05.02.2019 – 09.02.2019, cena: 17.880,- Kč

Zájezd do Jordánska 5. 2. - 9. 2. 2019

Štítky: Jordánsko

Novinka
Zájezd do Jordánska 5. 2. - 9. 2. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 170,- Kč/osoba

V Izraeli jste už byli a láká vás sousední Jordánsko? V Izraeli jste ještě nebyli a alespoň jednou v životě byste chtěli probádat mystická místa Jordánska v čele se skalním městem Petra? Nabízíme vám tuto alternativu s mnoha biblickými místy Svaté země v širším kontextu. Jordánsko má rozhodně co nabídnout!

Cena: 17.880,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka Vídeň - Ammán - Vídeň
 • Letištní poplatky
 • Hotelové *** ubytování s polopenzí + 1x ubytování v poušti - Wadi Rum
 • Doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
 • Odborný průvodce - kněz
 • Vstupy v Jordánsku včetně Petry
 • Servisní poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • Hraniční poplatky, víza a obslužné, které činí 70,- EUR
 • Fakultativní výlety

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč/osoba
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí 140,- Kč/osoba
 • Pojištění storna zájezdu, krytí do výše 80 % storno poplatku 270,- Kč/osoba

Program:

1. den: Sraz v Bratislavě v dopoledních hodinách, transfer na letiště, odlet do Ammánu. Po příletu transfer na hotel, ubytování, večeře. Možnost večerní procházky městem.

2. den: Po snídani, prohlídka Jerash - významné antické římské město. Zastávka v Madabě - mozaiková mapa zhotovená v byzantském období zobrazuje tehdejší Jeruzalém s jeho významnými stavbami. Odjezd na horu Nebo - podle tradice místo smrti Mojžíše. Odjezd na ubytování, večeře.

3. den: Návštěva pouště Wadi Rum a noc na poušti.

Asi 60 kilometrů jižně od Aquaby se nachází další skvost Jordánska, poušť Wadi Rum. Měsíční údolí okouzlí ohromnou silou. Prohlídka začíná nedaleko hory nazvané Sedm vrcholů moudrosti. Je proslulá a spojená s osobou, která je spjata s Wadi Rum a historií Sýrie a Jordánska - Lawrencem z Arábie. Byl to britský plukovník T. E. Lawrence. Do pouště se vyráží v otevřených džípech. Cestou se otevře jedna z nejkrásnějších pouštních scenérií světa. Působení slunce ještě více umocňuje obrazy nádherných skal. Wadi Rum byla poprvé zmíněna již v ptolemajovské geografii jako Aramon a také prý jako Ad i v Koránu. Nabatejci se zde zabydleli již ve 4. století. Vytvořili skalní malby v pískovcových masivech skal. Běh století, vítr a počasí erodovali masivy ve skalní věže a bizarní kopce tyčící se z hor písku, ve kterém se celá oblast přímo taje. Krása vyráží dech. Duhové masivy - duny jsou jednou velkou záplavou oranžovo-červeného písku. Když vystoupíte na vrcholek některého pahorku, rozprostře se před vámi fantastický obraz. Jen tehdy dokonale vidíte krásný přechod od béžové přes růžovou až po oranžovo-červenou. Wadi Rum je unikátní. Z barevného písku vyrůstají k nebi přímo vertikálně pískovcové útvary. Z roviny se zde tyčí jako obři. Kam oko dohlédne vidíte červené a oranžové odstíny pískovcových stěn či široké duny. Když natrefíte na beduíny, roztroušené velbloudy či posedíte na sepraném koberci a přijmete horký čaj nalévaný z otlučené staré konvičky, máte pocit zázraku. 25. června 2011 byla Wadi Rum zapsána jako součást Světového kulturního dědictví UNESCO.

4. den: Celodenní prohlídka Petry, někdejšího hlavního města Nabatejské říše, vytesaného do skály (Římská provincie Arábie, kde se podle Gal 1,17 zdržoval i sv. Pavel). Program, prohlídka až po známý klášter, mše ve starém byzantském chrámu, v podvečer návrat do Ammánu, večeře, ubytování.

5. den: Ammán - po snídani prohlídka města. Ammán je hlavní město Jordánska s populací kolem 4 mil. obyvatel. Ammán vás okouzlí svou historií, památkami a velmi příjemnými domácími obyvateli. Ve městě se nachází mnoho starověkých sloupů, hradeb. V odpoledních hodinách odjezd na letiště, odlet do Vídně a následně transfer do Bratislavy.

Průvodcem zájezdu bude Mons. Dr. Ján Majerník.

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu! Program v nabídkovém letáku je orientační a přizpůsobuje se odletovým časům a situaci v Izraeli.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

15.07.2012

Jordánsko

Jordánsko

Betánie za Jordánem, Mrtvé moře, hora Nebo, Madaba, Mukawir, Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS