Mimořádná cena!
14.10.2022 – 19.10.2022, cena: 5.040,- Kč!

Zájezd do Severní Makedonie a Albánie za mimořádnou cenu 14. 10. - 19. 10. 2022

Štítky: Albánie Severní Makedonie

Nový termín
Zájezd do Severní Makedonie a Albánie za mimořádnou cenu 14. 10. - 19. 10. 2022
 

Zveme vás na novinkový zájezd do Makedonie a Albánie - po stopách sv. Matky Terezy, sv. Nauma, sv. Klimenta, sv. Gorazda a sv. Angelára. Během bohatého programu navštívíte významná historická a duchovní místa a uvidíte mj. i nádherné Ohridské jezero. Zájezd nabízíme za naprosto mimořádnou cenu!

Mimořádná cena: 5.040,- Kč!

V ceně je zahrnuto: lux bus, 3x ubytování s polopenzí (poutní dům u římskokatolického kostela Ohrid v centru města), duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupy, příplatek za sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč/osoba

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění, včetně storna zájezdu: krytí do výše 80 % storno poplatku 400,- Kč nebo pojištění pandemic, včetně onemocnění na Covid-19 za 640,- Kč

Program zájezdu:

1. den: V podvečer odjezd ze Slovenska (z Bratislavy), noční jízda přes Maďarsko a Srbsko do Makedonie.

2. den: Ráno příjezd do hlavního města Makedonie Skopje. Město vyrostlo na křižovatce středověkých obchodních cest z Bělehradu, Dubrovníku, Konstantinopole a Soluně. Území patřilo Byzantské říši a právě zde se v albánské rodině v roce 1910 narodila Matka Tereza. Dominantou města je nejvyšší monumentální kříž na světě - Kříž tisíciletí. Má výšku 66 m a je viditelný ze vzdálenosti 30 km. Návštěva památníku "Dům Matky Terezy", který byl otevřen v roce 2009 a je v něm muzeum, kaple a v blízkosti socha Matky Terezy. Byla pokřtěna v kostele jako Agnes Gonxha Bojaxhiu. Tato nejznámější misionářka na světě vstoupila v roce 1928 do kláštera Loretských sester v Dublinu (Irsko). Řeholní jméno dostala po sv. Terezii z Lisieux. O několik měsíců později ji poslali do Indie, kde pak působila až do své smrti v roce 1997. Přesun do starobylého města Ohrid, které leží na hranicích s Albánií a Řeckem. Večeře, ubytování, odpočinek.

3. den: Po snídani odjezd do Albánie, návštěva města Berat (UNESCO) - "město tisíců oken", kde je téměř dokonale zachováno původní osmanské město, nad kterým se tyčí hrad Kala. Zde zemřel sv. Gorazd, žák soluňských bratří. Podle tradice jsou jeho ostatky uloženy v nádherném katedrálním chrámu v Beratu, spolu s ostatky sv. Angelára. U chrámu se nachází Onufriho galerie s nejunikátnějšími ikonami (např. Panna Maria). Návrat do Ohridu, večeře, ubytování.

4. den: Po snídani přesun podél pobřeží Ohridského jezera do Sv. Nauma - klášter a hrob sv. Nauma. Návtar do Ohridu, prohlídka města. Jeho historie je úzce spjata se zakladateli slovanské kultury sv. Klimentem a sv. Naumem - následovníky soluňských bratří, Plaošnik - archeologické nálezy z raně křesťanské baziliky ze 4. století, kostely sv. Klimenta a sv. Pantalejmona, návštěva hrobu sv. Klimenta, kostel sv. Teologa. Večeře, ubytování.

5. den: Po snídani pokračování v prohlídce historického centra Ohridu, kostel sv. Cyrila, sv. Metoděje a sv. Benedikta, chrám sv. Sofie, Samuelova pevnost, pěší zóna se sochami sv. Cyrila a sv. Metoděje, osobní volno, případně návštěva muzea. Odpoledne odjezd na Slovensko.

6. den: Ráno příjezd na Slovensko (do Bratislavy).

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

22.09.2014

Makedonie, Albánie a Srbsko

Makedonie, Albánie a Srbsko

Bělehrad, Skopje, Ohrid, Ohridské jezero, Plaošnik, klášter sv. Nauma, Berat, Durrës, Tirana

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS