Slevová akce!
17.02.2020 – 01.03.2020, cena: 57.110,- Kč

Zájezd do Myanmaru (Barmy) 17. 2. - 1. 3. 2020

Štítky: Myanmar (Barma)

Novinka
Zájezd do Myanmaru (Barmy) 17. 2. - 1. 3. 2020
 

Využijte slevy 1.340,- Kč/osoba za včasné objednání zájezdu do 31. 1. 2020!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva!

Přestavujeme vám novinkový atraktivní zájezd do Myanmaru (Barmy) se zkušeným průvodcem. Vydejte se prozkoumat tuto tajuplnou a pozoruhodnou zemi s četnými buddhistickými chrámy a nedotčenou přírodou a setkat s místními obyvateli, kteří patří k nejusměvavějším lidem naší planety!

Cena: 57.110,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka China Airlines Vídeň - Yangon - Vídeň, s mezipřistáním v Tai Pei
 • Odborný průvodce - kněz
 • Transfery během programu v Myanmaru
 • 11x hotelové ubytování se snídaní, 2x oběd během programu
 • Vstupy během programu
 • Místní průvodce
 • Servisní poplatky
 • Vnitrostátní let Yangon - Bagan
 • Vnitrostátní let Heho - Yangon
 • Víza a vízová podpora

V ceně není zahrnuto:

 • Obslužné, které představuje částku 100,- EUR (platí se průvodci)
 • Návštěva památek a míst, které nejsou uvedeny v programu
Možné příplatky (doporučujeme):
 • Transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 400,- Kč
 • Komplexní cestovní pojištění 1.260,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Vídně do Yangon (Ragun) s mezipřistáním v Tai Pei.

2. den: YANGON

Dopoledne přílet do hlavního a zároveň největšího města Myanmaru - Yangon. Je nejdůležitějším komerčním centrem země a vstupní branou pro většinu zahraničních návštěvníků. Koloniální historie a náboženské dědictví z něj dělají jedno z nejzajímavějších míst v celé jihovýchodní Asii. Začnete prohlídku na ulici Mahanbandola, kde se nachází kostel Immanuel Baptist church, postavený v roce 1830. Budete procházet na východ po uličkách se stánky plnými potravin a také jiným zbožím. Dostanete se na ulici Pansodan s koloniálními budovami. Uvidíte budovu Nejvyššího soudu, administrativní budovu Inland Water Transport, také budovu Port Authority. Po ulici Strand Road s koloniálními budovami přijdete k majestátnímu hotelu Strand. Pokračovat budete po Sule Pagoda Road, kde se nachází mnoho věštců. Budete mít fotozastávku při Sule Pagode, symbolu centra města. Pagoda je stará více než 2000 let, nachází se v blízkosti Památníku nezávislosti a zahrady Mahabandoola. V blízkosti je dvakrát zrekonstruovaná radnice. Pokračovat budete přes chaotickou indickou a čínskou čtvrť, zvenku uvidíte Moseh Yeshua Synagogue a procházku ukončíte na rušné tržnici Theingyi ZEI při jednom z nejmalebnějších hinduistických chrámů - Sri Kali, Následovat bude návštěva pagody Kyaukhtatgyi, kde se nachází 72 m dlouhá socha ležícího Buddhy s detailně vyřezávanými chodidly. Žádná barmská expedice nemůže být považována za skutečně skvělou, jestliže jí chybí návštěva legendární pagody Shwedagon, jedné z největších atrakcí země. Vizuálně lahůdky, které uvidíte, stojí za návštěvu.

Pagoda je pokryta silnou vrstvou zlata. Z jejího vrcholu se třpytí 13000 smaragdů a safírů, základy navíc podle legendy ukrývají vlasy samotného Buddhy. Barvy se úžasně transformují na 100 m vysoké chedi, která je doslova uzavřena ve více než 40 tunách zlata.

Začnete u východního schodišti, kde najdete řadu obchodů s různými náboženskými předměty ve spodní části chrámu. Uvidíte zde oděvy mnichů, misky na almužny, dárky, kadidlo a další unikátní buddhistické předměty. Během prohlídky stánků Vám průvodce vysvětlí účel prodávaných předmětů a rituály buddhistického obyvatelstva Myanmaru. Pagoda Shwedagon je považována za nejdůležitější náboženské místo pro místní obyvatele. Většina návštěvníků konstatuje, že návštěva tohoto místa je mimořádným a nezapomenutelným cestovatelským zážitkem. Večer přesun k mezinárodnímu letišti, check in na hotelu.

3. den: RAGUN - KYAIKHTIYO - ZLATÁ SKALA

Vydáte se na příjemnou jízdu do Kyaikhtiya (190 km, 5 hodin), za jednou z nejznámějších památek v Myanmaru - Zlatá skála. Masivní balvan přímo na okraji útesu, celý pozlacený, má velký náboženský význam. Cestou krátká zastávka při válečném památníku v blízkosti Htauk Kyan, poslední místo odpočinku pro více než 27 000 spojeneckých vojáků. Po příchodu do Kin Pun, městečka na úpatí, přestoupíte do místního automobilu a zažijete vzrušující jízdu na vrchol hory. Pokud si přejete, můžete vystoupit v půli cesty (asi po 45 minutách jízdy - zastávka "Yeataetaung") a pokračovat ve výstupu k vrcholu pěšky (4 km - asi 1 hodina). Poznámka: Místní dopravní prostředky z tábora Kin Pun na vrchol budou velmi přeplněné a nepohodlné. Místní obyvatelé jsou také známí tím, že spolupracují. Vozidla nenastartují, pokud nejsou plně obsazeny cestujícími. Proto prosíme o Vaši trpělivost. Upozorňujeme, že nejpozději do 17:30. musíte být v Kin Pun, abyste opravdu dostali na vrchol. Další možnost jsou soukromé dopravní prostředky. Jsou k dispozici za příplatek (viz dodatečné náklady). Po příjezdu na Zlatou skálu se budete cítit úžasně. V pagode na vrcholu skály je prý ukrytý jeden z Buddhových vlasů, a ten drží celou stavbu is balvanem v dokonalé rovnováze. Podle legendy z 11. století dostal barmský král Tissa Buddhů vlas od jednoho z poutníků. Král ho pak nechal uložit v pagode, kterou nechal postavit na vrcholu obrovského balvanu. Právě Buddhů vlas je také jedním z důvodů proč patří tato pagoda k nejnavštěvovanějším buddhistickým místům v Myanmaru. Budete sledovat kouzelný západ slunce nad Kyaikhtiyo, následně odjezd na ubytování v oblasti Zlaté skály Golden Rock.

4. den: ZLATÁ SKALA - BAGO - YANGON

Ráno sjedete nebo se svezete do základního tábora a stejnou trasou se vrátíte do Yangon. Při návratu zastávka v Bago (cca 110 km, 3,5 hodiny), abyste prozkoumali bývalé hlavní město království Mon. Navštívíte různorodý místní trh, kde prodávají květiny, řemeslnické výrobky a koření. Průzkum Bago bude pokračovat k tisícileté pagode Shwemawdaw, která má mnohem vyšší věž jako pagoda Shwedagon. Pak uvidíte 55 metrovou sochu Shwe Tha Lyaung Buddha, považovanou za jedno z nejneobvyklejších znázornění Buddhy. Pokud čas dovolí, můžete navštívit i pagodu Hin Thar Kone, která nabízí pěkný výhled shora na Bago. Ubytování v hotelu v Yangon.

5. den: YANGON - BAGAN

Brzy ráno odjezd z hotelu, přesun na letiště Yangon, let do Bagan, jednoho z nejznámějších architektonických skvostů v Asii. Největší rozkvět zažil v 11. až 13. století, kdy se stal hlavním městem prvního barmského království a panovníci zde dali vybudovat masivní stupy a pagody. Některé se dodnes zachovaly na březích řeky Irrawaddy. Majestátnost areálu Bagan s více než 2000 dochovanými stavbami z červených cihel na ploše velikosti ostrova Manhattan je jedním z vrcholů poznání v Myanmaru. Asi v 10.30 transfer do tajného kláštera. Uvidíte červený koberec před klášterem a stůl s velkými nádobami naplněnými rýží. Přijdou mniši, aby Vám servírovali rýži ve svých miskách pro almužnu, přičemž budou bosí. Potom odejdou dovnitř kláštera kde budou prostřeno nízké stoly s dalším jídlem, připraveným v klášterní kuchyni. Asi o 16 hod. se přesunete na molo, kde vás bude čekat soukromý dřevěný člun. Sedíc ve stínu nebo na otevřené palubě, se budete kochat krásným výhledem během plavby po řece Irrawaddy. Ubytování v hotelu v Bagan.

6. den: BAGAN

Navštívíte známou pagodu Shwezigon, kterou na začátku 11. století dal postavit král Anawrahta jako náboženský památník. Budete procházet ve stínu stromů, po prašných uličkách vedle chrámech a klášterech do malé vesnice, kterou prozkoumáte pěšky. Uvidíte životní styl obyvatel Baganu. Podíváte si i méně známé památky, vybrané na základě vašeho zájmu. I oni Vám přiblíží jedinečnost krajiny. Návštěva tradiční lakové dílny. Zde můžete sledovat technologii jednoho z nejpopulárnějších řemesel Myanmaru. Poté navštívíte chrám Ananda. Je považován za architektonické umělecké dílo a je jistě jedním z nejkrásnějších chrámů Baganu. Je postaven v raném stylu "Mon", Ananda má charakteristické sochy Buddhy. Jejich výraz se mění podle úhlu, ze kterého na ně díváme. Bryčkou se povezete vedle nejvyšším chrámu v Baga - Thatbyinnyu a ke gigantickému chrámu Dhammayangyi, který se vyznačuje mimo jiné i pozoruhodným zdivem. Vychutnáte si nádherný západ slunce z vyvýšeniny na chrámové planině a budete sledovat poslední sluneční paprsky na pagodách. Ubytování v hotelu v Bagan.

7. den: BAGAN

Dnes zamíříte na jihovýchod od Baganu, až po vyhaslou sopku Mt. Popa, tyčící se do výšky více než 1500 metrů n.m. Po obědě návštěva svatyně, která se nachází na samém vrcholu a pokud se budete chtít dostat nahoru, budete muset zdolat 777 schodů. Odměnou Vám bude překrásný výhled na okolí. Mt.Popa je zasvěcena aniistickým duchem známým jako natsu.

8. den: BAGAN - MANDALAY

Des ráno se přesunete z Baganu po kouzelné a krásné cestě do Mandalay. Budete sledovat východní břeh řeky Irrawaddy a procházet přes okouzlující vesnice podél cesty do Myingyan. Během cesty budete obdivovat lány prosa, sezamu, bavlníku, kukuřice, rýže a mnoha jiných zemědělských plodin. Mezi mnoha cestami mezi Mandalay a Bagan je ta, která překračuje Myingyan, absolutně nejatraktivnější. Zastavíte se ve vesnici zemědělců Shwe Pyi Tha, kde budete mít možnost setkat se s místními obyvateli a objevovat jejich jednoduchý každodenní život. Pak budete pokračovat do obce Myingyan, kde bude čas na přestávku. Následně budete pokračovat v jízdě do Mandalay, druhého největšího barmského města, v minulosti jedno z prastarých královských hlavních míst, často vnímány a popsané v literatuře jako nejstarší v Asii, nadčasové a přitažlivé. Toto živé město se rozkládá na březích řeky Irrawaddy. Je kulturním srdcem Myanmaru a tradiční hudba, tanec a drama jsou zde stále živé. Ubytování v Mandalay.

9. den: MANDALAY

Časné vstávání, transfer do pagody Mahamuni, abyste byli svědky rituálního mytí obličeje Buddhy. Tento rituál začíná každé ráno o 4.00 nebo 4.30 hod., Když mniši myjí obličej a čistí zuby soše Buddhy. Obřad trvá více než hodinu a provádí ho starší mnich, oblečený v mnišském oděvu, za pomoci několika laiky v bílém oděvu s tradiční bílou pokrývkou hlavy. (Pozor: Ženy se nemohou přiblížit k soše Buddhy, ale mohou se dívat z vyhrazeného místa /.

Vystoupíte do výšky 240 m na vrchol Mandalay Hill nad městem. Odměnou Vám bude panoramatický výhled, zamlžený modrý obrys hřebenů Shan na východě, palác Mandalay a rozlehlé město na jihu a řeka Irrawaddy na západě. Hned jižně od Mandalay Hill stojí Kyauktawgyi Pagoda, známá jako Pagoda velkého mramorového obrazu. Budete obdivovat obrovského Buddhy, vytesaného z jednoho bloku mramoru. Říká se, že kolosální mramorový blok přemísťovalo 10 tisíc mužů téměř dva týdny od břehu řeky na dnešní místo. Dále navštívíte pagodu Kuthodaw, často nazývanou jako "Největší kniha světa", pro její sbírku 729 mramorových desek s vytesanými komentáři k buddhistickému kánonu Tripitaka. Z dalších zajímavostí během okruhu tímto městem nelze vynechat ani dřevěný klášter Shwenandaw. Budova byla součástí palácového komplexu, kdysi bývala pozlacená a vyzdobena skleněnou mozaikou. V současnosti je pozlacený pouze vzácně vyřezávaný interiér. Prohlídka Mandalay pokračuje odpoledne návštěvou pagody Mahamuni, která je slavná díky jedné z nejuctívanějších soch Buddhy. Socha je celá pokryta zlatými listy, které denně aplikují na povrch věřící muži. Uvidíte také mnoho zlatnictví. Pokud se v některém zastavíte, jistě spatříte zlatotepců, vyrábějícího další zlatý list, případně tkalců, řezbářů či jiných remeselíkov a jejich výrobky. Dále přejdete do Amarapura, předposledního královského hlavního města Myanmaru. Amarapura znamená "Město nesmrtelnosti", ačkoli období, kdy bylo hlavním městem, je poměrně krátké. Navštívíte klášter Mahagandayon. Je domovem pro více než tisíc mladých mnichů, který zde studují a vedou přísný náboženský život. Pěšky nebo autobusem se krátce přesunete k legendárnímu mostu U Bein Bridge, který byl postaven v roce 1782, kdy byla Amarapura centrem královské pozornosti. Vede 1,2 km přes mělké jezero Taungthaman a říká se, že je to nejdelší teakový dřevěný most na světě. Vychutnejte si tuto mimořádnou atmosféru, protože podvečerní slunce vrhá dlouhé stíny a osvětluje místních lidí, kteří jdou domů. Jak se úžasný den krátí, Vy se vrátíte zpět do Mandalay na ubytování.

10. den: Duchovní MANDALAY

Každé ráno se v ulicích Mandalay odehrává fascinující show. Můžete vidět dlouhé řady mnichů oblečených v šafránových šatech, jak chodí po ulicích a sbírají milodary, položené ve speciálních miskách pro almužny. Kdo přispěje milodary, podle učení karmy mu tento dobrý skutek přinese v budoucnu dobrou úplatu. Později přejdete do srdce města a navštívíte rušný ranní trh. Je důležitým místem setkání místních obyvatel, nabízí jedinečné scény v kakofonii stánků a prodejců čerstvých produktů, zeleniny nebo masa. Na obzoru směrem na jih uvidíte zelené pahorky Sagaing Hill and Mandalay Hill, považovaný za duchovní centrum Myanmaru. V klášterech a meditačních svätiniach je soustředěno téměř 3000 mnichů a jeptišek. Navštívíte jeden z mnoha ženských klášterů, kterému můžete darovat čerstvé ovoce a zeleninu. Budete mít možnost sedět u stolu spolu s jeptiškami. Je to úžasný zážitek, a Vaše dary jim zároveň pomohou zajistit chod kláštera. Mějte prosím na paměti, že kláštery spoléhají na dary návštěvníků a jsou na ně odkázány. Mnoho řeholníků jsou sirotci, nebo z chudých rodin, a rodiče je poslali do kláštera, aby jim zajistili vzdělání. Díky laskavosti těchto jeptišek se více dozvíte o řeholním životě v Myanmaru. Vychutnáte si velmi jednoduché, ale vynikající jídlo. Tři kilometry východně od Mandalay se nachází pahorek Yankin, obklopený mnoha chrámy a kláštery. Úchvatná atmosféra, daleko od davů turistů. Z vrcholu kopce si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu (cca 45 minut stoupání pěšky nebo místním autem, podle přání a velikosti skupiny). Ubytování v hotelu v Mandalay.

11. den: MANDALAY - NYAUNG SHWE

Dnešní den začnete výletem do Nyaung Shwe, považováno za bránu do jezera Inle. Zastavíte se v teakovém klášteře Shweyanpyay, abyste byli svědky výroby složitých dřevěných řezbářských uměleckých předmětů a řemeslných dovedností mnichů. Zatímco budete obdivovat přírodní krásnou země kolem vás, můžete si udělat fascinující fotografie venkovského života. Ubytování v hotelu v Nyaung Shwe.

12. den: INLE - INDEIN - NYAUNG SHWE

Po snídani nastoupíte soukromý motorový člun a vyrazíte na jezero Inle, jedno z nejkrásnějších a dechberoucích památek v Myanmaru. Klidné vody jsou posety plovoucí vegetací a rybářskými kánoe, kterým skvostné kopce na obzoru poskytují dokonalé pozadí. Navštívíte ranní trh na jezeře, koná se denně, výjimkou jsou pouze dny, kdy je úplněk a nov Měsíce. Místo konání trhu rotuje mezi vesnicemi v 5-denním cyklu. Trh navštěvují místní obyvatelé jezera, jakož i okolní domorodci, kteří také prodávají a kupují různé zboží. Budete se plavit po jezeře kolem několika vesnic, s domy postavenými na kůlech nad hladinou jezera, obývají jejich domorodci Intha. Budete pozorovat každodenní aktivity místních rybářů na jachtách a uvidíte jejich "plovoucí zahrady", které jsou postaveny z pásů vodního hyacintu, země a ukotveny na dně jezera bambusovými tyčemi. Navštívíte pagodu Phaung Daw Oo, hlavní útočiště jezera, které obsahuje pět posvátných soch Buddhy, pokrytých silnou vrstvou zlatých lístků. Existuje mnoho tradičních řemesel pocházejících z oblasti jezera Inle. Pokud si budete přát, můžeme navštívit jednu z dílen, kde z lotosového hedvábného vlákna tkají neuvěřitelné výrobky, uvidíme stavitelů lodí (v závislosti na ročním období), dílny na výrobu doutníků, kovářů nebo dokonce stříbrotepců.

V odpoledních hodinách se přeplavíte malým kanálem do vesnice Pa-Oh Indein (1 hodina), která se nachází na západním pobřeží jezera Inle. Projdete se po vesnici a vystoupíte na vrchol kopce, kde Vám budou nabízet k prodeji kultovní sochu Buddhy, který sedí mezi ruinami stovek stúp, zarostlých křovinami. Na vrcholu budete odměněni okouzlujícím výhledem na široké okolí. Komplex pagod Indein je nepochybně jedním z nejkrásnějších měst na pobřeží jezera a skládá se ze stovek malých stúp, které jsou pokryté mechem a zelení. Pokud to čas dovolí, zastavíte se v starodávném domě, který patří ke kulturnímu dědictví Inthar, abyste se dozvěděli více o historii a kultuře původního obyvatelstva jezera. Den ukončíme přesunem na letiště Něj, let do Yangon. Po příletu transfer na hotel, ubytování

13. den: V ranních hodinách odlet do Vídně.

14. den: Přílet v ranních hodinách.

Poznámky:

• Během návštěvy klášterů je třeba být decentně oblečený a mít zahalená ramena a kolena.

• Je zakázáno konzumovat alkohol nebo kouřit v klášterech.

Myanmar (také Barma) je pro většinu lidí téměř neznámou krajinou, ale tento stav se rychle mění. Asi málokdo tuší, že mezi myanmarské symboly patří i takzvaná Zlatá skála pokrytá zlatými lístky, která už na první pohled popírá zemskou přitažlivost. Proč skála nespadne, a co ji stále drží na místě?

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS