Vyprodáno
28.12.2023, cena: od 21.450 Kč

Zájezd do Jordánska s koupáním v Rudém a Mrtvém moři 18. 4. - 25. 4. 2023

Štítky: Jordánsko

Zájezd do Jordánska s koupáním v Rudém a Mrtvém moři 18. 4. - 25. 4. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 200 Kč/osoba.

Láká vás probádat mystická místa Jordánska v čele se skalním městem Petra? Toužíte spatřit úchvatná hluboká místa? Nabízíme vám tuto mimořádnou alternativu s biblickými místy Svaté země v širším kontextu za výbornou cenu v doprovodu znalého průvodce! Příjemným zpestřením vám bude relax v Rudém a Mrtvém moři.

Termín: 18. 4. - 25. 4. 2023

Cena: od 21.450 Kč

V ceně je zahrnuto:

  • Hotelové ubytování 3* se snídaní, 5x večeře, 1x ubytování v poušti - Wadi Rum s polopenzí
  • Doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
  • Odborný průvodce - kněz, místní průvodce
  • Vstupy v Jordánsku včetně Petry
  • 3 hodiny jízdy džípy ve Wadi Rum

V ceně není zahrnuto:

  • Mezinárodní letenka Vídeň - Ammán – Vídeň dle aktuální ceny (předpokládaná cena cca 6.500 Kč)
  • Hraniční poplatky, víza a obslužné, které představuje částku 100 EUR, fakultativní výlety (platí se průvodci)
  • Možná pandemická opatření (testy apod.)

Možné příplatky (doporučujeme):


  • Transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň do Bratislavy 520 Kč
  • Pojištění pandemic 830 Kč (komplexní cestovní pojištění včetně onemocnění na Covid 19)

Program:

1. den: Sraz v Bratislavě před polednem, transfer na letiště do Vídně a následně odlet do Ammánu. Po příletu přesun na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani řeka Jordán – místo křtu Ježíše Krista, Nanebevzetí Eliáše, účinkování Jana Křtitele. Následně Machaerus (Mukawir) - sídlo Heroda, pevnost, kde byl sťat Jan Křtitel. O události, která se datuje do roku 29 našeho letopočtu, psal také starořímský historik Flavius Josephus. Král Herodes Antipas rozhodl o popravě kvůli obavám, že by mohl začít vzpouru. Bible však říká, že byl zabit, neboť nesouhlasil s manželstvím mezi Herodem a Herodias. Přesun do města Kerak, v minulosti důležité pro svou významnou polohu na Královské cestě, která kdysi spojovala syrský Damašek a starověký Egypt. Dodnes se zachovala impozantní stavba křižáckého hradu z 11. století. Byl navržen tak, aby poskytoval útočiště a zároveň výhled na okolní krajinu. Umožňoval kontrolu obchodníků a cestovatelů, kteří procházeli mezi Mrtvým mořem, Egyptem a Mekkou. Přesun do hotelu v Petře, večeře, ubytování.

3. den: Návštěva Petry, někdejšího hlavního města Nabatejské říše, vytesaného do skály (Římská provincie Arabie, kde pobýval sv. Pavel podle Gal 1.17). Od roku 1985 zařazena na seznam UNESCO. Z architektonického i geologického pohledu se jedná o unikát. Do rozlehlého komplexu vede kaňon, následně ohromí pohled na esteticky dokonalou „Pokladnu“. Prohlídka až po známý klášter, případně možnost výstupu až na obětiště. Své kouzlo má i samotné město Wádí Músa, které tvoří vstupní bránu do Petry. Večeře, ubytování.

4. den: Návštěva pouště Wadi Rum a noc na poušti.

Asi 60 kilometrů jižně od Aquaby se nachází další skvost Jordánska, poušť Wadi Rum. Měsíční údolí okouzlí ohromnou silou. Prohlídka začíná nedaleko hory nazvané Sedm vrcholů moudrosti. Je proslulá a spojená s osobou, která je spjata s Wadi Rum a historií Sýrie a Jordánska - Lawrencem z Arábie. Byl to britský plukovník T. E. Lawrence. Do pouště se vyráží v otevřených džípech. Cestou se otevře jedna z nejkrásnějších pouštních scenérií světa. Působení slunce ještě více umocňuje obrazy nádherných skal. Wadi Rum byla poprvé zmíněna již v ptolemajovské geografii jako Aramon a také prý jako Ad i v Koránu. Nabatejci se zde zabydleli již ve 4. století. Vytvořili skalní malby v pískovcových masivech skal. Běh století, vítr a počasí erodovali masivy ve skalní věže a bizarní kopce tyčící se z hor písku, ve kterém se celá oblast přímo taje. Krása vyráží dech. Duhové masivy - duny jsou jednou velkou záplavou oranžovo-červeného písku. Když vystoupíte na vrcholek některého pahorku, rozprostře se před vámi fantastický obraz. Jen tehdy dokonale vidíte krásný přechod od béžové přes růžovou až po oranžovo-červenou. Wadi Rum je unikátní. Z barevného písku vyrůstají k nebi přímo vertikálně pískovcové útvary. Z roviny se zde tyčí jako obři. Kam oko dohlédne vidíte červené a oranžové odstíny pískovcových stěn či široké duny. Když natrefíte na beduíny, roztroušené velbloudy či posedíte na sepraném koberci a přijmete horký čaj nalévaný z otlučené staré konvičky, máte pocit zázraku. 25. června 2011 byla Wadi Rum zapsána jako součást Světového kulturního dědictví UNESCO.

5. den: Přesun do Aqaby, pobyt u Rudého moře, odpočinek, koupání. Ubytování v Aqabě.

6. den: Po snídani odjezd k Mrtvému moři, možnost koupání. Odjezd na ubytování v Ammánu.

7.den: Návštěva Jerash - prohlídka významného antického římského města. Odjezd do Madaby – mozaiková mapa zhotovená v byzantském období zobrazuje tehdejší Jeruzalém s jeho významnými stavbami. Prohlídka dílny na mozaiky. Přesun na horu Nebo - podle tradice místo smrti Mojžíše. Mše sv., odjezd na hotel, ubytování a večeře.

8. den: Snídaně, prohlídka starého města Ammán, odjezd na letiště, odlet do Vídně. Následně transfer do Bratislavy s předpokládaným příjezdem kolem půlnoci.

Program je spojen s každodenní mší.

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu. Program v nabídkovém letáku je orientační a přizpůsobuje se odletovým časům a situaci v Jordánsku.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

15.07.2012

Jordánsko

Jordánsko

Betánie za Jordánem, Mrtvé moře, hora Nebo, Madaba, Mukawir, Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS