Slevová akce!
16.05.2021 – 24.05.2021, cena: 36.320,- Kč

Zájezd do Ruska a Litvy - Moskva, Petrohrad, Novgorod, Pskov a Vilnius 16. 5. - 24. 5. 2021

Štítky: Litva Rusko

Nově přidáno
Zájezd do Ruska a Litvy - Moskva, Petrohrad, Novgorod, Pskov a Vilnius 16. 5. - 24. 5. 2021
 

Do 28. 2. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 860,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 860,- Kč!

Poznejte s námi to nejlepší z Ruska - Moskva, Petrohrad, Novgorod, Pskov a hlavní město Litvy Vilnius. Zájezd je letecky a nabízí velmi lákavý a bohatý program.

Cena: 36.320,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • letenka Vídeň - Moskva, Vilnius - Vídeň
 • lůžko v 2-místním kupé v nočním vlaku Moskva - Petrohrad
 • 7x ubytování se snídaní, 6x oběd, 1x večeře
 • doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu
 • odborný průvodce, kněz, místní průvodce v Moskvě, Petrohradě a Novgorodě
 • vstupy v Moskvě: katedrála Krista Spasitele, Novodevičí klášter, exkurze do Sergiev Posad, Kreml, chrám Vasila Blaženého, ​​Treťjakovská galerie
 • vstupy v Petrohradě: Ermitáž, katedrála sv. Izáka, výlet do Petrodvorce - vstup do paláce a zahrad, Petropavlovská pevnost - chrám sv. Petra a Pavla, výlet do města Puškin (Cárskoe selo) - vstup do Paláce Jekatěriny
 • vstupy v Novgorodu: Kreml, katedrála sv. Sofie, skanzen Vitoslavlitsy - muzeum dřevěné architektury
 • servisní poplatky
 • víza do Ruska, včetně vízové ​​podpory

V ceně není zahrnuto:

 • sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč
 • bakšišné 35,- EUR (platí se přímo na místě průvodci)

Možné příplatky (doporučujeme):

 • komplexní cestovní pojištění 490,- Kč
 • transfer na letiště a z letiště Vídeň 410,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště Vídeň, odlet do Moskvy. Po příletu autobusová prohlídka Moskvy, během níž se seznámíte s historií a architekturou města, uvidíte známé Puškinovo a Divadelní náměstí, nábřeží Kremlu, Poklonnaja hora, Vítězný oblouk, Kutuzovův prospekt, budova vlády. Návštěva katedrály Krista Spasitele - nejvýznamnější chrám Ruské ortodoxní církve a další nezapomenutelné památky. Návštěva starobylého Novodevičího kláštera (UNESCO) v malebném zálivu řeky. Byl založen v 16. století. Historie kláštera je neoddělitelně spojena s historií vzniku Moskevské říše. Právě zde složilo řeholní sliby několik žen z carských rodin. Transfer na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani přesun do historického centra ruského pravoslaví Sergiev Posad (UNESCO), návštěva kláštera svaté Trojice - jednoho z nejstarších a nejuctívanějších klášterů v Rusku, který založil ve 14. stol. "Nejsvětější ze svatých Staré Rusi" Sergiij Radonežský. Na místo, kde spolu s bratrem Štefanem postavili malou svatyni, první celu budoucího kláštera, postupně přicházeli další mniši a společnými silami se jim podařilo ze skromného obydlí vybudovat nejbohatší a nejvýznamnější klášter v Rusku. Autorita sv. Sergija a víra v jeho ochrannou sílu přinesly jím založenému klášteru slávu. Mniši, kteří zde přebývali, zakládali pak podobné kláštery na mnoha místech země. Nejstarší ze zachovalých architektonických památek je Trojický chrám. Byl postaven v roce 1422 a stal se jedním z prvních poutních míst v Rusku. Rubľovova ikona Nejsvětější Trojice (Troica), kterou namaloval pro Trojický chrám, je známá na celém světě jako jeden ze symbolů staroruské kultury. V komplexu staveb Trojického kláštera se mimo jiné nacházejí i Nemocniční pokoje (Boľničnyje palaty) pro ochránce kláštera z let 1635-1638 s kostelem. Ten je zasvěcen sv. Zosimovi a sv. Savvatijovi. Pokoje a kostel představují zajímavé spojení občanské stavby s kulturním objektem. Při západní stěně Uspenského chrámu je hrobka rodiny cara Borise Godunova. V roce 1682 a později i v roce 1689 se zde skrýval i budoucí car Petr Veliký s bratrem Ivanem a carevnou Sofií. Návrat do Moskvy. Procházka po jedné z nejznámějších ulic Starý Arbat - první zmínka o této cestě je z roku 1493, vedla z ruské metropole do města Smolensk. Během perestrojky byla místem revoltující mládeže, dnes jedna z nejznámějších a nejzajímavějších ulic, osobní volno, nákup suvenýrů, ubytování.

3. den: Po snídani prohlídka areálu moskevský Kreml, středověká městská pevnost, dnes sídlo prezidenta Ruské federace, chrám Vasila Blaženého, ​​hlavní dominanta Rudého náměstí a symbol Moskvy, památník Minina a Požarského, nejpopulárnější obchodní dům v Rusku GUM, Manéžní náměstí, procházka v moderním parku Zariadie na nábřeží Moskvy. Po obědě návštěva Tretiakovské galerie, řadí se k nejznámějším světovým obrazárnám a vlastní jednu z největších sbírek ruského výtvarného umění. Přesun na železniční stanici, jízda nočním vlakem do Petrohradu.

4. den: Ráno příjezd vlakem do Petrohradu, okružní jízda městem. Budova Admirality, zapsaná v seznamu UNESCO jako jedno z nejpozoruhodnějších děl architektury, Alexandrův sloup, Něvský prospekt a klášter Alexandra Něvského, monumentální socha Měděný jezdec. Po obědě návštěva světoznámých uměleckých památek v Zimním paláci - Ermitáž. Je to bezkonkurenční sbírka přibližně tří milionů exponátů ve více než čtyři sta místnostech v komplexu 6 budov, které se nacházejí na březích řeky Něvy. Ubytování.

5. den: Po snídani návštěva velkolepého paláce Petrodvorec - letní rezidence Petra Velikého. V tomto pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století je umístěno přes 170 fontán, mezi nimi nejznámější Velká kaskáda. Po obědě návrat do Petrohradu, prohlídka Zaječího ostrova, kde se začaly psát počátky moderního Ruska - Petropavlovská pevnost s mohutnými hradbami a vstupními branami, katedrála sv. Petra a sv. Pavla. Nezapomenutelná večerní atmosféra bílých nocí, ubytování.

6. den: Po snídani náměstí a katedrála sv. Izáka, Palácové náměstí. Odjezd do malebného města Puškin (Carskoje selo) - Palác Jekatěriny, Jantarová komnata. Procházka po Jekatěrinském parku, oběd. Přesun do jednoho z nejvýznamnějších měst Ruska Velikij Novgorod (UNESCO). Město leželo na vikingské obchodní cestě do Konstantinopole. V 11. stol. patřilo do Kyjevské Rusi, od 12. do 15. stol. bylo centrem bojarské Novgorodské republiky. Je městem "zrodu" Ruska, rodištěm jeho státnosti, demokracie, pravoslaví, písemnictví, obchodu. Ubytování.

7. den: Po snídani prohlídka města Velikij Novgorod, Kreml, katedrála sv. Sofie, skanzen Vitoslavlitsy - muzeum dřevěné architektury se sakrálními i světskými památkami. Oběd během programu. Odjezd do města Pskov, jednoho z nejstarších měst v Rusku, kde je pohřben A. S. Puškin. Dochovalo se zde velké množství církevních památek, skupina 10 chrámů pskovské architektonické školy je zapsána na seznamu UNESCO. Ubytování.

8. den: Dřívější snídaně, naložení zavazadel, přesun do kostela Sv. Trojice kolem hlavní místní atrakce Kremlu, obehnaného masivními hradbami, nad kterými se vypínají kopule pravoslavného chrámu. Katolíci žijí v Pskově již od 13. stol. a z tohoto období pochází i první písemná zmínka o jejich kostele. V 19. století polská komunita města postavila nový chrám, vysvěcený 15. 8. 1855. Během sovětské éry se katolíci nemohli setkávat při slavení mše, změna nastala až po 60 letech 28. května 1992, kdy byla v Pskově obnovena farnost Nejsvětější Trojice. Mše svatá v novém chrámu, následně odjezd do hlavního města Litvy Vilnius, návštěva katolické katedrály sv. Stanislava a Vladislava s kaplí sv. Casimira. Prohlídka historického centra, večeře, ubytování.

9. den: Po snídani kaple Panny Marie v Ostré Bramě, kde byl posvěcen obraz Božího milosrdenství a dominikánský kostel, kde je originální malba obrazu Božího milosrdenství. Zde působila sv. Faustyna, kterou papež sv. Jan Pavel II. 30. 4. 2000 prohlásil za svatou. Odjezd na letiště, odlet do Vídně a následně transfer do Bratislavy.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

09.07.2016

Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Rusko

Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Rusko

Lagiewniki, Vilnius, Šiluva, Hora křížů, Riga, Tallinn, Petrohrad, Petrodvorec

autor: VČ

 

Internetový obchod PoutníKnihy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS