Novinka
22.05.2023 – 25.05.2023, cena: 6.760 Kč

Zájezd do Polska - Swinice Warckie, Glogowiec, Czestochowa, Krakow, Lagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska 22. 5. - 25. 5. 2023

Štítky: Polsko

Zájezd do Polska - Swinice Warckie, Glogowiec, Czestochowa, Krakow, Lagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska 22. 5. - 25. 5. 2023
 

Poutní zájezd po stopách sv. Faustýny Kowalské s návštěvou Čenstochové, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst Evropy, Krakowa, Lagiewnik a dalších poutních míst Polska za solidní cenu.

Termín: 22. 5. - 25. 5. 2023

Cena: 6.760 Kč

V ceně je zahrnuto: autokarová doprava, duchovní doprovod, průvodce, 1x ubytování se snídaní poutní dům Czestochowa, 2x hotel 4**** s polopenzí Krakow

V ceně není zahrnuto: vstupy, městská taxa - platí se na místě

Možný příplatek (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 310 Kč nebo komplexní cestovní pojištění pandemic včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku a včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 420 Kč

Program:

1. den: Odjezd z farnosti Považany v 6:00 hod., přesun do městečka Swinice Warckie. Farní kostel sv. Kazimíra, kde byla pokřtěná sv. Faustina. GŁogowiec - rodiště sestry Faustiny, zachoval se rodný dům, ve kterém je expozice. Přesun do jednoho z největších mariánských poutních míst - Čenstochové. Toto místo ročně navštíví více než pět milionů poutníků. Po Lurdech a Fatimě je to třetí největší poutní místo v Evropě. Dějiny města jsou úzce spojeny s klášterem na Jasné Hoře, který nechal ve 14. století vybudovat kníže Wladislav Opolczyk. Ten později klášteru věnoval i zázračný obraz Matky Boží. Představuje Pannu Marii ve stojící poloze s Ježíškem v náručí. Maria je čelně obrácená k věřícím a na tváři má jizvu, kterou jí podle legendy způsobili husité, když rabovali klášter. Chtěli ukrást i obraz, ale ten tak ztěžkl, že ho nemohli zvednout, proto alespoň mečem zaťali do obrazu. Odhalují ho pouze v určitém denním čase a při různých náboženských slavnostech. Původ i přesné datum vzniku obrazu není znám. Podle legendy patří mezi 70 ikon, které namaloval evangelista svatý Lukáš. Příjezd později večer na ubytování.

2. den: Czestochowa - ráno v 5:30 možnost účasti na pobožnosti Hodinka úcty k Neposkvrněnému početí Panny Marie v kapli Zázračného obrazu Matky Boží, odkrytí obrazu, snídaně. Přesun do Krakowa. Hlavní náměstí - Rynek Glowny, které je rozlohou největším středověkým náměstím střední Evropy, je lemováno pěknými středověkými domy bohatých měšťanů, které vznikly i díky těžbě soli z nedaleké Wieliczky. Uprostřed náměstí se nachází renesanční budova Sukienice, která plnila funkci tržnice se suknem. Dnes se v interiéru této stavby hemží barvami rozmanité stánky a obchody. Na rohu náměstí se nachází gotický Mariánský kostel s impozantním interiérem a jedinečným vyřezávaným dřevěným oltářem od Víta Stosse. Za Sukienicí se nachází budova radniční věže, o jejíž písemná zmínka byla již ve 14. století. Po ulici Floriánska se dostaneme k Floriánské bráně, která byla součástí městských hradeb a Barbakanu – nádherné středověké pevnosti, jedinečné stavbě vojenského inženýrství, postavené v arabském stylu. Večeře, ubytování.

3.den: Po snídani pokračování v programu v Krakowě. Následně navštívíme nově vybudované sanktuárium sv. Jana Pavla II. a Lagiewniki – Centrum apoštolátu Božího milosrdenství. V klášteře Matky Božího milosrdenství žila ve třicátých letech 20. století sestra Faustýna, jejímž prostřednictvím se svět seznámil s odkazem Ježíše Krista o Božím milosrdenství. Náboženský program, osobní modlitby. Návrat na ubytování, večeře.

4. den: Po snídani odjezd do druhého nejdůležitějšího poutního místa v Polsku - Kalwaria Zebrzydowska. Toto místo dostalo název Polský Jeruzalém, protože na úpatí několika kopců je vybudováno 41 sakrálních budov, které mají připomínat místa působení Ježíše Krista a Panny Marie v Jeruzalémě. Sanktuárium bylo zapsáno do seznamu UNESCO. Odjezd na Slovensko s předpokládaným příjezdem do farnosti Považany v podvečer.

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS