Vyprodáno
28.12.2023, cena: 5.170 Kč

Zájezd do Polska - Čenstochová, Licheń, Swinice Warckie, Głogowiec, Plock a Gietrzwald 23. 3. - 26. 3. 2023

Štítky: Polsko

Zájezd do Polska - Čenstochová, Licheń, Swinice Warckie, Głogowiec, Plock a Gietrzwald 23. 3. - 26. 3. 2023
 

Poutní zájezd po stopách sv. Faustýny Kowalské s návštěvou Čenstochové, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst Evropy a dalších poutích míst Polska za solidní cenu.

Termín: 23. 3. - 26. 3. 2023

Cena: 5.170 Kč

V ceně je zahrnuto: autokarová doprava, duchovní doprovod, průvodce, 3x ubytování s polopenzí

V ceně není zahrnuto: vstupy a městská taxa - platí se na místě

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění, včetně storna zájezdu - pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 310 Kč nebo pojištění Pandemic, včetně pojištění na onemocnění covid-19 za 420 Kč, sedadlo v přední části autobusu 390 Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ze Slovenska (z Bratislavy) v 7:00, možnost nástupu Zamarovce a Žilina, přesun do jednoho z největších mariánských poutních míst - Čenstochové. Toto místo ročně navštíví více než pět milionů poutníků. Po Lurdech a Fatimě je to třetí největší poutní město v Evropě. Dějiny města jsou úzce spojeny s klášterem na Jasné Hoře, který nechal v 14. století vybudovat kníže Wladislav Opolczyk. Ten později klášteru věnoval i zázračný obraz Matky Boží. Obraz představuje Pannu Marii ve stojící poloze s Ježíškem v náručí. Maria je čelně obrácená k věřícím a na tváři má jizvu, kterou jí podle legendy způsobili husité, když rabovali klášter. Chtěli ukrást i obraz, ale ten tak ztěžkl, že ho nemohli zvednout, proto do něho alespoň zaťali mečem. Odhalují jej pouze v určitém denním čase a při různých náboženských slavnostech. Původ, jakož i přesné datum vzniku obrazu, není znám. Podle legendy patří mezi 70 ikon, které namaloval evangelista svatý Lukáš. Náboženský program, ubytování, večeře. Ve 21:00 hod. možnost účasti na pobožnosti zakrývání (zastírání) zázračné ikony "Apel Jasnogorski".

2. den: Ráno Czestochowa - v 5:30 možnost účasti na pobožnosti Hodinka úcty k Neposkvrněnému početí Panny Marie v kapli Zázračného obrazu Matky Boží, odkrytí obrazu, mše svatá. Po snídani přesun do městečka Swinice Warckie. Farní kostel sv. Kazimíra, kde byla sv. Faustýna pokřtěná, GŁogowiec – rodiště sestry Faustiny, zachoval se rodný dům, ve kterém je expozice. Odjezd na ubytování v Plocku.

3. den: Plock - sídlo biskupa. Klášter v Plocku byl prvním místem zjevení milosrdného Ježíše. Dne 12. dubna 1931 sama sv. Faustýna slavila poprvé svátek Božího milosrdenství v Plocku. Další pozoruhodností je katedrála Panny Marie, vzpomíná se již v roce 1102 a zachovalý hrad. Přesun do Gietrzwald, vesnice, kde zemřel mučedník svatý Adalbert, patron Warmie a Polska. Oblast byla v minulosti obydlena kmeny Prusů. V kostele z 15. století je umístěn zázračný obraz Panny Marie s dítětem Ježíšem ze 16. stol. Gietrzwald je známý jako polské Lurdy, zde se opakovaně zjevovala Panna Maria od 27. 6. do 16. 9. 1877 dívkám Stanisławe Samulowské a Justyně Szafryńské. Opakovaně zdůrazňovala význam motlitby růžence. Zjevení v Gietrzwałd je jediné zjevení Matky Boží v Polsku schválené římsko-katolickou církví. Prohlídka baziliky, mše svatá, osobní modlitby. Odchod do světoznámého mariánského sanktuaria Licheň, které v roce 1999 navštívil i sv. Jan Pavel II. Nachází se zde maličký obraz s podobiznou Matky Boží, často zvaný Bolestná Královna Polska. Kult obrazu i úcta prokazovaná Boží Matce má svoji historii, sahající do XIX. století, kdy se Panna Maria zjevila na bitevním poli raněnému vojákovi. Po dlouhých letech tento legionář našel obraz Panny Marie. Zázračnost obrazu se proslavila zejména v době epidemie cholery. Sanktuarium Matky Boží Licheňské, kde je obraz v současnosti uctíván, je největší v Polsku. Náboženský program, prohlídka baziliky, nedaleká Golgota s křížovou cestou, večeře. Možnost účasti na pobožnosti zakrývání (zastírání) obrazu Matky Boží ve 21:00 hod., ubytování.

4. den: V časných ranních hodinách možnost účasti na pobožnosti odkrývání obrazu Matky Boží, snídaně, osobní modlitby a mše svatá. Odjezd na Slovensko. Předpokládaný příjezd do Bratislavy asi ve 20:00.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS