Slevová akce!
03.03.2020 – 10.03.2020, cena: 24.700,- Kč

Zájezd do Maroka 3. 3. - 10. 3. 2020

Štítky: Maroko

Zájezd do Maroka 3. 3. - 10. 3. 2020
 

Využijte slevy 550,- Kč/osoba za včasné objednání zájezdu do 31. 1. 2020!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 550,- Kč/osoba!

Vydejte se na lákavý zájezd do Maroka za úchvatnými historickými a přírodními památkami v doprovodu zkušeného průvodce!

Cena: 24.700,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Marrakesh - Vídeň, odbavené zavazadlo 20 kg, 7x hotelové ubytování s polopenzí 4*, transfery v Maroku během programu, místní anglicky mluvící průvodce, průvodce - kněz, vstupy (kromě mešity Hassana II v Casablance a zahrad Majorelle v Marrákeši), servisní poplatky

V ceně není zahrnuto: obslužné, které činí 40,- EUR (platí se průvodci), fakultativní výlety (Ourika údolí 15,- EUR, Essaouira 25,- EUR), příplatek za jednolůžkový pokoj 5.570,- Kč

Možné příplatky (doporučujeme): Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 420,- Kč, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč

Program Přílet na letiště Marrakesh, uvítání průvodcem, transfer do hotelu. Večer vás průvodce vezme na orientální prohlídku města, na náměstí Djemaa el-Fna - centrální náměstí Marakéše. Během dne tu najdete jen trh, ale nejpůsobivější atmosféru si vychutnáte za soumraku, kdy se celé náměstí zaplní lidovými umělci, vůně čerstvě připraveného jídla, koncerty, zvuk nejrůznějších hudebních nástrojů... díky vládě bylo toto skoro středověké divadlo zachováno.

2. den: Po snídani odjezd do Casablanky, prohlédnete si tuto metropoli, náměstí Spojených národů, náměstí Mohameda V., kde se nacházejí významné budovy, jako například radnice či parlament, moderní rezidenční a pobřežní čtvrt Anfa, z vnější části mešita Hassana II., což je komplex spojující mešitu, madrasu, knihovnu a hammam (vstup není zahrnut v ceně). Navštívíte jednu z mešit, které jsou otevřené pro jiné náboženství než muslimské a Ain Diab a leží v západní části země na pobřeží Atlantiku. Místní pláže tvoří dlouhé pásy čistého písku s rozvinutým cestovním ruchem, večerní život, množství restaurací a bazénů. Večeře a ubytování v Casablance.

3. den: Po snídani odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka a jednoho ze čtyř královských měst. Zde si prohlédnete bulvár Hassana II., kasbu Oudaia, nedokončený Hassanův minaret, Mauzoleum Mohammeda V. Mimo městských hradby leží nekropole challah z 13. století. Uvidíte opevnění Královského Paláce. Následuje přejezd do města Meknes, které je zařazeno na seznam památek UNESCO, založené Moulayem Ismailiaem, brány Bab Mansour, mauzoleum Moulay Ismail, náměstí El Hedime, zastávka u stájí a sýpek Moulaye Ismaila. Město získalo význam za vlády sultána Moulaye Ismalia, v této době ho obklopovalo více než 45 km hradeb a mělo více než 50 paláců. Moulay Idriss, z náboženského hlediska významného místa pojmenovaného po svém zakladateli, náboženském vůdci. Zastávka u ruin římského města Volubilis. Kromě dlážděných ulic, půdorysů domků a manufaktur na výrobu olivového oleje návštěvníka zaujmou dodnes zachovalé barevné mozaiky, které mají především mořské motivy. Nachází se zde jediný minaret válcového tvaru v Maroku. Nakonec příjezd do Fésu, ubytování.

4. den: Tento den je v programu celodenní prohlídka města Fés, klenotu španělsko-arabské civilizace. Hlavní intelektuální, náboženské, kulturní centrum a hlavní duchovní město založené v roce 790 před Kristem Moulayom Idrisem II. Mezi nejdůležitější patří medresy (islámské pedagogické univerzity), velká mešitu El Qaraouiyin, první univerzita na světě a fontána Najjarin. Po obědě návštěva středověké mediny města Fés, obklopené linií hradeb a bran; uličky plné řemeslníků a obchodníků, brána Boujeloud.

5. den: Po snídani přejezd do Marakeše přes pohoří středního Atlasu, krásná jízda přes berberské vesnice a města, Imouzzer du Kandara - městečko nacházející se 625 m n. m. a Ifran, nádherné lyžařské středisko, Azrou, město Beni Mellal s pomerančovými a olivovými háji s možností zastávky na oběd. Příjezd do Marakaše, ubytování.

6. den: Po snídani celodenní prohlídka Marakeše, druhého nejstaršího císařského města známého jako "Perla jihu". Fascinující historie a bohaté kulturní dědictví tohoto starobylého města, saadské hroby, minaret Koutoubia - nejvyšší budova města a symbol Marakeše palác Bahia s nádhernou štukovou výzdovou a cedrovými dřevořezbami, zahrady Menara. Náměstí Djemaa El Fna. Večeře Fantasia ve známé restauraci "Chez Ali". Vychutnejte si představení, které zahrnuje koňskou show, folklórní a břišní tance. Ubytování.

7. den: Odpočinek nebo fakultativně program v nedalekém panenském údolí Ourika jižně od Marrakeše, kde zažijete tradiční berberský život. Je považováno za jedno z nejmalebnějších v celém Maroku. Zelené pásy vegetace na úpatí pohoří Atlas jsou okouzlující. Další možností je celodenní výlet do pobřežního města Essaouira, jednoho z nejkrásnějších míst jižního Maroka. Přímořské letovisko a zároveň malebné přístavní městečko ležící na pobřeží Atlantiku. Město bylo v roce 2001 zapsáno do seznamu UNESCO.

8. den: Po snídani transfer na letiště a odlet.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS