Vyprodáno
28.12.2023, cena: 20.540 Kč + 150 USD

Zájezd do Izraele a Palestiny s výstupem na horu Sinaj v Egyptě a koupáním ve čtyřech mořích 16. 10. - 24. 10. 2023

Štítky: Egypt Izrael Palestina

Zájezd do Izraele a Palestiny s výstupem na horu Sinaj v Egyptě a koupáním ve čtyřech mořích 16. 10. - 24. 10. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 200,- Kč/osoba.

Představujeme vám velice atraktivní variantu zájezdu do Izraele s nezapomenutelným výstupem na Mojžíšovu horu Sinaj a koupáním ve čtyřech mořích, během něhož vás doprovodí jeden z nejerudovanějších průvodců Dr. Ján Majerník. Kvalitní program, skvělá cena!

Termín: 16. 10. - 24. 10. 2023

Cena: 20.540 Kč + 150 USD

V ceně je zahrnuto:

 • Letenka Vídeň - Tel Aviv - Vídeň
 • 8x ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích se soc. zařízením, 7x polopenze
 • Doprava ve Svaté zemi klimatizovaným autobusem
 • Odborný průvodce - kněz
 • Letištní poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • Obslužné, které činí 100 EUR včetně audioprůvodce - sluchátka: pro zkvalitnění výkladu průvodce - kněze a vstupů do tří francouzských kostelů - Páter Noster, Galikantum a kostel sv. Anny (platí se průvodci ve Sv. zemi)
 • Egypt hora Sinaj 150 USD (platí se na místě)
 • Příplatek za aktuální pandemická opatření, které může vyžadovat Izrael (testy, místní průvodce, nižší počet poutníků ve skupině atd.)
 • Jednolůžkový pokoj - na vyžádání nebo pokud není možné klienta doubytovat 4.160 Kč

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 520 Kč
 • Cestovní pojištění včetně storna zájezdu: krytí do výše 80 % storno poplatku, včetně onemocnění covid-19 v ceně 940 Kč

Program zájezdu:

1. den: V podvečer setkání skupiny v Bratislavě a následný odlet do Tel Avivu. Přesun do Betléma, ubytování.

2.den: Prohlídka Jeruzaléma - návštěva Olivové hory - panorama (nejkrásnější pohled na staré město); kostelík Dominus Flevit - místo, kde Ježíš plakal nad Jeruzalémem, Galikantum - místo, kde Peter zapřel Krista. Přesun do Ain Karem, návštěva místa narození Jana Křtitele a místa Navštívení Panny Marie u Alžběty. Přesun do Betléma, ubytování.

3. den: Přesun do Galileje. Hora Blahoslavenství, Tabgha 1 - místo zázračného rozmnožení chlebů a ryb, Genezaretské jezero - plavba lodí (10 EUR) nebo koupání, Tabgha 2 - místo Primátu sv. Petra, Kafarnaum - dům sv. Petra a místní synagoga. U jezera možnost zakoupení obědu tradiční ryby sv. Petra. Kána Galilejská - místo prvního zázraku Ježíše, kde si manželé obnovují manželské sliby, ubytování.

4. den: Možnost výstupu na horu Tábor (pěšky nebo taxíkem za 8 USD), prohlídka kostela Proměnění. Nazaret - bazilika Zvěstování a kostel sv. Josefa. Cézarea Maritima  (Přímořská) - Herodova město na dunách Středozemního moře, sídlo římských správců Judska, město, kde se uskutečnily tzv. Letnice pohanů (Sk 11), spojené s misí apoštola Pavla, město církevních otců prvních století - možnost koupání ve Středozemním moři. Ubytování v Betlémě.

5. den: Po snídani odjezd do Eilatu - koupání v Rudém moři a dále do Egypta, Hora Sinaj, ubytování a večeře v klášteře sv. Kateřiny, noční výstup na Mojžíšovu Horu.

6. den: Po snídani prohlídka kláštera sv. Kateřiny, přesun do Izraele, krátká zastávka u Rudého moře ve světoznámém letovisku Eilat (možnost koupání), odjezd do Betléma, večeře, ubytování.

7. den: Prohlídka Betánie - Lazarův hrob, návštěva místa Ježíšova křtu Qasr al Jahúd na hranici s Jordánskem, přejezd Judskou pouští - nejstarší obydlené město světa Jericho, hora Pokušení (výhledy), Mrtvé moře s možností koupání. Pro zájemce fakultativně návštěva Kumránu a Masady. Návrat do Betléma, ubytování.

8. den: Jeruzalém - prohlídka starého města - křížová cesta (Via Dolorosa), bazilika Božího hrobu - Kalvárie, Golgota, kostel sv. Anny, západní zeď (Zeď nářků). Betlém - Pole pastýřů, podle tradice místo kde pastýři přijali od andělů poselství o narození Ježíše Krista, bazilika Narození Ježíše Krista, jeskyně Mléka, večeře, ubytování.

9. den: Brzy ráno odjezd na letiště, odlet do Vídně a následně transfer do Bratislavy.

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu! Program v nabídkovém letáku je orientační a přizpůsobuje se odletovým časům a situaci v Izraeli.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

20.02.2022

Egypt

Egypt

Pyramidy v Gize, Káhira, Rudé moře, hora Sinaj

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS