15.05.2024 – 21.05.2024, cena: 23.720 Kč

Zájezd do Norska, Finska, Dánska a Německa 15. 5. - 21. 5. 2024

Štítky: Dánsko Finsko Norsko Švédsko

2. termín
Zájezd do Norska, Finska, Dánska a Německa 15. 5. - 21. 5. 2024
 

V ceně je zahrnuto
mezinárodní letenka Vídeň – Oslo, Kodaň – Vídeň
průvodce, duchovní doprovod
doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
6 x ubytování se snídaní (z toho 2 x na výletní lodi)
výletní loď ze Stockholmu do Helsinek a zpět, ubytování ve 4-lůžkové kajutě.
V ceně není zahrnuto
servisní poplatky 205,-€
transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 25,- €
vstupy, fakultativní výlet po Oslofjordu cca 50,- €
Možný příplatek
komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu + pojistné krytí do výše 80% storno poplatku za 21,- € nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na covid-19 v ceně 28,- €
sedadlo v přední části autobusu 15,- €
ubytování na lodi ve 2-lůžkové kajutě 80,- €/osoba během celé plavby
jednolůžkový pokoj na hotelu za příplatek 200,- € na vyžádání nebo nelze-li klienta doubytovat

Program:
1.den
setkání skupiny v Bratislavě ráno, transfer na letiště Vídeň, odlet do Oslo. Po příletu přesun do lyžařského střediska Holmenkollen, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek, který se monumentálně vypíná nad celým okolím. Návštěva známého parku Frogner, kde se nachází 212 soch nejvýznamnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda spolu se symbolem města - sochou Rozzlobený chlapeček. Přesun na ubytování, osobní volno.

2.den
po snídani celodenní prohlídka norské metropole Oslo. Poloostrov muzeí - Bygdoy, kde se nachází Národopisné muzeum a skanzen, Muzeum Kon Tiki - papyrová loď Ra II. Thora Heyerdala nebo autentickou polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Přesun do historického centra - Katedrální chrám sv. Olafa, procházka po pěší zóně Karl Johans Gate, kolem které jsou rozesety hlavní budovy města – Parlament, Univerzita, Národní divadlo, Královský palác. Fakultativně projížďka lodí po Oslofjordu /asi 2 hod./, který se táhne od radnice v délce asi 100 km a nabízí nádherné výhledy. Tato vodní úžina je poseta drobnými ostrůvky. V některých místech je fjord široký více než 10 km, místy se však tísní v úzkých úžinách. Ubytování v Oslu.

3.den
po snídani panoramatická jízda územím jižního Norska a Švédska k východnímu pobřeží. Uvidíte nádhernou, lidskou rukou téměř nedotčenou přírodu oblasti Västergötland. Příjezd do hlavního města Švédska Stockholm. Prohlídka historického centra. Projedete se Starým městem s klikatými uličkami, kostely Storkyrkan / Velký Kostel sv. Mikuláše, korunovační/, Německý Kostel se zvonkohrou, vedle královského paláce a švédského parlamentu. Od věže městské radnice se Vám otevře nepopsatelný pohled na město, zvané „Benátky severu“, ubytování.

4.den
po snídani další program ve Stockholmu, fakultativně návštěva muzea, kde můžete vidět unikátní válečnou loď Vasa krále Gustava Vasu, kterou po 333 letech vytáhli z mořského dna. Přesun do přístavu, nalodění a plavba lodí do hlavního města Finska Helsinky.

5.den
snídaně na lodi, příjezd do Helsinek. Prohlídka historického centra - Senátní náměstí s Katedrálou Tuomiokirkko, návštěva pravoslavné Uspenské Katedrály, pozoruhodného moderního Kostela Skalního chrámu - Temppeliaukion kirkko. Uvidíte areál kongresového a koncertního centra s halou Finlandia, která byla dějištěm Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v roce 1975. Návrat do přístavu, nalodění. Noční plavba do Stockholmu.
6.den
snídaně na lodi, dopoledne příjezd do Stockholmu. Následně jízda do Vadstena, v minulosti královské sídlo a významné církevní středisko. Ve 14. stol. zde působila sv. Brigita, první švédská světice, zakladatelka řeholního Řádu Božského Vykupitele, spolupatronka Evropy. Návštěva opatství a Kostela s pozůstatky sv. Brigity, zámek Gustava Vasu, nejstarší radnice ve Švédsku. Přesun na ubytování v oblasti Malmo.

7.den
po snídani přejezd Oresundským mostem do hlavního města Dánska Kodaň. Chrám Sv. Ansgara /biskup, patron Dánska, benediktin/, prohlídka centra - královský palác Amalienborg, dánský parlament Christiansborg, velkolepá městská radnice a symbol města Malá mořská víla. Procházka po nejdelší pěší zóně světa – Stroget, která je doslova poseta pouličními umělci, malíři, baviči, hudebníky. Přesun na letiště, odlet do Vídně a následně transfer do Bratislavy.

Poutnický program je spojen s každodenní mší svatou a duchovním slovem.K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Zveme vás na lákavý letecký zájezd s bohatým programem - do sympatické Skandinávie! Prozkoumejte s námi metropole severských zemí, putujte po stopách sv. Brigity, spolupatronky Evropy a sv. Ansgara (Oskara), "apoštola" Skandinávie a patrona severských zemí, pokochejte se téměř nedotčenou severskou přírodou, vychutnejte si atmosféru Holmenkollenu, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek...

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Zveme vás na lákavý letecký zájezd s bohatým programem - do sympatické Skandinávie! Prozkoumejte s námi metropole severských zemí, putujte po stopách sv. Brigity, spolupatronky Evropy a sv. Ansgara (Oskara), "apoštola" Skandinávie a patrona severských zemí, pokochejte se téměř nedotčenou severskou přírodou, vychutnejte si atmosféru Holmenkollenu, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek...

Cena: 23.720 Kč

V cene je zahrnuté:

 • mezinárodní letenka Vídeň – Oslo, Kodaň – Vídeň
 • průvodce, duchovní doprovod
 • doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
 • 6x ubytování se snídaní (z toho 2x na výletní lodi)
 • výletní loď ze Stockholmu do Helsinek a zpět, ubytování ve 4-lůžkové kajutě
 • servisní poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • vstupy, fakultativní výlet po Oslofjordu cca 50 EUR
 • sedadlo v přední části autobusu 380 Kč
 • jednolůžkový pokoj na hotelu za příplatek 5.100 - na vyžádání nebo pokud není možné klienta doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme):

 • transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 640 Kč
 • ubytování na lodi ve 2-lůžkové kajutě 2.040 Kč/osoba během celé plavby
 • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu + pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku za 540 Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na covid-19 v ceně 710 Kč

Program:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě ráno, transfer na letiště Vídeň, odlet do Oslo, hlavního města Norska. Po příletu přesun do lyžařského střediska Holmenkollen, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek, který se monumentálně vypíná nad celým okolím. Návštěva známého parku Frogner, kde se nachází 212 soch nejvýznamnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda spolu se symbolem města - sochou Rozzlobený chlapeček. Přesun na ubytování, osobní volno.

2. den: Po snídani celodenní prohlídka norské metropole Oslo. Poloostrov muzeí - Bygdoy, kde se nachází Národopisné muzeum a skanzen, muzeum Kon Tiki - papyrová loď Ra II. Thora Heyerdala nebo autentickou polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Přesun do historického centra - katedrální chrám sv. Olafa, procházka po pěší zóně Karl Johans Gate, kolem které jsou rozesety hlavní budovy města – Parlament, Univerzita, Národní divadlo, Královský palác. Fakultativně projížďka lodí po Oslofjordu (asi 2 hod.), který se táhne od radnice v délce asi 100 km a nabízí nádherné výhledy. Tato vodní úžina je poseta drobnými ostrůvky. V některých místech je fjord široký více než 10 km, místy se však tísní v úzkých úžinách. Ubytování v Oslu.

3. den: Po snídani panoramatická jízda územím jižního Norska a Švédska k východnímu pobřeží. Uvidíte nádhernou, lidskou rukou téměř nedotčenou přírodu oblasti Västergötland. Příjezd do hlavního města Švédska Stockholm. Prohlídka historického centra. Projedete se Starým městem s klikatými uličkami, kostely Storkyrkan (Velký Kostel sv. Mikuláše, korunovační), Německý kostel se zvonkohrou, vedle královského paláce a švédského parlamentu. Od věže městské radnice se Vám otevře nepopsatelný pohled na město, zvané „Benátky severu“, ubytování.

4. den: Po snídani další program ve Stockholmu, fakultativně návštěva muzea, kde můžete vidět unikátní válečnou loď Vasa krále Gustava Vasu, kterou po 333 letech vytáhli z mořského dna. Přesun do přístavu, nalodění a plavba lodí do hlavního města Finska Helsinky.

5. den: Snídaně na lodi, příjezd do Helsinek, hlavního města Finska. Prohlídka historického centra - Senátní náměstí s katedrálou Tuomiokirkko, návštěva pravoslavné Uspenské katedrály, pozoruhodného moderního kostela Skalního chrámu - Temppeliaukion kirkko. Uvidíte areál kongresového a koncertního centra s halou Finlandia, která byla dějištěm Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v roce 1975. Návrat do přístavu, nalodění. Noční plavba do Stockholmu.

6. den: Snídaně na lodi, dopoledne příjezd do Stockholmu. Následně jízda do Vadstena, v minulosti královské sídlo a významné církevní středisko. Ve 14. stol. zde působila sv. Brigita, první švédská světice, zakladatelka řeholního Řádu Božského Vykupitele, spolupatronka Evropy. Návštěva opatství a Kostela s pozůstatky sv. Brigity, zámek Gustava Vasu, nejstarší radnice ve Švédsku. Přesun na ubytování v oblasti Malmo.

7. den: Po snídani přejezd Oresundským mostem do hlavního města Dánska Kodaň. Chrám Sv. Ansgara (biskup, patron Dánska, benediktín), prohlídka centra - královský palác Amalienborg, dánský parlament Christiansborg, velkolepá městská radnice a symbol města Malá mořská víla. Procházka po nejdelší pěší zóně světa – Stroget, která je doslova poseta pouličními umělci, malíři, baviči, hudebníky. Přesun na letiště, odlet do Vídně a následně transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Vážení poutníci a klienti,

rádi bychom vás informovali, že online přihláška na našem webu je opět v provozu.

Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS