02.04.2024 – 05.04.2024, cena: 13.640 Kč

Zájezd do Paray Le Monial, Benátek, Ženevy, Andorry a Barcelony 2. 4. - 5. 4. 2024

Štítky: Francie Španělsko

Zájezd do Paray Le Monial, Benátek, Ženevy, Andorry a Barcelony 2. 4. - 5. 4. 2024
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 200 Kč/osoba.

Představujeme vám novinkový zájezd do Paray Le Monial - v roce 2024 slavíme 350. výročí zjevení Božského srdce sv. Markétě Marii Alacoque. Na programu bude taky návštěva těchto slavných měst: Benátky, Ženevy a Barcelony. Chybět nebude ani poznávání krásného horského ministátu Andorra.

Cena: 13.640 Kč

V ceně je zahrnuto:

 • letenka Vídeň – Benátky, Barcelona – Vídeň
 • příruční zavazadlo do 8 kg, podpalubní zavazadlo do 23 kg
 • lux bus
 • 3x ubytování se snídaní
 • duchovní doprovod
 • průvodce
 • servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • sedadlo v přední části autobusu 380 Kč
 • městská taxa - platí se na místě
 • vstupy
 • jednolůžkový pokoj za příplatek 2.550 Kč - na vyžádání nebo pokud klienta nelze doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme):

 • transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 640 Kč
 • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku za 310 Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na covid-19 v ceně 410 Kč

Program:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě v ranních hodinách, transfer na letiště do Vídně, odlet do Benátek. Po příletu jízda do Mogliano Veneto, přesun vlakem do centra Benátek (cena jednosměrného lístku asi 3 EUR, platí se na místě), cesta trvá 23 minut. Náměstí sv. Marka, obklopené arkádami, návštěva baziliky sv. Marka s nádhernou gotickou fasádou zdobenou barvenými mozaikami, Dóžecí palác - symbol slávy a moci Benátek s krásnými arkádami ve stylu benátské gotiky (zvenčí). Procházka nejkrásnějšími benátskými uličkami s nesčetnými paláci, kostely, mosty a náměstíčky až ke slavnému mostu Ponte Rialto. Odjezd na ubytování v oblasti Milána.

2. den: Po snídani odjezd malebnou horskou krajinou Alp do Švýcarska. Zastávka v Ženevě. Rozprostírá se v malebném prostředí, kde ze Ženevského jezera vytéká řeka Rôna. Jezero je součástí luxusního centra města. Obklopují jej nádherné parky, špičkové hotely a sídla těch nejúspěšnějších firem. Z nábřeží je za dobrého počasí vidět zasněžený Mont Blanc, nejvyšší horu Evropy (4807 m), vzdálenou asi 70 km. Dominantou města je působivý vodotrysk, dosahující výšky 140 ma vodu čerpá přímo z jezera výkonnými čerpadly. Mše svatá v bazilice Panny Marie. Uctíme si zde milostivou sochu Panny Marie, kterou v roce 1954 daroval papež Pius IX. tomuto místu, když ho prohlásil za baziliku Minor. Pokračování do významného poutního města Paray le Monial, ubytování.

3. den: Po snídani náboženský program v Paray le Monial - návštěva kláštera řehole Navštívení Panny Marie, kde se sestře Markétě Marii Alacoque 27. prosince 1673 objevilo v oslňujícím lesku Božské Srdce, ovinuté trny a ozdobené křížem. Druhé zjevení měla sestra v pátek v oktávě Božího těla, kdy viděla pět kristových ran. Spasitel žádal, aby první pátek po oktávě slavnosti Božského těla byl ustanoven jako zvláštní slavnost, aby se uctívalo Jeho Srdce slavnostním odprošováním a aby v ten den lidé přistupovali ke sv. přijímání s úmyslem, aby se vynahradila nesčíselná zneuctění, kterých se mu dostalo. Potřetí se Pán Ježíš zjevil sestře v roce 1675. Pobožnost k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu je v současnosti rozšířena po celé církvi. Návštěva unikátní Basilique du Sacre-Coeur. Přesun územím střední Francie a předhůřím Pyrenejí do mini státu Andorra, nacházejícího se vysoko v Pyrenejích. V čele státu stojí francouzský prezident spolu s biskupem ze španělského Seo de Urguel. Ubytování v městečku Sant Julia de Loria, kulturním centru stejnojmenné oblasti. Sousedí s Vall del Madriu Perafita-Claror – toto nádherné údolí bylo zapsáno na seznam UNESCO v roce 2004. Ve městě Sant Julia de Loria se nachází centrální kampus Andorrské univerzity, muzeum tabáku a kongresové centrum Cultural i de congressos Lauredià, kde se během celého roku koná množství akcí. V letním období jsou ulice dějištěm živých vystoupení spojených s hudbou, konají se zde veletrhy, mezinárodní sportovní akce. Vícekrát se zde konalo mistrovství světa v trialu, Volta a Catalunya a etapa na španělské Vueltě Ciclista. Románská architektura také zanechala svoji stopu na různých místech ve farnosti, zachovaly se kostely a nádherné budovy z tohoto období.

4. den: Po snídani návštěva hlavního města Andorra la Vella, známá překrásnou polohou, ale také širokým sortimentem značkového spotřebního zboží, které zde lze nakoupit za mimořádně výhodné ceny. Historické centrum, úzké uličky s nízkými kamennými domy, středověký kostel Sant Esteve. Následně panoramatická jízda přes horský masiv Pyreneje do Barcelony, centra Katalánska, ve středověku nejvýznamnější obchodní přístav ve Středomoří, dnes moderní velkoměsto. Autokarová prohlídka centra, nejslavnější stavba Antonia Gaudího nádherný chrám Sagrada Família, památník Kryštofa Kolumba. Odjezd na letiště, odlet do Vídně. Po příletu transfer na Slovensko.

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Vážení poutníci a klienti,

rádi bychom vás informovali, že online přihláška na našem webu je opět v provozu.

Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS