17.03.2022 – 20.03.2022, cena: 5.270,- Kč

Zájezd do Polska - Čenstochová, Licheń, Plock, Swinice Warckie, GŁogowiec a Gietrzwald 17. 3. - 20. 3. 2022

Štítky: Polsko

Novinka
Zájezd do Polska - Čenstochová, Licheń, Plock, Swinice Warckie, GŁogowiec a Gietrzwald 17. 3. - 20. 3. 2022
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba.

Poutní zájezd po stopách sv. Faustýny Kowalské s návštěvou Čenstochové, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst Evropy a dalších poutních pozoruhodných míst Polska. Na zájezdu vás doprovodí zkušený průvodce P. Anton Solčiansky.

Cena: 5.270,- Kč

V ceně je zahrnuto: autokarová doprava, duchovní doprovod, průvodce, 3x ubytování s polopenzí

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 270,- Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid-19 v ceně 420,- Kč, příplatek za sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč

V ceně není zahrnuto: vstupy, městská taxa – platí se na místě

Program zájezdu:

1. den: Odjezd Bratislava v 7:00 hod., možnost nástupu Zamarovce a Žilina, přesun do jednoho z největších mariánských poutních míst - Czestochowé. Toto místo ročně navštíví více než pět milionů poutníků. Po Lurdech a Fatimě je to třetí největší poutní město v Evropě. Dějiny města jsou úzce spojeny s klášterem na Jasné Hoře, který nechal ve 14. století vybudovat kníže Wladislav Opolczyk. Ten později klášteru věnoval i zázračný obraz Matky Boží. Představuje Pannu Marii ve stojící poloze s Ježíškem v náručí. Maria je čelně obrácená k věřícím a na tváři má jizvu, kterou jí podle legendy způsobili husité, když rabovali klášter. Chtěli ukrást i obraz, ale ten tak ztěžkl, že ho nemohli zvednout, proto alespoň mečem zaťali do obrazu. Odhalují ho pouze v určitém denním čase a při různých náboženských slavnostech. Původ i přesné datum vzniku obrazu není znám. Podle legendy patří mezi 70 ikon, které namaloval evangelista svatý Lukáš. Náboženský program, večeře. Ve 21:00. možnost účasti na pobožnosti zakrývání (zastírání) zázračné ikony „Apel Jasnogorski“, ubytování.

2. den: Čenstochová - v 5:30. možnost účasti na pobožnosti Hodinka úcty k Neposkvrněnému početí Panny Marie v kapli Zázračného obrazu Matky Boží, odkrytí obrazu, mše svatá. Po snídani přesun do městečka Swinice Warckie. Farní kostel sv. Kazimíra, kde byla pokřtěná sv. Faustyna, GŁogowiec – rodiště sestry Faustyny, zachoval se rodný dům, ve kterém je expozice. Odjezd na ubytování v Plocku.

3. den: Plock - sídlo biskupa. Klášter v Plocku byl prvním místem zjevení milosrdného Ježíše. Dne 12. dubna 1931 sama sv. Faustyna slavila poprvé svátek Božího milosrdenství v Plocku. Další pozoruhodností je katedrála Panny Marie, vzpomíná se již v roce 1102 a zachovalý hrad. Přesun do Gietrzwald, vesnice, kde zemřel mučedník svatý Adalbert, patron Warmie a Polska. Oblast byla v minulosti obydlena kmeny Prusů. V kostele z 15. století je umístěn zázračný obraz Panny Marie s dítětem Ježíšem ze 16. stol. Gietrzwald je známý jako polské Lurdy, zde se opakovaně zjevovala Panna Maria od 27. 6. do 16. 9.1877 dívkám Stanisławe Samulowské a Justyně Szafryńské. Opakovaně zdůrazňovala význam motlitby růžence. Zjevení v Gietrzwałd  je jediné zjevení Matky Boží v Polsku schválené římsko-katolickou církví. Prohlídka baziliky, mše svatá, osobní modlitby. Odchod do světoznámého mariánského sanktuaria Licheň, které v roce 1999 navštívil i sv. Jan Pavel II. Nachází se zde maličký obraz s podobiznou Matky Boží, často zvané Bolestná Královna Polska. Kult obrazu i úcta prokazovaná Boží Matce má svoji historii, sahající do XIX. století, kdy se Panna Maria zjevila na bitevním poli raněnému vojákovi. Po dlouhých letech tento legionář našel obraz Panny Marie. Zázračnost obrazu se proslavila zejména v době epidemie cholery. Sanktuarium Matky Boží Lichenské, kde je obraz v současnosti uctíván, je největší v Polsku. Náboženský program, prohlídka baziliky, nedaleká Golgota s křížovou cestou, večeře. Možnost účasti na pobožnosti zakrývání (zastírání) obrazu Matky Boží ve 21:00, ubytování.

4. den: V časných ranních hodinách možnost účasti na pobožnosti odkrývání obrazu Matky Boží, snídaně, osobní modlitby a mše sv. Odjezd na Slovensko. Předpokládaný příjezd do Bratislavy asi ve 20:00.

Součástí programu je každonní mše.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS