Novinka
01.06.2024 – 06.06.2024, cena: 9.310 Kč

Zájezd do Říma 1. 6. - 6. 6. 2024

Štítky: Itálie Řím

Zájezd do Říma 1. 6. - 6. 6. 2024
 

Zveme vás na novinkový termín autobusového zájezdu do Říma s bohatým programem. Pojeďte s námi a vychutnejte si nezapomenutelnou atmosféru hlavního města Itálie i samotného Vatikánu!

Termín: 1. 6. - 6. 6. 2024

Cena: 9.310 Kč

V ceně je zahrnuto:

 • doprava lux bus
 • 3x ubytování se snídaní v poutním domě u stanice metra, pokoje s příslušenstvím
 • duchovní doprovod
 • průvodce

V ceně není zahrnuto:

 • městská taxa v Římě - platí se na místě
 • jízdenky na metro (1 lístek 100 min. - 1,50 EUR, celodenní 7 EUR)
 • 2x večeře - celkem 36 EUR
 • vstupy
 • sedadlo v přední části autobusu 380 Kč
 • audio průvodce v Římě 2  EUR/osoba/den - platí se na místě

Možný příplatek (doporučujeme):

 • komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 460 Kč, nebo pojištění Pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 610 Kč

Program:

1. den:

Odjezd z Bratislavy, jízda přes Rakousko do Itálie.

2. den:

Příjezd do Říma. Přesun do Vatikánu, v poledne modlitba Anděl Páně se Svatým otcem na náměstí sv. Petra. Náměstí zdobí nádherné fontány a jedinečný obelisk, je obklopeno kolonádou mohutných sloupů. Nad nimi je vidět Apoštolský palác. Návštěva baziliky sv. Petra, hrob sv. Jana Pavla II. a sv. Jana XXIII., prohlídka baziliky, osobní modlitby, možnost výstupu na kopuli. Ubytování

3. den:

Návštěva Lateránské baziliky, kde bylo první sídlo papežů, možnost modlitby na Svatých schodech, které dala převést sv. Helena z Jeruzaléma do Říma. V blízkosti za nachází bazilika sv. Klementa. Vstup do této baziliky člověku umožní přenést se v čase díky archeologickým vykopávkám, které od roku 1857 dělají bratři z řeholního řádu irských dominikánů. Návštěvník však může být i svědkem hluboké úcty k našim věrozvěstům, zvláště ke svatému Cyrilovi. Právě tato bazilika totiž v sobě uchovává mnohá svědectví o přítomnosti soluňských bratrů v Římě. Následně bazilika Svatého kříže v Jeruzalémě, která uchovává vzácné relikvie - dřevo z kříže Pána Ježíše, dva trny z trnové koruny a hřebík. Bazilika byla součástí poutní cesty již v dobách sv. Filipa Neri, když poutníci pěší navštěvovali sedm hlavních římských bazilík. Pokračování v prohlídce dalších křesťanských památek a kostelů, antické památky Koloseum, Forum Romanum, Trajanovo Fórum, Kapitol, Piazza Venezia. V rámci časových možností návštěva baziliky sv. Petra v okovech, patří k nejstarším sakrálním stavbám na území Říma. Stavba chrámu začala již v roce 431, uchovává známou sochu Mojžíš od Michelangela. Ubytování.

4. den:

Návštěva baziliky sv. Pavla za hradbami - poté, co byl sv. Pavel sťat, učedníci přenesli jeho tělo na Via Ostiense, kde byl pohřben. Dnes se nad jeho hrobem tyčí bazilika. Původní stavba, svého času větší než bazilika sv. Petra, byla postavena ve 4. století. V roce 1823 byla zničena požárem a následně postavena znovu, se snahou držet se původní podoby. Následně návštěva baziliky Santa Maria Maggiore. Bazilika je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších mariánských chrámů na světě. Původní bazilika byla postavena ve 4. stol. V roce 867 papež Hadrián II. v chrámu za přítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoděje položil na hlavní oltář slovanské bohoslužební knihy a tak schválil staroslověnštinu jako liturgický jazyk. Prohlídka centra Říma s nejznámějšími náměstími a fontánami včetně Fontany di Trevi.

5. den:

Přesun do Vatikánu, účast na všeobecné audienci se Svatým otcem na náměstí sv. Petra. Po audienci pokračování v prohlídce Říma, další křesťanské památky a kostely, náměstí a fontány. Odjezd noční jízdou na Slovensko.

6. den:

Příjezd na Slovensko.

📌 NEPŘEHLÉDNĚTE: Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako centrála. Ceny v Kč vždy schvaluje centrála a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky (především letištní poplatky), které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K většině zájezdů navíc poskytujeme slevy. Děkujeme za přízeň!

❓ Přečtěte si odpovědi na časté otázky našich klientů.

Přihláška








Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Ke stažení:

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

PoutníZájezdy.CZ - specialista na poutní zájezdy po celém světě │ tel.: +420 731 604 770 │ e-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám poutní zájezdy do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, La Saletty, Medžugorje, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

Náš blog Svatá zeměPoutnictví Tiskárna Grantis

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS