Nový termín
13.03.2021 – 17.03.2021, cena: 3.920,- Kč!

Zájezd do Itálie - Loreto, Cascia, Orvieto, Siena a Bologna za mimořádnou cenu 13. 3. - 17. 3. 2021

Štítky: Itálie

Zájezd do Itálie - Loreto, Cascia, Orvieto, Siena a Bologna za mimořádnou cenu 13. 3. - 17. 3. 2021
 

Poznejte a prožijte překrásná poutní místa Itálie za mimořádnou cenu! Loreto - známé mariánské poutní místo (slavíme loretánský jubilejní rok), Cascia - místo spjaté s oblíbenou světicí sv. Ritou, patronkou všech, kdo se nacházejí v beznadějných situacích, Orvieto s monumentální katedrálou, místo eucharistického zázraku, Siena - rodiště velké světice sv. Kateřiny Sienské (slavíme 640 let od její smrti), Bologna - historické město s katedrálou, která uchovává hrob velikána sv. Dominika (slavíme 850 let od jeho narození).

Mimořádná cena: 3.920,- Kč!

V ceně je zahrnuto: doprava lux bus, 2x ubytování se snídaní, 1x večeře, 1x hotelové, 1x albergo (pokoje s příslušenstvím) v historickém centru Sieny, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: městská taxa - platí se na místě, vstupy, sedadlo v přední části busu 410,- Kč

Možný příplatek (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění 270,- Kč

Program zájezdu:

1. den: V cca 22:00 hod. odjezd z Bratislavy. Noční jízda přes Rakousko a severní Itálie.

2. den: Příjezd do významného poutního místa Loreto. V bazilice P. Marie Loretské se nachází dům Svaté rodiny, ve kterém žila Panna Marie s Ježíškem a sv. Josefem v Nazaretu. Když v roce 1263 Svatá země definitivně padla do rukou islámu, dům Svaté rodiny byl zbourán. Podle legendy však příbytek Svaté rodiny unikl zkáze a byl zázračně přenesen anděly přes hory a moře, nejprve do Dalmácie. 10. května 1291 postavili dům na zem v Trsatu nad Rjekou. V noci na 12. prosince dům zmizel a andělé ho přemístili na pobřeží Jaderského moře do oblasti Recanati. Poslední přemístění bylo 7. září 1295 do Loreta. Náboženský program, mše sv., osobní modlitby. Přesun na ubytování, večeře.

3. den: Po snídani odjezd do Cascie. V překrásném prostředí umbrijských kopců ve střední Itálii stojí klášter a nádherná bazilika sv. Rity, do které denně putují stovky, ba tisíce poutníků. Je zde pohřbena sv. Rita da Cascia, snad nejoblíbenější světice širokých vrstev obyvatel Itálie, známá jako La Santa Degli impossibilia, tedy "svatá nemožných věcí". Je patronkou všech, kdo jsou v beznadějných situacích. V dolním kostele jsou relikvie augustiánského kněze bl. Šimona z Cascie a bl . Terezy Fasce. Pokračování do okouzlujícího městečka Orvieto, které bylo v minulosti papežskou rezidencí. Monumentální katedrála, kterou papež Lev XII. nazval Zlatou lilií katedrál, vybudovali místní obyvatelé na památku eucharistického zázraku. V roce 1263 v nedalekém Bolsane během mše, kterou sloužil český kněz Petr z Prahy, z proměněného Těla ukápla krev na korporál. Následující rok papež Urban IV. ustanovil svátek Nejsvětějšího Kristova Těla a Krve. V kapli Katedrály se uchovává v relikviáři korporál. I dnes lze na něm pozorovat skvrny od krve. Relikviář se uchovává ve svatostánku. Stěny Kaple korporálu z roce 1356 jsou vyzdobeny vzácnými freskami. Přesun na ubytování.

4. den: Po snídani prohlídka Sieny (UNESCO), rodiště sv. Kateřiny. Historické centrum s náměstím Piazza del Campo. Katedrála se světoznámou mramorovou výzdobou (vstup 8,- EUR). Dominikánský kostel s relikvií sv. Kateřiny a sanktuárium sv. Kateřiny nad jejím rodným domem. Přesun do Boloně - staré město s arkádami, Neptunova fontána a kostel sv. Francesca. Návštěva katedrály sv. Dominika se světcovým hrobem. Katedrála byla několikrát renovována, ruku k dílu přidal i slavný umělec Michelangelo. Odjezd noční jízdou přes území Itálie a Rakouska

5. den: Ráno příjezd na Slovensko.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Internetový obchod PoutníKnihy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis | Poutní knihy |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS