Slevová akce!
02.07.2022 – 09.07.2022, cena: 35.640,- Kč

Zájezd do Ruska - Moskva a Petrohrad 2. 7. - 9. 7. 2022

Štítky: Rusko

Novinka
Zájezd do Ruska - Moskva a Petrohrad 2. 7. - 9. 7. 2022
 

Do 31. 1. 2022 od nás navíc obdržíte slevu 300,- Kč/osoba.

Prozkoumejte s námi největší zajímavosti Moskvy, hlavního města Ruska a nevynechejte ani Petrohrad a jeho kouzelné bílé noci! Novinka v naší nabídce s odletem z Prahy!

Cena: 35.640,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka Praha - St. Petersburg, Moskva - Praha, noční vlak St. Petersburg – Moskva, lůžko ve 2-místném kupé
 • 6x hotelové ubytování se snídaní
 • 6x oběd během programu
 • Doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
 • Odborný průvodce a místní průvodce v Petrohradě i v Moskvě, duchovní doprovod – kněz
 • Vstupy v Petrohradě: Petrodvorec, Ermitáž, Katedrála sv. Izáka, Petropavlovská pevnost a Katedrála sv. Petra a Pavla, Palác Jekatěřiny
 • Vstupy v Moskvě: Kreml - areál, Katedrála Krista Spasitele, Novodevičij monastýr, Tretiakovská galerie
 • Servisní poplatky
 • Víza do Ruska včetně vízové ​​podpory

V ceně není zahrnuto:

 • Obslužné 30,- EUR (platí se na místě přímo průvodci)
 • Transfer (ze Slovenska) na letiště a z letiště Praha 1.190,- Kč

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, krytí do výše 80 % storno poplatku 740,- Kč, nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 1.060,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Sraz skupiny v Bratislavě cca v 4:30 hodin. Transfer na letiště do Prahy a následně odlet do Petrohradu. Po příletu transfer na hotel, ubytování. Nezapomenutelná atmosféra bílých nocí. Nebylo by Petrohradu bez jeho mnoha mostů. Několik z nich uvidíte během toulek městem. Velkou letní atrakcí jsou otevírací mosty, otevírají se v době od druhé do páté hodiny ráno. Pokud obětujete část svého spánku, je pro vás připraven právě tento zážitek.

2. den: Návštěva Petrodvorce. V tomto pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století je umístěno přes 170 fontán, mezi nimi nejznámější Velká kaskáda. Oběd. Výlet do města Puškin (Carskoje selo) - Palác Jekatěriny, Jantarová komnata.

3. den: Okružní jízda Petersburgem (Petrohradem). Budova Admirality, zapsaná v seznamu UNESCO jako jedno z nejpozoruhodnějších děl architektury, Alexandrův sloup, Něvský prospekt, Palácové náměstí, Isakievský chrám, oběd. Petropavlovská pevnost s mohutnými hradbami a vstupními branami, katedrála sv. Petra a sv. Pavla.

4. den: Návštěva kláštera Alexandra Něvského, církevní architektonický komplex budov (lavra), který má velký význam v duchovním životě ruského národa. Nachází se na Novém prospektu v Petrohradě. Za vlády Petra I. zde byly uloženy ostatky sv. Alexandra Něvského, který je považován za obránce pravoslaví a Ruska před agresí ze Západu. Porazil Švédy a později i Řád německých rytířů. Návštěva světoznámých uměleckých památek v Zimním paláci – Ermitáž. V její expozici figurují tisíce vzácných exponátů z celého světa, které mapují bohaté dějiny umění. Rozprostírá se v šesti budovách, které poutají pozornost nádhernou architekturou a precizním zdobením fasády. Oběd, osobní volno. Odjezd na nádraží, noční vlak do Moskvy.

5. den: Příjezd do Moskvy, snídaně v místní kavárně. Moskevský Kreml, středověká městská pevnost, dnes sídlo prezidenta Ruské federace, Car - puška, svým kalibrem největší dělo na světě, carský zvon - největší zvon světa, procházka po náměstí Manežnoe a Teatralnoe. Chrám Vasila Blaženého, ​​hlavní dominanta Rudého náměstí a symbol Moskvy (vstup fakultativně). Po obědě návštěva parku Zariadie - inovativní rekreační oblasti na nábřeží Moskvy. Vychutnáte si nádherný výhled z "plovoucího mostu", z něhož se otevírá nezapomenutelný výhled na Rudé náměstí a Kreml. Návrat do hotelu, ubytování

6. den: Autobusová prohlídka Moskvy, během níž se seznámíte s historií a architekturou města, jízda po Sadovam a bulvárních okruhu, uvidíte známé Puškinovo náměstí, Poklonnaja horu, pokocháte se panoramatickým výhledem z vrchu Vrabčí hory, budete obdivovat ulici Volkhonka, katedrálu Krista Spasitele a další nezapomenutelné památky města a také moderní čtvrt výškových budov. Návštěva starobylého Novoděvičího kláštera (UNESCO) v malebném zálivu řeky. Byl založen v XVI. století. Historie kláštera je neoddělitelně spojena s historií vzniku Moskevské říše. Právě zde složilo řeholní sliby několik žen z carských rodin. Oběd v restauraci ve městě, následně návštěva Tretiakovské galerie, řadí se k nejznámějším světovým obrazárná, a vlastní jednu z největších sbírek ruského výtvarného umění.

7. den: Po snídani přesun do historického centra ruského pravoslaví Sergiev Posad (UNESCO), návštěva kláštera svaté Trojice – jeden z nejstarších a nejuctívanějších klášterů v Rusku, který založil v 14. stol. „nejsvětější ze svatých Staré Rusi“ Sergiij Radonežský. Na místo, kde spolu s bratrem Štefanem postavili malou svatyni, první celu budoucího kláštera, postupně přicházeli další mniši a společnými silami se jim podařilo ze skromného obydlí vybudovat nejbohatší a nejvýznamnější klášter v Rusku. Autorita sv. Sergije a víra v jeho ochrannou sílu přinesli jím založenému klášteru slávu. Mniši, kteří zde přebývali, zakládali pak podobné kláštery na mnoha místech země. Nejstarší ze zachovalých architektonických památek je Trojický chrám. Byl postaven v roce 1422 a stal se jedním z prvních poutních míst v Rusku. Rublovova ikona Nejsvětější Trojice (Troica), kterou namaloval pro Trojický chrám, je známá na celém světě jako jeden ze symbolů staroruské kultury. V komplexu staveb Trojického Kláštera se mimo jiné nacházejí i nemocniční pokoje (Bolničnyje palaty) pro ochránce kláštera z let 1635-1638 s kostelem. Ten je zasvěcený sv. Zosimovi a sv. Savvatijovi. Pokoje a kostel představují zajímavé spojení občanské stavby s kulturním objektem. U západní stěny Uspenského chrámu je hrobka rodiny cara Borise Godunova. V roce 1682 a později i v roce 1689 se zde skrýval i budoucí car Peter Veliký s bratrem Ivanem a carevnou Sofií. Oběd během programu. Návrat do Moskvy.

8. den: Po snídani Starý Arbat - první zmínka o této cestě je z roku 1493, vedla z ruské metropole do města Smolensk. Během perestrojky byla místem revoltující mládeže, dnes jedna z nejznámějších a nejzajímavějších ulic, osobní volno, nákup suvenýrů. Odjezd na letiště, odlet do Prahy ve 14:45, po příletu transfer do Bratislavy s příjezdem asi ve 21:30.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

09.07.2016

Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Rusko

Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Rusko

Lagiewniki, Vilnius, Šiluva, Hora křížů, Riga, Tallinn, Petrohrad, Petrodvorec

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS