11.05.2022 – 15.05.2022, cena: 7.920,- Kč

Zájezd do Polska a Litvy 11. 5. - 15. 5. 2022

Štítky: Litva Polsko

Novinka
Zájezd do Polska a Litvy 11. 5. - 15. 5. 2022
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba.

Rádi navštěvujete poutní místa nedaleko od České republiky? Rádi medituje na mariánských poutních místech a místech spjatých s významnými světci? Pak je tento poutní zájezd určen přímo vám! Navštívíte během něho významná mariánská poutní místa Čenstochovou (Polsko) a Šiluvu (Litva), mystickou horu křížů (Litva), Lagiewniki, kde působila sv. Faustýna Kowalská nebo Wadovice, rodiště sv. Jana Pavla II. (Polsko) a další zajímavá místa.

Cena: 7.920,- Kč

V ceně je započítáno: lux bus, 4x ubytování s polopenzí, průvodce, kněz

V ceně není započítáno: komplexní cestovní pojištění 330,- Kč, nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 530,- Kč, vstupy, městská taxa - platí se na místě, příplatek za sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč

Program:

1. den: Bratislava - Wadowice - Glogowiec - Swinice - Warckie

Odjezd ráno cca ve 4:30. z Bratislavy (další nástupní místa: Trnava, Zamarovce - benzinová pumpa u dálnice, Žilina) do Wadowic, prohlídka rodného domu a muzea papeže sv. Jana Pavla II. GŁogowiec – rodiště sestry Faustiny, zachoval se rodný dům, v němž je expozice. Swinice Warckie - farní kostel sv. Kazimíra, kde byla sv. Faustina pokřtěná, mše sv. Odjezd na ubytování do Plocku.

2. den: Plock - Šiluva

Plock – sídlo biskupa. Klášter v Plocku byl prvním místem zjevení milosrdného Ježíše. Dne 12. dubna 1931 sama sv. Faustina slavila poprvé svátek Božího milosrdenství v Plocku. Další pozoruhodností je Katedrála Panny Marie, vzpomíná se již v roce 1102 a zachovalý hrad. Ubytování v jednom z nejdůležitějších poutních míst Litvy v Siluvě. Katedrála uchovává vzácnou ikonu Panny Marie Boží Matky.

3. den: Šiluva - Šiauliai - Vilnius

Šiluva - náboženský program. Po tragických událostech v roce 1532, kdy se pro ohrožení kalvíny musel obraz Boží Matky zakopat, o 76 let později - v roce 1608 - se Boží Matka ve zcela nekatolickém prostředí zjevila pastýřům. Panna Maria se zjevila těmto dětem a plakala ve starosti o své děti a obyvatelstvo reagovalo obrácením se. Po vizi 100letého slepce, který skryl poslední katolický farář Holubka v roce 1532, se našel i obraz Boží Matky. Brzy následovala první zázračná uzdravení. Proto se Šiluva stala místem útěchy, povzbuzení a orientace pro její lid. Šiauliai, kde je Hill of Crosses - Vrch křížů. Tyto kříže lidé postavili na počest neúspěšné vzpoury a na památku obětí polského povstání v letech 1831 a 1863 a následně pokračovali na protest proti Sovětům. Tento vrch navštívil i Svatý Otec Jan Pavel II. v roce 1993. Od roku 2001 zde sídlí františkánský klášter. Vilnius - návštěva katolické katedrály sv. Stanislava a Vladislava s kaplí sv. Casimira, mše sv. Prohlídka města, gotický kostel sv. Anny, kaple Panny Marie v Ostré Bramě, kde byl posvěcen obraz Božího milosrdenství a dominikánský kostel, kde je originální kresba obrazu Božího milosrdenství. Zde působila sestra Faustyna, kterou papež sv. Jan Pavel II. dne 30. 4. 2000 prohlásil za svatou. Ubytování.

4. den: Bialystok - Czestochowa

Bialystok – sanktuárium Božího milosrdenství bylo postaveno v roce 1984. V roce 1988 zde byly uloženy ostatky bl. Michala Sopočka, zpovědníka sv. Faustiny (zemřel v Bialystoku v r. 1975), který se velmi zasloužil o rozšíření úcty k Božímu milosrdenství. V 70. letech minulého století zde v kapli Ostrobramské Matky Božího milosrdenství byla uložena kopie vzácného vilniuského originálu. Ikonu posvětil tehdejší kardinál Karel Wojtyla. Odjezd do Czestochowe, ubytování. Návštěva kaple s milostivým obrazem Matky Boží - královny Polska, zakrývání obrazu.

5. den: Lagiewniki - Bratislava

Czestochowa - brzy ráno v 5:30 možnost účasti na ranní modlitbě a odkrývání obrazu. Lagiewniki - centrum apoštolátu Božího milosrdenství. Zde v klášteře Matky Božího milosrdenství žila ve třicátých letech 20. století sv. Faustyna, jejímž prostřednictvím se svět seznámil s odkazem Ježíše Krista o Božím milosrdenství. Prohlídka areálu. Účast na pobožnosti korunka Božího milosrdenství v 15:00. v klášterní kapli, kde je milostivý obraz a hrob sv. Faustiny, nebo v bazilice Božího milosrdenství, mše sv. Návštěva sanktuária sv. Jana Pavla II. Odjezd v odpoledních hodinách na Slovensko.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS