31.08.2022 – 07.09.2022, cena: 18.550,- Kč

Zájezd do Norska, Finska, Dánska a Německa 31. 8. - 7. 9. 2022

Štítky: Dánsko Finsko Německo Norsko Švédsko

Nový termín
Zájezd do Norska, Finska, Dánska a Německa 31. 8. - 7. 9. 2022
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba (letecky a busem) nebo 150,- Kč (obě cesty letecky).

Prozkoumejte s námi metropole severských zemí, putujte po stopách sv. Brigity, spolupatronky Evropy a sv. Ansgara (Oskara), "apoštola" Skandinávie a patrona severských zemí, pokochejte se téměř nedotčenou severskou přírodou, vychutnejte si atmosféru Holmenkollenu, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek... Varianta letecky, trajektem a autobusem (na místě také bus) s možností dokoupení letenky z Kodaně.

Cena: 18.550,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka Vídeň - Oslo
 • 5x ubytování se snídaní
 • Doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
 • Průvodce, duchovní doprovod
 • Trajekt Gedser - Rostock
 • Výletní loď ze Stockholmu do Helsinek a zpět, ubytování v 4-lůžkovém kajutě (2x ubytování se snídaní)
 • Servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • Vstupy
 • Sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč
 • Fakultativní výlet lodí po Oslo fjordu cca 40,- EUR

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Odlet z Kodaně 7. 6. 2022 - cena od cca 3.310,- Kč (dle aktuální ceny)
 • Transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 210,- Kč
 • Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 530,- Kč, nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 850,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě ráno, transfer na letiště Vídeň, odlet do Oslo. Po příletu přesun do lyžařského střediska Holmenkollen, kde se nachází světoznámý gigantický skokanský můstek, který se monumentální vypíná nad celým okolím. Nachází se zde také Muzeum vývoje lyžařského sportu. Návštěva známého parku Frogner, kde se nachází 212 soch nejvýznamnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda spolu se symbolem města - sochou Rozzlobeného chlapečka. Přesun na ubytování, osobní volno.

2. den: Po snídani celodenní prohlídka norské metropole Oslo. Poloostrov muzeí - Bygdoy, možnost navštívit Muzeum vikingských lodí, starých více než tisíc let, Národopisné muzeum a skanzen, případně Muzeum Kon Tiki - papyrusová loď Ra II. Thora Heyerdala nebo autentickou polární loď Fram, na níž se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Přesun do historického centra - katedrální chrám sv. Olafa, procházka po pěší zóně Karl Johansgate, kolem které jsou rozesety hlavní budovy města - Parlament, Univerzita, Národní divadlo, Královský palác. Fakultativně plavba lodí po Oslo fjordu (asi 2 hodiny), který se táhne od radnice v délce asi 100 km a nabízí nádherné výhledy. Tato vodní úžina je poseta drobnými ostrůvky. V některých místech je fjord široký více než 10 km, místy se však tísní v úzkých úžinách. Ubytování v Oslo.

3. den: Po snídani panoramatická jízda územím jižního Norska a Švédska k východnímu pobřeží. Uvidíte nádhernou, lidskou rukou téměř nedotčenou přírodu oblasti Västergottland. Příjezd do hlavního města Švédska Stockholm, nalodění a plavba lodí do hlavního města Finska Helsinky.

4. den: Snídaně na lodi, příchod do Helsinek. Prohlídka historického centra - Senátní náměstí s katedrálou Tuomiokirkko, návštěva pravoslavné Uspenské katedrály, pozoruhodného moderního kostela Skalního chrámu - Temppeliaukirko. Uvidíte areál kongresového a koncertního centra s halou Finlandia, která byla dějištěm Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v roce 1975. Návrat do přístavu, nalodění. Noční plavba do Stockholmu.

5. den: Snídaně na lodi, dopoledne příjezd do Stockholmu. Prohlídka historického centra. Projdete se Starým městem s klikatými uličkami, kostely Storkyrkan (Velký kostel sv. Mikuláše, korunovační), Německý kostel se zvonkohrou, prohlédnete si královský palác Drottingholm a švédský parlament. Z věže městské radnice se vám otevře nepopsatelný výhled na celé město, nazývané "Benátky severu". V muzeu můžete vidět unikátní válečnou loď Vasa krále Gustava Vasu, kterou po 333 letech vytáhli z mořského dna. Odjezd na hotel, ubytování.

6. den: Po snídani odjezd do Vadstena, v minulosti královské sídlo a významné církevní středisko. V 14. stol. zde působila sv. Brigita, první švédská světice, zakladatelka řeholního Řádu Božského Vykupitele, spolupatronky Evropy. Návštěva opatství a kostela s ostatky sv. Brigity, zámek Gustava Vasu, nejstarší radnice ve Švédsku. Přesun na ubytování v oblasti Malmo.

7. den: Po snídani přejezd Oresundským mostem do hlavního města Dánska Kodaň. Chrám Sv. Ansgara, biskupa, patrona Dánska, benediktína, prohlídka centra - královský palác Amalienborg, dánský parlament Christianborg, velkolepá radnice a symbol města Malá mořská víla. Procházka po nejdelší pěší zóně světa - Stroget, která je doslova poseta pouličními umělci, malíři, baviči, hudebníky. Přesun na letiště, kde se od skupiny oddělí klienti s letenkami na zpáteční cestu. Odjezd na večerní trajekt Gedser - Rostock. Ubytování v oblasti Rostock.

8. den: Po snídani pokračujete v jízdě autobusem přes území Německa a Česka na Slovensko s předpokládaným příjezdem do Bratislavy ve večerních hodinách.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS