Novinka
11.01.2024 – 19.01.2024, cena: 24.230 Kč

Zájezd do Izraele a Palestiny - pěší putování Svatou zemí 11. 1. - 19. 1. 2024

Štítky: Izrael Palestina

Zájezd do Izraele a Palestiny - pěší putování Svatou zemí 11. 1. - 19. 1. 2024
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 200 Kč/osoba.

Vydejte se s námi na novinkové pěší putování Svatou zemí s návštěvou míst, která se běžně nenavštěvují! Zájezd je za výbornou cenu a doprovodí vás na něm zkušený průvodce Mons. Dr. Ján Majerník. Součástí programu jsou i přesuny autobusem.

Cena: 24.230 Kč

V ceně je zahrnuto:

  • letenka Vídeň – Tel Aviv - Vídeň
  • 8x hotelové ubytování se snídaní, 7x večeře (ve 2-3 lůžkových pokojích se soc. zařízením), 4 noci v Betlémě a 3 noci v Tiberias (Galilea)
  • doprava ve Svaté zemi klimatizovaným autobusem během celého programu
  • vstupy do kostelů i národních parků
  • odborný průvodce - kněz
  • servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto:

  • obslužné, které představuje částku 100 EUR (platí se přímo průvodci ve Sv. zemi)
  • jednolůžkový pokoj - na vyžádání nebo pokud není možné klienta doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme):

  • příplatek za transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 510 Kč
  • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 690 Kč, nebo komplexní pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 920 Kč

Program:

1. den: V odpoledních hodinách setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně s následným odletem do Tel Avivu. Přesun na ubytování do Betléma.

2. den: Po snídani pěší pouť 15 km z Betléma do Mar Saba – největší řecko-ortodoxní pouštní klášter svatého Saba. Do kláštera mohou vstoupit pouze muži, a to velmi nepravidelně, ale i tak je zážitek přijít až ke klášteru. Cesta ke klášteru je pěšky.

3. den: Ain Karem, návštěva místa narození Jana Křtitele a místa Navštívení Panny Marie u Alžběty, pěšky k poustevně Jana Křtitele.

4. den: Jeruzalém - pěšky cca 10 km, od Olivové hory - panorama (nejkrásnější pohled na staré město); kostelík Dominus Flevit - místo, kde ežíš plakal nad Jeruzalémem. Getsemanská zahrada a bazilika Agónie (místo, kde se Ježíš potil krví), kostel Hrobu Panny Marie, prohlídka starého města - Křížová cesta (Via Dolorosa), bazilika Božího hrobu, Kalvárie - Golgota.

5. den: Z Jeruzaléma přesun údolím Wadi Qelt, Jericho. Pěší pouť cca 25 km. Wadi Qelt je překrásný přírodní kaňon, který je součástí stejnojmenné přírodní rezervace. Jericho - nejstarší obydlené město světa, prohlídka klášterů Juraje Koziby a Pokušení Páně. Přesun autobusem do Galileje.

6. den: Galilea - pěší pouť asi 20 km. Výstup na Horu Tábor, prohlídka kostela Proměnění. Kána Galilejská - místo prvního zázraku Ježíše, kde si manželé obnovují manželské sliby, Nazaret - bazilika Zvěstování a kostel sv. Josefa.

7. den: Nimrod - Banyas (vodopády). Pěší pouť 10 km. Pevnost Nimrod je situována asi 3 km severovýchodně od Banyas. Zřícenina dominuje celé oblasti a spatřit z ní na celé údolí Hula. Banyas - všemu dominuje jeden z pramenů Jordánu, který v důsledku seismických pohybů půdy vytryskuje v jarních měsících z praskliny pod jeskyní. Podle Nového Zákona se Ježíš Kristus vracel kolem pramene a s apoštoly setrval v této oblasti.

8. den: Vrch Arbel - Hora Blahoslavenství - Kafarnaum. Pěší pouť 20 km. Vrch Arbel je vysoký 181 metrů a v jeho okolí se nacházejí jeskyně i antické ruiny. Hora Blahoslavenství, Tabgha 1 - místo zázračného rozmnožení chlebů a ryb; Genezaretské jezero, Tabgha 2 - místo Primátu sv. Petra. Kafarnaum - dům sv. Petra a místní synagoga. U jezera možnost zakoupení obědu tradiční ryby sv. Petra.

9. den: Odjezd na letiště, v případě časových možností zastávka v Akko - malebný přístav proslavený z křižáckých výprav nebo Haifa - třetí největší izraelské město a největší izraelský přístav. Hora Karmel, Eliašova jeskyně a místo úcty Panny Marie Škapulířské. Přesun na letiště, odlet do Vídně. Transfér do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu. Program je orientační a přizpůsobuje se odletovým časům a situaci v dané zemi.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Vážení poutníci a klienti,

rádi bychom vás informovali, že online přihláška na našem webu je opět v provozu.

Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
22.01.2016

Galilejské jezero

Galilejské jezero

Kouzlo Galilejského (Genezaretského nebo Tiberiadského) jezera

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS