24.08.2022 – 31.08.2022, cena: 20.670,- Kč

Zájezd do Německa, Dánska, Švédska, Finska a Norska 24. 8. - 31. 8. 2022

Štítky: Dánsko Finsko Německo Norsko Švédsko

Nový termín
Zájezd do Německa, Dánska, Švédska, Finska a Norska 24. 8. - 31. 8. 2022
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150,- Kč/osoba.

Zveme vás na lákavý zájezd, který opakujeme - do Skandinávie! Prozkoumejte s námi metropole severských zemí, putujte po stopách sv. Brigity, spolupatronky Evropy a sv. Ansgara (Oskara), "apoštola" Skandinávie a patrona severských zemí, pokochejte se téměř nedotčenou severskou přírodou, vychutnejte si atmosféru Holmenkollenu, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek... Varianta letecky a trajektem (na místě také bus).

Cena: 20.670,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka Vídeň - Hamburg, Oslo - Vídeň
 • 5x ubytování se snídaní
 • Doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
 • Průvodce, duchovní doprovod
 • Trajekt Rostock - Gedser
 • Výletní loď ze Stockholmu do Helsinek a zpět, ubytování v 4-lůžkovém kajutě (2x ubytování se snídaní)
 • Servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • Vstupy
 • Sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč
 • Fakultativní výlet lodí po Oslo fjordu cca 40,- EUR

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 400,- Kč
 • Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 530,- Kč, nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 850,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě brzy ráno, transfer na letiště Vídeň, odlet do Hamburgu. Po příletu přesun do historického centra hanzovního města Hamburg. Je to druhé největší město země a největší německý přístav ležící při ústí řeky Labe do Severního moře. Pro množství kanálů a mostů je často označováno jako Benátky severu, díky velkému významu námořní dopravy získalo i přezdívku "Brána do světa". Návštěva metropolitní Katedrály Panny Marie (od roku 1995). Byl to první nový římskokatolický kostel postavený v Hamburku od reformace na podnět biskupa Bernharda Hötinga z Osnabrücku, který zde následně působil jako vikář. Dvojité věže, podobně jako u katedrály v Brémách, pravděpodobně symbolizují vztah k sv. Ansgarovi, arcibiskupovi dvojitého biskupství Hamburg-Brémy. Základní kámen položil biskup Hoting 15. srpna 1890. V létě roku 1892 se práce přerušila kvůli vypuknutí cholery. Nový kostel byl vysvěcen 28. června 1893. Mše svatá, následně procházka ve starém městě, ulice Deichstrasse postavená na hrázi, s nádherně zachovalými měšťanskými domy. Odjezd do Rostocku na ubytování.

2. den: Po snídani odjezd na trajekt Rostock - Gedser, následně přesun do hlavního města Dánska Kodaň. Chrám Sv. Ansgara, biskupa, patrona Dánska, benediktína, prohlídka centra - královský palác Amalienborg, dánský parlament Christianborg, velkolepá radnice a symbol města Malá mořská víla. Procházka po nejdelší pěší zóně světa - Stroget, která je doslova poseta pouličními umělci, malíři, baviči, hudebníky. Přejezd Oresundským mostem do Švédska, ubytování v oblasti Malmö.

3. den: Po snídani odjezd do Vadstena, v minulosti královské sídlo a významné církevní středisko. V 14. stol. zde působila sv. Brigita, první švédská světice, zakladatelka řeholního Řádu Božského Vykupitele, spolupatronka Evropy. Návštěva opatství a kostela s ostatky sv. Brigity, zámek Gustava Vasu, nejstarší radnice ve Švédsku. Přesun na ubytování v oblasti hlavního města Švédska Stokholm.

4. den: Po snídani prohlídka historického centra Stockholmu. Projdete se starým městem s klikatými uličkami, kostely Storkyrkan (velký kostel sv. Mikuláše, korunovační), německý kostel se zvonkohrou, prohlédnete si královský palác Drottingholm a švédský parlament. Z věže městské radnice se vám otevře nepopsatelný výhled na celé město, nazývané "Benátky severu". V muzeu můžete vidět unikátní válečnou loď Vasa krále Gustava Vasu, kterou po 333 letech vytáhli z mořského dna. Odjezd do přístavu, plavba lodí do hlavního města Finska Helsinky.

5. den: Snídaně na lodi, příjezd do Helsinek. Prohlídka historického centra - Senátní náměstí s katedrálou Tuomiokirkko, návštěva pravoslavné Uspenské katedrály, pozoruhodného moderního kostela Skalního chrámu - Temppeliaukirko. Uvidíte areál kongresového a koncertního centra s halou Finlandia, která byla dějištěm Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v roce 1975. Návrat do přístavu, nalodění. Noční plavba do Stockholmu.

6. den: Snídaně na lodi, příjezd do Stockholmu. Panoramatická jízda územím jižního Švédska k západnímu pobřeží. Uvidíte nádhernou, lidskou rukou téměř nedotčenou přírodu oblasti Västergottland. Přesun do Norska, ubytování.

7. den: Po snídani celodenní prohlídka norské metropole Oslo. Poloostrov muzeí - Bygdoy, kde se nachází Muzeum vikingských lodí, starých více než tisíc let, Národopisné muzeum a skanzen, muzeum Kon Tiki - papyrusová loď Ra II. Thora Heyerdala, kde je umístěna také autentická polární loď Fram, na níž se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Přesun do historického centra - katedrální chrám sv. Olafa, procházka po pěší zóně Karl Johansgate, kolem které jsou rozesety hlavní budovy města - Parlament, Univerzita, Národní divadlo, Královský palác. Fakultativně plavba lodí po Oslo fjordu (asi 2 hodiny), který se táhne od radnice v délce asi 100 km a nabízí nádherné výhledy. Tato vodní úžina je poseta drobnými ostrůvky. V některých místech je fjord široký více než 10 km, místy se však tísní v úzkých úžinách. Přesun do lyžařského střediska Holmenkollen, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek, který se monumentální vypíná nad celým okolím. Ubytování v Oslo.

8. den: Po snídani pokračování programu v Oslo. Návštěva známého parku Frogner, kde se nachází 212 soch nejvýznamnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda spolu se symbolem města - sochou Rozzlobeného chlapečka. Odjezd na letiště, odlet do Vídně, následně transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS