28.04.2019 – 08.05.2019, cena: 5.010,- Kč

Zájezd do Polska - Čenstochová, Licheń, Plock, Swinice Warckie a GŁogowiec - duben, květen 2019

Štítky: Polsko

Zájezd do Polska - Čenstochová, Licheń, Plock, Swinice Warckie a GŁogowiec - duben, květen 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 150,- Kč/osoba.

Poutní zájezd po stopách sv. Faustýny Kowalské s návštěvou Čenstochové, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst Evropy a dalších pozoruhodných míst Polska. Na zájezdu vás doprovodí zkušený průvodce P. Anton Solčiansky.

Vyberte si ze dvou termínů:

28. 4. - 1. 5. 2019

5. 5. - 8. 5. 2019

Cena: 5.010,- Kč

V ceně je zahrnuto: autokarová doprava, duchovní doprovod, průvodce, 3x ubytování s polopenzí (snídaně a večeře)

V ceně není zahrnuto: sedadlo v jedné části autobusu 400,- Kč/osoba

Možné příplatky (doporučujeme): pojištění léčebných výloh v zahraničí 120,- Kč, pojištění storna zájezdu - pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 210,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ze Slovenska (z Bratislavy) ve 12:00 do jednoho z největších mariánských poutních míst - Čenstochové. Toto místo ročně navštíví více než pět milionů poutníků. Po Lurdech a Fatimě je to třetí největší poutní město v Evropě. Dějiny města jsou úzce spojeny s klášterem na Jasné Hoře, který nechal v 14. století vybudovat kníže Wladislav Opolczyk. Ten později klášteru věnoval i zázračný obraz Matky Boží. Obraz představuje Pannu Marii ve stojící poloze s Ježíškem v náručí. Maria je čelně obrácená k věřícím a na tváři má jizvu, kterou jí podle legendy způsobili husité, když rabovali klášter. Chtěli ukrást i obraz, ale ten tak ztěžkl, že ho nemohli zvednout, proto do něho alespoň zaťali mečem. Odhalují jej pouze v určitém denním čase a při různých náboženských slavnostech. Původ, jakož i přesné datum vzniku obrazu, není znám. Podle legendy patří mezi 70 ikon, které namaloval evangelista svatý Lukáš. Náboženský program, ubytování, večeře. Ve 21:00 hod. možnost účasti na pobožnosti zakrývání (zastírání) zázračné ikony "Apel Jasnogorski".

2. den: Ráno Čenstochová V 05:30 hod. možnost účasti na pobožnosti Hodinka úcty k Neposkvrněnému početí Panny Marie v kapli zázračného obrazu Matky Boží, odkrytí obrazu. Snídaně, náboženský program, mše sv. v 6:00, křížová cesta, snídaně, osobní modlitby. Poté odjezd do světoznámého mariánského sanktuaria Licheń, které v roce 1999 navštívil i sv. Jan Pavel II. Nachází se zde maličký obraz s podobiznou Matky Boží, často nazývané Bolestná Královna Polska. Kult obrazu i úcta prokazována Matce Boží má svou historii sahající do XIX. století, kdy se Panna Maria zjevila na bitevním poli raněnému vojákovi. Po dlouhých letech tento legionář našel obraz Panny Marie. Zázračnost obrazu se proslavila zejména v době epidemie cholery. Sanktuarium Matky Boží Licheńské, kde je obraz v současnosti uctíván, je největší v Polsku. Ubytování, náboženský program, prohlídka baziliky, nedaleká Golgota s křížovou cestou, večeře, ubytování.

3. den: V časných ranních hodinách možnost účasti na pobožnosti odkrývání obrazu Matky Boží, snídaně, osobní modlitby. Po snídani přesun do městečka Swinice Warckie - farní kostel sv. Kazimíra, kde byla pokřtěna sv. Faustina, mše sv. GŁogowiec - rodiště sestry Faustiny. Zachoval se rodný dům, ve kterém je expozice. Odjezd do biskupského sídla Płock. Klášter v Płocku byl prvním místem zjevení milosrdného Ježíše. Dne 12. dubna 1931 sama sv. Faustina slavila poprvé svátek Božího milosrdenství v Płocku. Další pozoruhodností je katedrála Panny Marie, vzpomíná se již v roce 1102 a zachovalý hrad. Ubytování.

4. den: Płock - mše v sanktuariu, prohlídka města. Odjezd v 11:00 na Slovensko, s přestávkami s předpokládaným příjezdem do Bratislavy asi ve 23:00 hod.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS