Vyprodáno
31.12.2019, cena: 20.790,- Kč

Zájezd do Izraele - pěší putování Svatou zemí s vynikajícím průvodcem 23. 10. - 1. 11. 2018

Štítky: Izrael

Novinka
Zájezd do Izraele - pěší putování Svatou zemí s vynikajícím průvodcem 23. 10. - 1. 11. 2018
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 200,- Kč/osoba!

Představujeme vám žhavou novinku v naší nabídce - speciální zájezd do Izraele s nezapomenutelným pěším putováním za skvělou cenu! Pojďte s námi poznávat místa známá i ta, která se běžně nenavštěvují. Na zájezdu vás doprovodí jeden z nejerudovanějších průvodců - Mons. Dr. Ján Majerník!

Cena: 20.790,- Kč

V ceně je zahrnuto:

  • Letenka Vídeň - Tel Aviv - Vídeň
  • 9x hotelové ubytování se snídaní, 8x večeře (ve 2-3 lůžkových pokojích se soc. zařízením)
  • Doprava ve Svaté zemi klimatizovaným autobusem
  • Odborný průvodce - kněz
  • Servisní poplatky
  • Komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto:

  • Obslužné, které činí 70,- EUR (platí se průvodci ve Sv. zemi)
  • Vstupy do národních parků

Možný příplatek (doporučujeme):

  • Příplatek za transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 410,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: V odpoledních hodinách setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně s následným odletem do Tel Avivu. Přesun na ubytování do Betléma.

2. den: Betlém - bazilika Narození Ježíše Krista, Pole pastýřů, jeskyně Mléka. Herodion - v lokalitě se nachází pevnost, postavená na uměle navršeném kopci, kterou dal vybudovat král Herodes Veliký (74-4 před n. l.) a pod kterou se nacházejí pozůstatky města Dolní Herodium. Celá lokalita byla vyhlášena za národní park. V podzemí bylo objeveno několik cisteren na vodu, které zajišťovaly dostatek vody pro přežití. Mar Saba - největší řecko-ortodoxní pouštní klášter svatého Sáby. Do kláštera mohou vstoupit pouze muži, a to velmi nepravidelně. Cesta ke klášteru je pěšky.

3. den: Ain Karem - návštěva místa narození Jana Křtitele a místa Navštívení Panny Marie u Alžběty, přesun do Jeruzaléma - Západní zeď (Zeď nářků), hora Sion - Večeřadlo a kostel Usnutí Panny Marie.

4. den: Jeruzalém - prohlídka města, návštěva Olivové hory - panorama (nejkrásnější pohled na staré město); kostelík Dominus Flevit - místo, kde Ježíš plakal nad Jeruzalémem. Getsemanská zahrada a bazilika Agónie (místo, kde se Ježíš potil krví), kostel Hrobu Panny Marie, prohlídka starého města - křížová cesta (Via Dolorosa), bazilika Božího hrobu, Kalvárie - Golgota.

5. den: Wadi Qelt, Jericho. Pěší pouť. Wadi Qelt je překrásný přírodní kaňon, který je součástí stejnojmenné přírodní rezervace. Jericho - nejstarší obydlené město světa, prohlídka klášterů Jiřího Koziby a Pokušení Páně. Přesun autobusem do Galileje.

6. den: Nazaret - Arbel - hora Blahoslavenství - Kafarnaum. Pěší pouť 20 km. Nazaret - bazilika Zvěstování a kostel sv. Josefa. Vrch Arbel je vysoký 181 m n. m. a v jeho okolí se nacházejí jeskyně i antické ruiny. Hora Blahoslavenství, Tabgha 1 - místo zázračného rozmnožení chlebů a ryb; Genezaretské jezero, Tabgha 2 - místo Primátu sv. Petra. Kafarnaum - dům sv. Petra a místní synagoga. U jezera možnost zakoupení obědu tradiční ryby sv. Petra.

7. den: Nazaret - hora Tábor, kde je vystavěn kostel Proměnění. Pěší pouť 20 km.

8. den: Kafarnaum - Betsaida - Kursi. Pěší pouť 20 km. Betsaida - rodiště apoštolů Petra, Filipa a Petrova bratra Ondřeje v blízkosti Galilejského jezera v severním Izraeli. Kursi - národní park, historická lokalita.

9. den: Nimrod - Banyas (vodopády). Pěší pouť 10 km. Pevnost Nimrod je situována asi 3 km severovýchodně od Banyas. Zřícenina dominuje celé oblasti a dohlédnete z ní na celé údolí Hula. Banyas - všemu dominuje jeden z pramenů Jordánu, který v důsledku seismických pohybů půdy tryská v jarních měsících z praskliny pod jeskyní. Podle Nového Zákona Ježíš Kristus se vracel kolem pramene a s apoštoly setrval v této oblasti.

10. den: Akko, Haifa. Haifa je třetím největším izraelským městem a největším izraelským přístavem. Návštěva nádherných terasových zahrad a chrámu víry Baháí (Bahájská církev - v Haifě se nachází světové centrum této víry). Svatyně s překrásnými perskými zahradami vás přivede k myšlence obdivuhodné náboženské tolerance, která zde navzdory tak rozdílným vírám existuje. Historie vyslovila poučení, že pouze smír je řešením pro všechny, a tak se víra v Baháí stala čtvrtou, oficiálně uznanou vírou v Izraeli. Panoramatický výhled z vrcholu hory Karmel. Přesun do historického přístavu Akko, proslulého z dob křižáckých výprav. Prohlídka Akko. Kromě malebného přístavu vás zde upoutá podzemní křižácké město. Odjezd na letiště, odlet do Vídně. Transfer do Bratislavy.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

26.11.2016

Svatá země - Jeruzalém

Svatá země - Jeruzalém

Fotografie z Jeruzaléma

autor: Stanislav Rauer

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS