídani celodenní prohlídka Yazd. Historie města sahá do 3. st. n. l., stálo na obchodních cestách a v 7. st. se stalo významným centrem Hedvábné cesty. Jelikož město nebylo nikdy zcela zničeno, zachovalo se perfektní, kompaktní jádro starého města, postaveného z nepálené cihly. Všechno má světlehnědou barvu suché hlíny. Návštěva jedné ze dvou zoroastrijských opuštěných věží ticha - Dakhma, kde byla umísťována mrtvá zvířata. Chrám Zoroastrian, jehož oheň hoří asi 1500 let. Páteční mešita, minarety, svatyně Seljuk, teologická škola Ziaieyehu známá jako Zendan-e-Eskander. Odjezd do Isfahan. Po cestě zastávka ve městě Nain - pouštní město, mezi Yazd a Isfahan, návštěva páteční mešity z 10. stoetí a etnografického Muzea Pirnia House ze 17. století, procházka starobylou částí města, ubytování na hotelu.

7. den: Celodenní prohlídka krásného města Isfahan, hlavního města Safavidů ze 17. stol. Nádherná páteční mešita (UNESCO) se slavným Uljaitu Mihrab z období Il-Khanidu. Páteční mešita se považuje za muzeum tisíce let perské náboženské architektury a je skutečně jednou z největších mešit světa. Arménská čtvrť, katedrála Vank, odpoledne návštěva jednoho z největších světových náměstí, Maidan-e-Naghsh-e-Jahan palác Ali-Qapu s balkonem, odkud král Safavid sledoval pólo, mešity, bazar Qeisarieh se stovkami obchodů s množstvím řemeslníků a umělců. Palác Chehel Sotun a dvacet dřevěných sloupů, které se odrážejí na povrchu bazénu a proto nese název "Palác čtyřiceti sloupů". Slavné mosty Shahrestan, Khaju, Sio-se-pol. Ubytování.

8. den: Ráno transfer do Hamedanu. V centru se nacházejí ruiny médského hlavního města a jednoho ze dvou hlavních měst achajmenovské říše. Moderní Hamadán byl vystaven podle plánů německého architekta Karla Fritche, centrum je tvořeno kruhovým náměstím, ze kterého vybíhá šest ulic. Prohlídka chrámu Ester a Mordechaje, vícejazyčné skalní rytiny achajmenovské dynastie. Ubytování.

9. den: Ráno přesun do největšího města v Íránu - Tabriz. Moderní město, jehož historie sahá až 2500 let do minulosti. Historie Tabriz je zahalena rouškou tajemství, některé prameny tvrdí, že se tu měla nacházet biblická rajská zahrada... Název města je pravděpodobně odvozen od spojení slov "tab-riz", čili četné horké termální prameny. Jiné zdroje tvrdí, že město se původně jmenovalo Šahistan. Návštěva jednoho z největších chrámů Azar Goshasb (UNESCO), jehož historie sahá do více než 3000 let, lidé se sem přicházejí modlit a svěřit se se svými starostmi. Azar Goshasb znamená "oheň starostí" Ubytování.

10. den: Po snídani odjezd autobusem k hranicím Arménie, kde se nachází černý kostel Kara Kalisa, založený apoštolem Judou Tadeášem. Patří k nejstarším a nejvýznamnějším zachovalým křesťanským památkám v Íránu, který měl důležitý význam pro arménskou pravoslavnou komunitu. Kostel se nachází ve vesnici Qarah Kelis. Návrat do Tabriz a ubytování.

11. den: Po snídani návštěva bazaru (UNESCO - o kterém se hovoří jako o jednom z nejstarších bazarů celého Blízkého či Středního Východu). Zahrady Er Goli a Modrá Mešita - jedna z nejcennějších památek Tabrizu. Je vybudována z cihel na čtvercovém půdorysu, s kupolí v centrální části. Vnitřek je bohatě zdobený modro tónovanými mozaikami s nápisy vytesanými do mramoru. Odpoledne návštěva obce Kandavan s neobvyklými obydlími ve výklencích kuželovitých skal. Ty vznikly po erupci sopky Sahand před tisíci lety. Transfer na letiště s odletem do Teheránu.

12. den: Prohlídka Teheránu v cca 10:00, návštěva komplexu Saad abad & Nyavaran, a Tajrského bazaru nacházejícího se v severní části Teheránu. Národní muzeum, které bylo zřízeno v roce 1937. V současnosti slučuje Archeologické muzeum Íránu a Muzeum národních umění. Budovu projektoval francouzský architekt André Godard v neosasánovském stylu. Uchovává nejcennější sbírky íránské historie a kultury. Další chloubou Teheránu je unikátní Národní muzeum klenotů, jedna z nejvýznamnějších sbírek světa. Každý klenot je důkazem fantazie a kreativity místních umělců a byl zároveň svědkem některé z kapitol bohatých dějin íránského národa; palác Golestan.

13. den: Brzy ráno transfer na letiště s následným odletem do Vídně.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS