Slevová akce!
30.01.2020 – 13.02.2020, cena: 84.800,- Kč

Zájezd do Mauritánie, Senegalu a Gambie 30. 1. - 13. 2. 2020

Štítky: Gambie Mauritánie Senegal

Zájezd do Mauritánie, Senegalu a Gambie 30. 1. - 13. 2. 2020
 

Využijte slevy 2.220,- Kč/osoba za včasné objednání zájezdu do 31. 1. 2020!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva!

Cestovatelská lahůdka roku 2020 - zájezd do tajemné Mauritánie, vycházející cestovatelské hvězdy Senegalu a malé rajské zahrady Gambie! Doprovodí vás nadmíru erudovaný Dr. Ján Majerník!

Cena: 84.800,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Letenka Vídeň - Nouakchott, Dakar - Vídeň (přes Istanbul)
 • Asistence po příletu a při odletu, letištní a hotelové transfery
 • Ubytování v *** / **** hotelích
 • Ubytování v poušti v dvoulůžkových beduínských stanech: (samostatný jídelní prostor, bezdrátový internet, matrace a ložní prádlo z egyptské bavlny, soukromá koupelna, v níž se nachází sprcha, toaletní potřeby zdarma a vysoušeč vlasů (na vyžádání )
 • Privátní transfer, služby zkušených průvodců, povolení k vstupy do uvedených míst, polopenze (kromě prvního a posledního dne)
 • Průvodce - kněz
 • Servisní poplatky
 • Víza

V ceně není zahrnuto:

 • Obslužné, které představuje částku 100,- EUR (platí se průvodci)
 • Jídlo, které není zmíněno v programu, osobní výdaje jako např. čistírna, internet a telefon.
 • Jednolůžkový pokoj: 8.480,- Kč

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Komplexní cestovní pojištění 1.350,- Kč
 • Transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň: 400,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Odlet do Nouakchott, po příletu transfer do hotelu, ubytování.

2. den: Po snídani prohlídka hlavního města Nouakchott, postaveného uprostřed pouště, písek všude kolem, domorodci, centrální trh a přesun k rybářskému přístavu. Zde se setkává poušť s oceánem, množství rybářů, kteří již po staletí vyrážejí na dřevěných lodích na širé moře a ručně loví sítě plné ryb, z nichž velké množství putuje i do Evropy.

3. den: Brzy ráno přesun k hranicím se Senegalem - zemí "Tarango", což znamená radostná pohostinnost. Štědrost místních vůči cizincům je typická pro tuto zemi. Najdete zde opravdu všechno. Od národních parků, překrásných pláží, měst ale i moderních turistických destinací. Návštěva parku Diawling, kde se během období dešťů nachází mnoho jezer, žije zde okolo 220 druhů neidentifikovatelného druhu ptactva, včetně pelikánů, čápů, plameňáků a samozřejmě ryb. Odpočinek ve vodách oceánu ... Po příchodu k hranicím a hraničních formalitách se dostanete do města St.Louis.

4. den: Prohlídka St. Louis na koňském kočáru. Zachovalo se zde množství staveb koloniální architektury a historické centrum Saint-Louis bylo zařazeno mezi Světové dědictví. Najdete zde druhou nejstarší vysokou školu Senegalu - Université Gaston-Berger. St.Louis je střediskem obchodu s rybami, cukrem a burské oříšky. Faidherbe most propojuje jednotlivé části města. Odpoledne přesun k poušti Lompoul, jejíž rozloha je pouze 18 km2, ale v jejím centru budete dostatečně izolováni. Převezete se na velbloudu a večeře při živé hudbě "drumming" a ohni jako v tradičním nomádských kempu. Při západu slunce se usaďte, odpočívejte a sledujte jak se duny změní ze žluté na oranžovou, až uvidíte jen siluety během noční oblohy...

5. den: Po východu slunce a snídani návštěva Růžového Jezera (Jezera Retba). Voda jezera je zbarvena na růžovo právě díky bakterii Dunaliella salina, která při slunečním záření produkuje růžový pigment. Díky vysoké koncentraci soli zde mnoho živých organismů nepřežije. Domácí ručně sbírají sůl ze dna jezera. Odpoledne zážitková jízda na čtyřkolkách a buginách k nejbližším pískovým dunám, kde končila nejslavnější os Rallye Paříž-Dakar. Ubytování na hotelu při Růžovém Jezeře.

6. den: Ráno transfer do rušného Dakaru a prohlídka jednoho z nejkrásnějších afrických velkoměst. Etnický mix, africké, francouzské koloniální prvky a moderní architektura. Náměstí Nezávislosti, které se během dne naplní stánky a pouličními prodavači. Odpoledne plavba k ostrovu Gore. Nechvalně proslulý ostrov, který navštívil i Svatý otec Jan Pavel II. během pastorační návštěvy Senegalu. Celých 5 století byl významným střediskem obchodu s otroky. Dnes zde žije přibližně 1000 stálých obyvatel a vládne tu veselá atmosféra. Koloniální domy, pevnost d'Estrées, "Dům otroků", který postavili Holanďané v roce 1776. Dnes slouží jako muzeum, ale v minulosti to bylo místo, kde obchodníci vyjednávali o cenách otroků, kteří byli namačkáni v suterénu .... dveře, odkud není návratu .... oblast Gorée je v současnosti na seznamu UNESCO od roku 1978. Návrat zpět do Dakaru a ubytování.

7. den: Po přibližně hodině jízdy se dostanete k NP Bandia a zažijete africké safari. Za krátký čas uvidíte opravdu velké množství zvěře, jako žirafy, zebry, antilopy, opice, pštrosi, nosorožci, krokodýli ale také obrovské množství ptactva. Po obědě centrum Accro Baobab - dobrodružného parku, postaveného na záhadných stromech baobab. V roce 1794 v Senegalu našli baobab s průměrem kmene 10 metrů a jeho stáří odhadli na 5150 let. Přírodovědec Alexander von Humboldt nazval baobaby "nejstaršími živými pomníky naší planety". Jelikož nemají letokruhy, věk stromů nelze přesně určit. Odjezd na ubytování v La Somone.

8. den: Po snídani transfer do rybářského městečka Jaol - Fadiouth, které se skládá ze dvou rybářských vesnic. Joal leží na pevnině a Fadiouth na stejnojmenném ostrově z mušlí a je propojen s pevninou 400 metrů dlouhým dřevěným pěším mostem. Senegal je muslimská země, no Joal-Fadiouth má silné křesťanské zastoupení. Vládne zde přátelská atmosféra a náboženská tolerance. V centru městečka Fadiouth se nachází kostel, první kněz byl vysvěcen v roce 1885. V roce 1989 byl ostrov zasažen silnou bouří a křesťanský kostel byl zničen. Celá komunita, včetně muslimů ho pomohla znovu vybudovat. Jednoduchý ale krásný kostel, na který jsou místní právem hrdí. Na kopci se nachází zajímavý hřbitov, kam pohřbívají křesťanů i muslimů. Pokračujete do krásného a klidného městečka Toubacouta, nacházejícího se v blízkosti hranic s Gambií. Relax, pozorování ptactva, senegalské kultury. Ubytování.

9. den: Ráno jízda na motorizovaném kanoi na deltě řeky Saloum, kolem obdivuhodná příroda, bludiště mangovníků, kde se skrývají pelikáni a množství druhů ptáků. Setkáte se s místními obyvateli. Trajektem se dostanete do hlavního města Gambie - Banjul, ubytování. Nachází se na Ostrově svaté Marie, nazývaném také Banjul. Zde se vlévá řeka Gambie do Atlantského oceánu.

10. den: Celodenní prohlídka města Banjul, administrativní centrum a dopravní uzel země, krásné pláže s moderními hotely. Návštěva muzea, místních trhů, pokračujete do největšího města Gambie, do Srekunda a rybářského městečka Tanji.

11. den: Cesta na druhou stranu Senegalu a návštěva vesnice Jola. Ubytování ve druhém největším městě Senegalu - Ziguinchor. Na okraji města se nachází křesťanský kostel. Obec Jola, která zde předcházela město Ziguinchor byla umístěna výhodně z důvodu obchodu Jolas s královským Kasso, které sahá až do říše Mali, kdy se obyvatelé Mandinka přestěhovali do této oblasti z jihu a východu. V roce 1900 byla tato oblast z velké části pod vlivem křesťanství, později se začal významně rozvíjet islám a muslimské komunity.

12. den: Jízda do dovolenkového letoviska Cape Skirring, obdivovat můžete nádherné pláže Senegalu, relax, koupání a návštěva blízké vesnice, kde uvidíte běžný život místních obyvatel.

13. den: Zážitek z panoramatické jízdy z Cape Skirring do Saly - krásného přímořského pobřeží. Budete míjet množství vesnic během jízdy, po příchodu relax na hotelu, resp. na pláži. Hotel má tropickou zahradu s venkovním bazénem a soukromou pláž.

14. den: Odpočinek na pláži, transfer na letiště a odlet do Evropy.

15. den: Přílet do Vídně.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS