Novinka
19.06.2023 – 24.06.2023, cena: 13.950 Kč

Zájezd do Jižního Tyrolska - Dolomit 19. 6. - 24. 6. 2023

Štítky: Itálie

Zájezd do Jižního Tyrolska - Dolomit 19. 6. - 24. 6. 2023
 

Vydejte s námi za úchvatnými výhledy, malebnou přírodou, oslovujícími poutními místy a kostely a mnoha dalšími krásami Dolomit v Jižním Tyrolsku! Pohodový program, vynikající gastronomie, wellness v typickém tyrolském hotelu, odjezdy z několika míst ČR, pouze jeden noční přejezd… Také vynikající duchovní doprovod. Jedná se o žádanou novinku v našem programu za výbornou cenu!

Termín: 19. 6. - 24. 6. 2023

Cena: 13.950 Kč

Uzávěrka přihlášek: 15. 3. 2023

V ceně je zahrnuto: doprava luxusním autobusem, 4x ubytování v *** typickém rodinném hotelu v Jižním Tyrolsku ve dvou a třílůžkových pokojích, 1x lehká snídaně v autobuse druhý den ráno, 4x snídaně, 4x večeře, průvodce, duchovní doprovod

V ceně není zahrnuto: místní poplatek, komplexní cestovní pojištění (včetně připojištění storna a onemocnění covid-19) 640 Kč, lanovky

Program (součástí programu bude každodenní mše sv.):

1. den: Odjezdy z Brna, Svitav, Litomyšle, Vysokého Mýta, Hradce Králové, Prahy, případně dalších míst na trase dle předchozí domluvy.

2. den: Ráno přijedeme do Jižního Tyrolska. V autobuse budeme mít lehkou snídani. Poté navštívíme nejznámější zdejší poutní místo Maria Weißenstein. Podle legendy se dějiny poutního místa Maria Weißenstein začaly psát v roce 1553, kdy se měla zjevit sedlákovi Leonhardu Weißensteinerovi sama Panna Marie. Jako výraz díků zde postavil kapli, která se brzy stala oblíbeným poutním místem. Proto tu byl později vybudován klášter řádu servitů, který funguje dodnes. Přesun do jihotyrolského střediska Corvara ležícího v překrásné přírodě obklopené úchvatnými štíty Dolomit. Ubytování dle možnosti hotelu, kratší odpočinek, přestávka na oběd. Poté výjezd lanovkou pod vrchol Piz Boé – nádherné výhledy, modlitba u kapličky sv. Huberta, bude také možnost krátkého výstupu k malebnému horskému jezeru Lago boe. A nakonec se můžeme občerstvit v Piz Boe Alpine Lounge (doporučujeme ochutnat například typické tyrolské pivko). Po požití lahodného moku sjedeme lanovkou do Corvary a vrátíme se cca 1 km pěšky na náš hotel. Možnost relaxu v hotelovém wellness. Čeká nás skvělá večeře.

3. den: Nejdříve se posilníme chutnou snídaní. Tento den budeme putovat k pozoruhodnému kostelu sv. Barbory a sv. Floriána na kopci v La Val s panoramatickým výhledem, který postavili horníci z údolí Valparola. Poprvé je písemně zmíněn v roce 1491, kdy byl vysvěcen. Cenné z historického a uměleckého hlediska jsou fresky uvnitř kostela i malba na venkovní stěně zobrazující ukřižování s Marií a Janem od Kříže ve volné krajině. Je zde rovněž kontemplační stezka „Memento Vivere“, která obsahuje pět zastavení věnovaných jednotlivým fázím života (narození, dětství, mládí, dospělost a stáří). Je to vskutku místo, kde se nebe dotýká Země a kde budeme mít čas k modlitbám, rozjímání, ztišení… Na hotelu pak budeme mít možnost relaxu a následně si užijeme chutnou tyrolskou večeři.

4. den: Výborně se nasnídáme a dnešní den přejedeme do střediska Badia Abtei, odkud vyjdeme lanovkou k místnímu významnému poutnímu místu La Crusc (Santa Croce) pod horou Monte Cavallo. Prožijeme čas modliteb, budeme se moci občerstvit a poté sjedeme dolů lanovkou a vrátíme se na náš hotel. Dáme si vynikající místní vínko či lahodný aperol? J Je tu další večeře.

5. den: Snídaně sladká či slaná, dobrá káva. Jsme namlsáni a především natěšeni míříme na krásné místo zvané Santuario di Oies, kde se nachází rodný dům sv. Josefa Freinademetze, který působil jako misionář v Číně. Blahořečený byl 19. 10. 1975 papežem Pavlem VI. a kanonizován 5. 10. 2003 papežem Janem Pavlem II. v Římě. V areálu je kaple a kostel. Toto místo navštívil v roce 2008 i papež Benedikt XVI. Úžasné místo, odkud se Vám nebude chtít odjet… To ostatně ani z žádného z míst předchozích. ;-) Na hotelu nás však čeká opět výborná večeře. A ještě před ní řádný odpočinek v hotelovém wellness. Také se zastavíme v supermarketu v Corvara, kde si budete moct koupit dárky pro druhé.

6. den: Snídáme a loučíme se s oslovujícím Jižním Tyrolskem. Jedeme směr Rakousko a Německo do ČR s příjezdem ve večerních až pozdně večerních hodinách. A zase se těšíme na další cesty! :-)

Zájezd nabízíme ve spolupráci s Diecézním centrem pro seniory Hradec Králové. Je vhodný pro seniory i další zájemce.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS