Vyprodáno
31.12.2019, cena: 57.920,- Kč

Zájezd do Myanmaru (Barmy) 2. 12. - 13. 12. 2018

Štítky: Myanmar (Barma)

Zájezd do Myanmaru (Barmy) 2. 12. - 13. 12. 2018
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 500,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 1.370,- Kč/osoba!

Přestavujeme vám novinkový atraktivní zájezd do Myanmaru (Barmy) se zkušeným průvodcem. Vydejte se prozkoumat tuto tajuplnou a pozoruhodnou zemi s četnými buddhistickými chrámy a nedotčenou přírodou a setkat s místními obyvateli, kteří patří k nejusměvavějším lidem naší planety!

Cena: 57.920,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka Quatar Aerolines Vídeň - Yangon - Vídeň, s mezipřistáním v Doha
 • Odborný průvodce - kněz
 • Komplexní cestovní pojištění
 • Transfery během programu v Myanmaru
 • 10x hotelové ubytování se snídaní, 2x oběd v klášteře
 • Vstupy během programu
 • Místní průvodce
 • Transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň
 • Servisní poplatky
 • Vnitrostátní let Yangon - Bagan
 • Vnitrostátní let Heho - Yangon
 • Víza a vízová podpora

V ceně není zahrnuto:

 • Obslužné, které představuje částku 90,- USD (platí se průvodci)
 • Návštěva památek a míst, které nejsou uvedeny v programu

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Vídně s leteckou společností Quatar Aerolines do Yangon (Ragun) s mezipřistáním v Doha.

2. den: Ráno přílet do hlavního a zároveň největšího města Myanmaru Yangon. Je nejdůležitějším komerčním centrem země a vstupní branou pro většinu zahraničních návštěvníků. Koloniální historie a náboženské dědictví z něj dělají jedno z nejzajímavějších míst v celé jihovýchodní Asii. Po příletu transfer na hotel, podle možnosti ubytování. Návštěva pagody Kyaukhtatgyi, kde se nachází 72 m dlouhá socha ležícího Buddhy s detailně vyřezávanými chodidly. Žádná barmská expedice nemůže být považována za skutečně skvělou, jestliže jí chybí návštěva legendární pagody Shwedagon, jedné z největších atrakcí země. Vizuální lahůdky, které uvidíte, stojí za návštěvu. Pagoda je pokryta silnou vrstvou zlata. Z jejího vrcholu se třpytí 13000 smaragdů a safírů, základy navíc podle legendy ukrývají vlasy samotného Buddhy. Barvy se úžasně transformují na 100 m vysoké chedi, která je doslova uzavřena ve více než 40 tunách zlata. Začnete u východního schodiště, kde najdete řadu obchodů s různými náboženskými předměty ve spodní části chrámu. Uvidíte zde oděvy mnichů, misky na almužny, dárky, kadidlo a další unikátní buddhistické předměty. Během prohlídky stánků vám průvodce vysvětlí účel prodávaných předmětů a rituály buddhistického obyvatelstva Myanmaru. Pagoda Shwedagon je považována za nejdůležitější náboženské místo pro místní obyvatele. Většina návštěvníků konstatuje, že návštěva tohoto místa je mimořádným a nezapomenutelným cestovatelským zážitkem. Pokračujeme návštěvou fascinující pagody Botathaung. Zde hinduisté uchovávají jako vzácný poklad vlas Buddhy, který sem přinesli před tisíci lety vojáci z Indie. Ubytování v Yangon.

3. den: RAGUN - KYAIKHTIYO - ZLATÁ SKALA

Vydáte se na příjemnou jízdu do Kyaikhtiya (190 km, 5 hodin), za jednou z nejznámějších památek v Myanmaru - Zlatá skála. Masivní balvan přímo na okraji útesu, celý pozlacený, má velký náboženský význam. Cestou krátká zastávka u válečném památníku v blízkosti Htauk Kyan, poslední místo odpočinku pro více než 27 000 spojeneckých vojáků. Po příjezdu do Kin Pun, městečka na úpatí, přestoupíte do místního automobilu a zažijete vzrušující jízdu na vrchol hory. Pokud si přejete, můžete vystoupit v půli cesty (asi po 45 minutách jízdy - zastávka "Yeataetaung") a pokračovat ve výstupu k vrcholu pěšky (4 km - asi 1 hodina). Poznámka: Místní dopravní prostředky z tábora Kin Pun na vrchol budou velmi přeplněné a nepohodlné. Místní obyvatelé jsou také známí tím, že spolupracují. Vozidla nenastartují, pokud nejsou plně obsazena cestujícími. Proto prosíme o vaši trpělivost. Upozorňujeme, že nejpozději do 17:30. musíte být v Kin Pun, abyste se opravdu dostali na vrchol. Další možnost jsou soukromé dopravní prostředky. Jsou k dispozici za příplatek. Po příjezdu na Zlatou skálu se budete cítit úžasně. V pagodě na vrcholu skály je prý ukrytý jeden z Buddhových vlasů, a ten drží celou stavbu i s balvanem v dokonalé rovnováze. Podle legendy z 11. století dostal barmský král Tissa Buddhův vlas od jednoho z poutníků. Král ho pak nechal uložit v pagodě, kterou nechal postavit na vrcholu obrovského balvanu. Právě Buddhův vlas je také jedním z důvodů proč patří tato pagoda k nejnavštěvovanějším buddhistickým místům v Myanmaru. Budete sledovat kouzelný západ slunce nad Kyaikhtiyo, následně odjezd na ubytování v oblasti Zlaté skály Golden Rock.

4. den: ZLATÁ SKÁLA - BAGO - YANGON

V časných ranních hodinách budete mít příležitost navštívit Zlatou skálu znovu, abyste nasáli její kouzelnou atmosféru, a to zejména tehdy, když se lesklý balvan zaskví v purpurové barvě úsvitu. Budete také mít čas prozkoumat některé další stupy a svatyně roztroušené na hřebeni a na vrcholu hory Kyaikhtiyo. Potom sjedete nebo se svezete do základního tábora a stejnou trasou se vrátíte do Yangon. Při návratu zastávka v Bago (cca 110 km, 3,5 hodiny), abyste prozkoumali bývalé hlavní město království Mon. Navštívíte různorodý místní trh, kde prodávají květiny, řemeslnické výrobky a koření. Průzkum Bago bude pokračovat k tisícileté pagodě Shwemawdaw, která má mnohem vyšší věž než pagoda Shwedagon. Pak uvidíte 55 metrovou sochu Shwe Tha Lyaung Buddha, považovanou za jedno z nejneobvyklejších znázornění Buddhy. Pokud čas dovolí, můžete navštívit i pagodu Hin Thar Kone, která nabízí pěkný výhled na Bago. Ubytování v hotelu v Yangon.

5. den: YANGON - BAGAN

Brzy ráno odjezd z hotelu, přesun na letiště Yangon, let do Bagan, jednoho z nejznámějších architektonických skvostů v Asii. Největší rozkvět zažil v 11. až 13. století, kdy se stal hlavním městem prvního barmského království a panovníci zde dali vybudovat masivní stupy a pagody. Některé se dodnes zachovaly na březích řeky Irrawaddy. Majestátnost areálu Bagan s více než 2000 dochovanými stavbami s červených cihel na ploše velikosti ostrova Manhattan je jedním z vrcholů poznávání v Myanmaru. Asi v 10:30 hodin transfer do tajného kláštera. Uvidíte červený koberec před klášterem a stůl s velkými nádobami naplněnými rýží. Přijdou mniši, aby vám servírovali rýži ve svých miskách pro almužnu, přičemž budou bosí. Potom odejdou dovnitř kláštera kde budou prostřené nízké stoly s dalším jídlem, připraveným v klášterní kuchyni. Asi v 16.00 hodin se přesunete na molo, kde vás bude čekat soukromý dřevěný člun. Sedíc ve stínu nebo na otevřené palubě, se budete kochat krásným výhledem během plavby po řece Irrawaddy. Ubytování v hotelu v Bagan.

6. den: BAGAN

Po snídani návštěva živého místního trhu Nyaung Oo, kam domácí přicházejí denně obchodovat s čerstvými produkty a jiným zbožím. Následně navštívíte známou pagodu Shwezigon, kterou dal na začátku 11. století postavit král Anawrahta jako náboženský památník. Budete procházet ve stínu stromů, po prašných uličkách vedle chrámů a klášterů do malé vesnice, kterou prozkoumáte pěšky. Uvidíte životní styl obyvatel Baganu. Prohlédnete si i méně známé památky, vybrané na základě vašeho zájmu. I oni vám přiblíží jedinečnost krajiny. Návštěva tradiční lakové dílny. Zde můžete sledovat technologii jednoho z nejpopulárnějších řemesel Myanmaru. Poté navštívíte chrám Ananda. Je považován za architektonické umělecké dílo a je jistě jedním z nejkrásnějších chrámů Baganu. Je postaven v raném stylu "Mon", má charakteristické sochy Buddhy. Jejich výraz se mění podle úhlu, ze kterého na ně díváme. Bryčkou se povezete vedle nejvyššího chrámu v Baga - Thatbyinnyu a ke gigantickému chrámu Dhammayangyi, který se vyznačuje mimo jiné i pozoruhodným zdivem. Vychutnáte si nádherný západ slunce z vyvýšeniny na chrámové planině a budete sledovat poslední sluneční paprsky na pagodách. Ubytování v hotelu v Bagan.

7. den: BAGAN - MANDALAY

Des ráno se přesunete z Baganu po kouzelné a krásné cestě do Mandalay. Budete sledovat východní břeh řeky Irrawaddy a projíždět přes okouzlující vesnice podél cesty do Myingyan. Během cesty budete obdivovat lány prosa, sezamu, bavlníku, kukuřice, rýže a mnoha jiných zemědělských plodin. Mezi mnoha cestami mezi Mandalay a Bagan je ta, která překračuje Myingyan, absolutně nejatraktivnější. Zastavíte se ve vesnici zemědělců Shwe Pyi Tha, kde budete mít možnost setkat se s místními obyvateli a objevovat jejich jednoduchý každodenní život. Pak budete pokračovat do obce Myingyan, kde bude čas na přestávku. Následně budete pokračovat v jízdě do Mandalay, druhého největšího barmského města, v minulosti jedno z prastarých královských hlavních míst, často vnímané a popsané v literatuře jako nejstarší v Asii, nadčasové a přitažlivé. Toto živé město se rozkládá na březích řeky Irrawaddy. Je kulturním srdcem Myanmaru a tradiční hudba, tanec a drama jsou zde stále živé. Ubytování v hotelu v Mandalay.

8. den: MANDALAY

Vystoupíte do výšky 240 m na vrchol Mandalay Hill nad městem. Odměnou vám bude panoramatický výhled, zamlžený modrý obrys hřebenů Shan na východě, palác Mandalay a rozlehlé město na jihu a řeka Irrawaddy na západě. Hned jižně od Mandalay Hill stojí Kyauktawgyi Pagoda, známá jako Pagoda velké mramorové sochy. Budete obdivovat obrovského Buddhu, vytesaného z jednoho bloku mramoru. Říká se, že kolosální mramorový blok přemísťovalo 10 tisíc mužů téměř dva týdny od břehu řeky na dnešní místo. Dále navštívíte pagodu Kuthodaw, často nazývanou jako "Největší kniha světa" pro její sbírku 729 mramorových desek s vytesanými komentáři k buddhistickému kánonu Tripitaka. Z dalších zajímavostí během okruhu tímto městem nelze vynechat ani dřevěný klášter Shwenandaw. Budova byla součástí palácového komplexu, kdysi bývala pozlacená a vyzdobená skleněnou mozaikou. V současnosti je pozlacený pouze vzácně vyřezávaný interiér. Prohlídka Mandalay pokračuje odpoledne návštěvou pagody Mahamuni, která je slavná díky jedné z nejuctívanějších soch Buddhy. Socha je celá pokryta zlatými listy, které denně aplikují na povrch věřící muži. Uvidíte také mnoho zlatnictví. Pokud se v některém zastavíte, jistě spatříte zlatotepce vyrábějícího další zlatý list, případně tkalce, řezbáře či jiné řemeslníky a jejich výrobky. Dále přejdete do Amarapury, předposledního královského hlavního města Myanmaru. Amarapura znamená "Město nesmrtelnosti", ačkoli období, kdy bylo hlavním městem, je poměrně krátké. Navštívíte klášter Mahagandayon. Je domovem více než tisíc mladých mnichů, kteří zde studují a vedou přísný náboženský život. Pěšky nebo autobusem se krátce přesunete k legendárnímu mostu U Bein Bridge, který byl postaven v roce 1782, kdy byla Amarapura centrem královské pozornosti. Vede 1,2 km přes mělké jezero Taungthaman a říká se, že je to nejdelší teakový dřevěný most na světě. Vychutnejte si tuto mimořádnou atmosféru - podvečerní slunce vrhá dlouhé stíny a osvětluje místní obyvatele, kteří jdou domů. Jak se úžasný den krátí, vy se vrátíte zpět do Mandalay na ubytování.

9. den: DUCHOVNÍ MANDALAY

Časné vstávání, transfer do pagody Mahamuni (fakultativně), abyste byli svědky rituálního mytí obličeje Buddhy. Tento rituál začíná každé ráno ve 4:00 hodin nebo ve 4:30 hodin, když mniši myjí obličej a čistí zuby soše Buddhy. Obřad trvá více než hodinu a provádí ho starší mnich, oblečený v mnišském oděvu, za pomoci několika laiků v bílém oděvu s tradiční bílou pokrývkou hlavy. (Pozor: Ženy se nemohou přiblížit k soše Buddhy, ale mohou se dívat z vyhrazeného místa). Každé ráno se v ulicích Mandalay odehrává fascinující show. Můžete vidět dlouhé řady mnichů oblečených v šafránových šatech, jak chodí po ulicích a sbírají milodary položené ve speciálních miskách pro almužny. Kdo přispěje milodary, podle učení karmy mu tento dobrý skutek přinese v budoucnu dobrou úplatu. Později přejdete do srdce města a navštívíte rušný ranní trh. Je důležitým místem setkání místních obyvatel, nabízí jedinečné scény v kakofonii stánků a prodejců čerstvých produktů, zeleniny nebo masa. Na obzoru směrem na jih uvidíte zelené pahorky Sagaing. Se 600 pagodami pokrytými slonovinou a kláštery je Sagaing Hill považován za duchovní centrum Myanmaru a soustřeďuje téměř 3000 mnichů a mnišek, je zde 100 meditačních svatyň. Navštívíte jeden z mnoha klášterů ve městě Sagaing, kterému můžete darovat čerstvé ovoce a zeleninu. Budete mít možnost sedět u stolu spolu s mniškami. Je to úžasný zážitek, a vaše dary jim zároveň pomohou zajistit chod kláštera. Mějte prosím na paměti, že kláštery spoléhají na dary návštěvníků a jsou na ně odkázány. Mnoho řeholníků jsou sirotci, nebo z chudých rodin, a rodiče je poslali do kláštera, aby jim zajistili vzdělání. Díky laskavosti těchto mnišek se dozvíte více o řeholním životě v Myanmaru. Přesunete se do kláštera v lese na úpatí Mandalay Hill, do tichého a klidného prostředí. Oběd v místní restauraci. Tři kilometry východně od Mandalay se nachází pahorek Yankin, obklopený mnoha chrámy a kláštery. Úchvatná atmosféra, daleko od davů turistů. Z vrcholu kopce si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu (cca 45 minut stoupání pěšky nebo místním autem, podle přání a velikosti skupiny). Ubytování v hotelu v Mandalay.

10. den: MANDALAY - NYAUNG SHWE

Dnešní den začnete výletem do Nyaung Shwe, které je považováno za bránu do jezera Inle. Zastavíte se v teakovém klášteře Shweyanpyay, abyste byli svědky výroby složitých dřevěných řezbářských uměleckých předmětů a řemeslných dovedností mnichů. Zatímco budete obdivovat přírodní krásu krajiny kolem vás, můžete si udělat fascinující fotografie venkovského života. Pokud čas dovolí, navštívíte pagodu Phaung Daw Oo, kde je pět posvátných soch Buddhy, pokrytých silnou vrstvou zlatých lístků. Existuje mnoho tradičních řemesel pocházejících z oblasti jezera Inle. Pokud si budete přát, můžeme navštívit jednu z dílen, kde z lotosového hedvábného vlákna tkají neuvěřitelné výrobky. Uvidíte stavitele lodí (v závislosti na ročním období), dílny na výrobu doutníků, kováře nebo dokonce stříbrotepce. Ubytování v hotelu v Nyaung Shwe.

11. den: INLE - INDEIN - NYAUNG SHWE

Po snídani nastoupíte na soukromý motorový člun a vyrazíte na jezero Inle, jedno z nejkrásnějších a dechberoucích památek v Myanmaru. Klidné vody jsou posety plovoucí vegetací a rybářskými kánoi, kterým skvostné kopce na obzoru poskytují dokonalé pozadí. Navštívíte ranní trh na jezeře. Koná se denně, výjimkou jsou pouze dny, kdy je úplněk a nov Měsíce. Místo konání trhu rotuje mezi vesnicemi v 5-denním cyklu. Trh navštěvují místní obyvatelé jezera, jakož i okolní domorodci, kteří také prodávají a kupují různé zboží. Budete se plavit po jezeře kolem několika vesnic s domy postavenými na kůlech nad hladinou jezera, obývají je domorodci Intha. Budete pozorovat každodenní aktivity místních rybářů na jachtách a uvidíte jejich "plovoucí zahrady", které jsou postavené z pásů vodního hyacintu, země a ukotvené na dně jezera bambusovými tyčemi. Malým kanálem se přeplavíte do vesnice Pa-Oh Indein (1 hodina), která se nachází na západním pobřeží jezera Inle. Projdete se po vesnici a vystoupáte na vrchol kopce, kde vám budou nabízet k prodeji kultovní sochu Buddhy, který sedí mezi ruinami stovek stúp, zarostlých křovinami. Na vrcholu budete odměněni okouzlujícím výhledem na široké okolí. Komplex pagod Indein je nepochybně jedním z nejkrásnějších měst na pobřeží jezera a skládá se ze stovek malých stúp, které jsou pokryté mechem a zelení. Pokud čas dovolí, zastavíte se v starodávném domě, který patří ke kulturnímu dědictví Inthar, abyste se dozvěděli více o historii a kultuře původního obyvatelstva. Den ukončíme přesunem na letiště Neho, let do Yangon, ubytování.

12. den: Brzy ráno přesun na mezinárodní letiště Yangon, odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy s příjezdem ve večerních hodinách.

Poznámky:

• Během návštěvy klášterů je třeba být decentně oblečený a mít zahalená ramena a kolena.

• Je zakázáno konzumovat alkohol nebo kouřit v klášterech.

Myanmar (také Barma) je pro většinu lidí téměř neznámou krajinou, ale tento stav se rychle mění. Asi málokdo tuší, že mezi myanmarské symboly patří i takzvaná Zlatá skála pokrytá zlatými lístky, která už na první pohled popírá zemskou přitažlivost. Proč skála nespadne, a co ji stále drží na místě?

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS