Slevová akce!
17.05.2020 – 24.05.2020, cena: 20.140,- Kč

Zájezd do Německa, Dánska, Švédska, Finska a Norska 17. 5. - 24. 5. 2020

Štítky: Dánsko Finsko Německo Norsko Švédsko

Novinka
Zájezd do Německa, Dánska, Švédska, Finska a Norska 17. 5. - 24. 5. 2020
 

Využijte slevy 450,- Kč/osoba za včasné objednání zájezdu do 31. 1. 2020!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 450,- Kč/osoba!

Zveme vás na lákavý novinkový zájezd roku 2020 - do Skandinávie! Prozkoumejte s námi metropole severských zemí, putujte po stopách sv. Brigity, spolupatronky Evropy a sv. Ansgara (Oskara), "apoštola" Skandinávie a patrona severských zemí, pokochejte se téměř nedotčenou severskou přírodou, vychutnejte si atmosféru Holmenkollenu, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek... Varianta letecky a trajektem (na místě také bus).

Cena: 20.140,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka Vídeň - Brémy, Oslo - Vídeň
 • 5x ubytování se snídaní
 • Doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
 • Průvodce, duchovní doprovod
 • Trajekt Rostock - Gedser
 • Výletní loď ze Stockholmu do Helsinek a zpět, ubytování v 4-lůžkovém kajutě (2x ubytování se snídaní)
 • Servisní poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • Vstupy
 • Sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč
 • Fakultativní výlet lodí po Oslo fjordu 39,50,- EUR

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 400,- Kč
 • Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 420,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě cca v 10:00, transfer na letiště Vídeň, odlet do Brém. Po příletu přesun do historického centra. Město vzniklo v 8. stol., ve 13. stol. se stalo městem hanzy, v současnosti je po Hamburku druhým nejdůležitějším německým přístavem. Prohlídka historického centra - Stará radnice (UNESCO), 10 m vysoká socha rytíře Rolanda a slavná socha Brémských muzikantů, zvířecích hrdinů z pohádky bratří Grimmů, dóm sv. Petra. Odjezd do Rostocku na ubytování.

2. den: Po snídani odjezd na trajekt Rostock - Gedser, následně přesun do hlavního města Dánska Kodaň. Chrám Sv. Ansgara, biskupa, patrona Dánska, benediktína, prohlídka centra - královský palác Amalienborg, dánský parlament Christianborg, velkolepá radnice a symbol města Malá mořská víla. Procházka po nejdelší pěší zóně světa - Stroget, která je doslova poseta pouličními umělci, malíři, baviči, hudebníky. Přejezd Oresundským mostem do Švédska, ubytování v oblasti Malmö.

3. den: Po snídani odjezd do Vadstena, v minulosti královské sídlo a významné církevní středisko. V 14. stol. zde působila sv. Brigita, první švédská světice, zakladatelka řeholního Řádu Božského Vykupitele, spolupatronka Evropy. Návštěva opatství a kostela s ostatky sv. Brigity, zámek Gustava Vasu, nejstarší radnice ve Švédsku. Přesun na ubytování v oblasti hlavního města Švédska Stokholm.

4. den: Po snídani prohlídka historického centra Stockholmu. Projdete se starým městem s klikatými uličkami, kostely Storkyrkan (velký kostel sv. Mikuláše, korunovační), německý kostel se zvonkohrou, prohlédnete si královský palác Drottingholm a švédský parlament. Z věže městské radnice se vám otevře nepopsatelný výhled na celé město, nazývané "Benátky severu". V muzeu můžete vidět unikátní válečnou loď Vasa krále Gustava Vasu, kterou po 333 letech vytáhli z mořského dna. Odjezd do přístavu, plavba lodí do hlavního města Finska Helsinky.

5. den: Snídaně na lodi, příjezd do Helsinek. Prohlídka historického centra - Senátní náměstí s katedrálou Tuomiokirkko, návštěva pravoslavné Uspenské katedrály, pozoruhodného moderního kostela Skalního chrámu - Temppeliaukirko. Uvidíte areál kongresového a koncertního centra s halou Finlandia, která byla dějištěm Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v roce 1975. Návrat do přístavu, nalodění. Noční plavba do Stockholmu.

6. den: Snídaně na lodi, příjezd do Stockholmu. Panoramatická jízda územím jižního Švédska k západnímu pobřeží. Uvidíte nádhernou, lidskou rukou téměř nedotčenou přírodu oblasti Västergottland. Přesun do Norska, ubytování.

7. den: Po snídani celodenní prohlídka norské metropole Oslo. Poloostrov muzeí - Bygdoy, kde se nachází Muzeum vikingských lodí, starých více než tisíc let, Národopisné muzeum a skanzen, muzeum Kon Tiki - papyrusová loď Ra II. Thora Heyerdala, kde je umístěna také autentická polární loď Fram, na níž se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Přesun do historického centra - katedrální chrám sv. Olafa, procházka po pěší zóně Karl Johansgate, kolem které jsou rozesety hlavní budovy města - Parlament, Univerzita, Národní divadlo, Královský palác, návštěva známého parku Frogner, kde se nachází 212 soch nejvýznamnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda spolu se symbolem města - sochou Rozzlobeného chlapečka. Ubytování v Oslo.

8. den: Po snídani pokračování programu v Oslo. Fakultativně plavba lodí po Oslo fjordu (asi 2 hodiny), který se táhne od radnice v délce asi 100 km a nabízí nádherné výhledy. Tato vodní úžina je poseta drobnými ostrůvky. V některých místech je fjord široký více než 10 km, místy se však tísní v úzkých úžinách. Přesun do lyžařského střediska Holmenkollen, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek, který se monumentální vypíná nad celým okolím. Nachází se zde také Muzeum vývoje lyžařského sportu s možností vyhlídky z vrcholu můstku. Odjezd na letiště, odlet do Vídně, následně transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS