27.09.2018 – 30.09.2018, cena: 5.000,- Kč

Zájezd do Polska - Čenstochová, Krakov, Lagiewniki a Zakopane (Polská Fatima) 27. 9. - 30. 9. 2018

Štítky: Polsko

Zájezd do Polska - Čenstochová, Krakov, Lagiewniki a Zakopane (Polská Fatima) 27. 9. - 30. 9. 2018
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 100,- Kč/osoba!

Pojeďte s námi na poutní zájezd do Polska! Bohatý program nabízí návštěvu Čenstochové, Krakova, Lagiewnik a Zakopaného (Polské Fatimy) v Tatrách. Na zájezdu vás doprovodí vynikající průvodce P. Mgr. Marian Ondrejka.

Cena: 5.000,- Kč

V ceně je zahrnuto: autokarová doprava, duchovní doprovod, průvodce, 3x ubytování s polopenzí (snídaně a večeře), komplexní cestovní pojištění.

Program zájezdu:

1. den:

Odjezd ráno z Bratislavy do jednoho z největších mariánských poutních míst - Czestochowe. Toto místo ročně navštíví více než pět milionů poutníků. Po Lurdech a Fatimě je to třetí největší poutní město v Evropě. Dějiny města jsou úzce spojeny s klášterem na Jasné Hoře, který nechal ve 14. století vybudovat kníže Wladislav Opolczyk. Ten později klášteru věnoval i zázračný obraz Matky Boží. Je na něm vyobrazena Panna Maria ve stojící poloze s Ježíškem v náručí. Maria je čelně obrácená k věřícím a na tváři má jizvu, kterou jí podle legendy způsobili husité, když rabovali klášter. Chtěli ukrást i obraz, ale ten tak ztěžkl, že ho nemohli zvednout, proto do něj alespoň zaťali mečem. Odhalují jej pouze v určitém denním čase a při různých náboženských slavnostech. Původ, jakož i přesné datum vzniku obrazu, není znám. Podle legendy patří mezi 70 ikon, které namaloval evangelista svatý Lukáš. Náboženský program, ubytování, večeře. Ve 21:00 hodin možnost účasti na pobožnosti zakrývání (zastírání) zázračné ikony "Apel Jasnogorski".

2. den:

V 05:30 hodin možnost účasti na pobožnosti Hodinka úcty k Neposkvrněnému početí Panny Marie v kapli Zázračném obrazu Matky Boží, odkrytí obrazu. Snídaně, mše sv., osobní modlitby. Krakow - město, které bylo desetiletí spjato se životem Karola Wojtyly. Procházka "Královskou cestou" na Hlavní náměstí - Krakovský rynek, který je rozlohou největším středověkým náměstím střední Evropy, je lemováno pěknými středověkými domy bohatých měšťanů, které vznikly také díky těžbě soli z nedaleké Wieliczky. Uprostřed náměstí se nachází renesanční budova Sukiennice, která plnila funkci tržnice se suknem. Dnes se v interiéru této stavby hemží barvami rozmanité stánky a obchody. Na rohu náměstí se nachází gotický Mariánský kostel s impozantním interiérem a jedinečným vyřezávaným dřevěným oltářem od Víta Stosse. Za Sukiennice se nachází budova Radniční věže, o níž písemná zmínka byla již ve 14. století. Po ulici Floriánská se dostaneme k Floriánské bráně, která byla součástí městských hradeb a k Barbakanu - nádherné středověké pevnosti, jedinečné stavbě vojenského inženýrství, postavené v arabském stylu. Lagiewniki - centrum apoštolátu Božího milosrdenství. Tady v klášteře Matky Božího milosrdenství žila ve třicátých letech 20. století sv. Faustyna Kowalská, jejímž prostřednictvím se svět seznámil s odkazem Ježíše Krista o Božím milosrdenství. Prohlídka areálu. Účast na pobožnosti Korunka Božího milosrdenství v 15:00. v klášterní kapli, kde je milostivý obraz a hrob sv. Faustyny nebo v bazilice Božího milosrdenství, mše sv. Návštěva sanktuaria sv. Jana Pavla II. Odjezd na ubytování, večeře.

3. den:

Po snídani odjezd do Zakopaného, ​​náboženský program v poutním areálu sanktuaria Matky Boží Fatimské. V Zakopaném - v Krzseptówkach, naoproti vrchu Giewont, je postaven nádherný nový kostel "Sanktuarium Matky Boží Fatimské", který je známý ve světě pod názvem "Polská Fatima". Poláci dne 13. 5. 1981 - v den atentátu na papeže Jana Pavla II. slíbili, že pokud se papež uzdraví, postaví zde kostel. Za to se také intenzivně dennodenně modlili v blízké kapli. Kostel byl postaven a vysvěcen v roce 1992. Při návštěvě papeže v Zakopaném tady papež 7. 6. 1997 sloužil mši svatou. Prohlídka města - nákupní ulice Krupówki. Ubytování, večeře.

4. den:

Po snídani odpočinek v Zakopaném, které je největším turistickým centrem našich severních sousedů. Při procházce městem vás okouzlí goralská kultura, neboť město je vlastně jeden velký živý skanzen. Formani v goralských krojích vám nabídnou prohlídku z vozu taženého koníkem, na promenádě Krupówki najdete typické kavárničky s více než 100 letou tradicí, s originálními polskými specialitami, obchůdky s tradiční nabídkou výrobků z kůže, vlny či dřeva, butiky světoznámých značek. V odpoledních hodinách odjezd na Slovensko (do Bratislavy).

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

09.07.2016

Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Rusko

Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Rusko

Lagiewniki, Vilnius, Šiluva, Hora křížů, Riga, Tallinn, Petrohrad, Petrodvorec

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS