03.06.2022 – 10.06.2022, cena: 15.950,- Kč

Zájezd do Slovinska - Julské Alpy, jezera, poutní místa, termály a Jaderské moře 3. 6. - 10. 6. 2022

Štítky: Slovinsko

Zájezd do Slovinska - Julské Alpy, jezera, poutní místa, termály a Jaderské moře 3. 6. - 10. 6. 2022
 

Aktuálně na vyžádání.

Poznejte a prožijte s námi nádherné Slovinsko! Julské Alpy, alpská jezera, úchvatná příroda, významná poutní místa a kostely, historická města, koupání v moři a termálech, návštěva jedné z nejkrásnějších jeskyní,… Odjezdy z mnoha míst ČR (od Brna, přes Hradec Králové, Prahu, po jižní Čechy). V ceně polopenze.

Cena: 15.950,- Kč

V ceně je zahrnuto: doprava lux bus, 5x ubytování (3x v Julských Alpách, 2x u Jaderského moře), 5x snídaně, 1x lehká snídaně v autobuse po příjezdu do Slovinska, 5x večeře, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupy, pobytová taxa – platí se na místě

Možné příplatky: komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: krytí do výše 80 % storno poplatku, cena 530,- Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 850,- Kč (doporučujeme), příplatek za jednolůžkový pokoj

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v (pod)večerních hodinách z několika míst ČR - Brno, Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Hradec Králové, Praha, jižní Čechy a další místa přímo na trase dle předchozí domluvy.

2. den: Příjezd do městečka Bled, lehká snídaně v autobuse, poté návštěva Bledského hradu, z něhož se návštěvníkům naskytne krásný pohled na městečko a fascinující Bledské jezero s průzračnou tyrkysovou vodou a ostrovem uprostřed. K hradu vede pěkná lesní cesta a potom 284 schodů, vstupné 13,- €. Fakultativně plavba loďkou na ostrůvek Bledski Otok, na kterém se nachází barokní kostelík Nanebevzetí Panny Marie ze 17. stol. zapsaný na seznamu UNESCO. Možnost koupání na pláži (celodenní vstupné – 9,- €, po 15:00 hod. 7,- €, poplatek za skříňku 2,- €, lehátko 3,- €, slunečník 2,- €). Ubytování v Julských Alpách. Večeře.

3. den: Po snídani přesun k Bohinjskému jezeru, které leží v Triglavském národním parku a je jedním z nejkrásnějších jezer Julských Alp. Program v národním parku s bohatou faunou a flórou, procházka podél břehů jezera a k vodopádům řeky Savica. V případě příznivého počasí výlet lanovkou na horu Vogel (1540 m n. m.), odkud je za pěkného počasí krásný výhled na nejvyšší vrch Slovinska Triglav (2864 m n. m.). Fakultativně možná plavba na výletní lodi k zastávce Ukanc, odtud lanovka na Vogel, kombinovaný lístek jednotlivci 35,- €, skupina nad 20 osob 29,50 €, je včetně vstupu do kostela sv. Jana Křtitele. Samotná lanovka zpáteční lístek 24,- €, loď 12,- €. Na břehu jezera v osadě Ribčev Laz stojí kostel sv. Jana Křtitele z 13. století. Spolu s kamenným mostem tvoří jedinečný architektonický soubor. Na původní románské stavbě je patrný vliv gotiky i baroka, interiér tvoří fresky ze 14. století, dřevěné oltáře ze 17. století a řadu dalších uměleckých detailů. Dominantou celého areálu je 35 metrů vysoká věž se zvonicí s dvojitou cibulovitou šindelovou střechou, veřejnosti přístupná jako vyhlídka. Následně návštěva slovinské národní svatyně v Brezje - baziliky Panny Marie Pomocnice křesťanů. Byla vybudována na místě původního farního kostela sv. Víta podle vzoru baziliky Panny Marie Andělské v Assisi. Bazilika v Brezje je také klášterním kostelem františkánského kláštera, založeného v roce 1898. 5. října 1988 papež Jan Pavel II. udělil bazilice titul bazilika minor, jako první papež ji osobně navštívil 17. května 1996, od roku 2000 je prohlášena za národní svatyni Slovinska. Ročně ji navštíví asi 400 000 poutníků, hlavní pouť se slaví 2. května. Ubytování. Večeře.

4. den: Po snídani pěšky asi 8 km nebo přesun autobusem do světoznámého lyžařského centra Planica, které je známé díky skokanským můstkům. První skokanský můstek byl postaven před rokem 1930 na úbočí hory Ponca. V roce 1933 Ivan Rožman vybudoval podle projektu Stanka Bloudeka mamutí skokanský můstek, známý jako "Obor Bloudek", na kterém skokani na lyžích v roce 1936 poprvé skočili 100 m. V té době to byl největší skokanský můstek na světě. Rekord byl překonán v roce 1948 délkou skoku 120 m. V roce 1969 byl postaven nový můstek K-185, projektovali bratři Vlado a Janez Goriše. Odpoledne návrat na hotel, po cestě zastávka u pramene řeky Sávy. Ubytování. Večeře.

5. den: Po snídani odjezd na pobřeží Jaderského moře, návštěva nádherného přímořského historického města Piran, nazývané slovinské Benátky, rodiště světoznámého houslisty Giusseppe Tartiniho. Středověké Tartiniho náměstí, stojící na místě bývalého rybářského přístavu, Benátský dům s gotickými okny a rohovým balkonem, Městský palác vídeňského stylu z konce 19. stol., kostel sv. Petra se vzácným skvostem - Piranským křížem, kostel sv. Juraje s dominantou města - vysokou zvonicí, kopírující slavnou Kampanilu na náměstí San Marco v Benátkách. Dodnes se zachovala část původních hradeb s bránou Rašporska vrata. Následně přesun do Strunjan - na kopci nad mořem se v noci ze 14. na 15. srpna 1512 (slavnost Nanebevzetí Panny Marie) zjevila Panna Maria dvěma vinařům Giovanni Grandimu a Pietrovi di Zagabria. Následně byl původní kostel z 13. století zrekonstruován a přejmenován na kostel Zjevení Panny Marie. Kolem roku 1520 byl na hlavní oltář umístěn obraz představující Pannu Marii, který namaloval Francesco Valerio. Chrám se brzy stal nejvýznamnějším istrijským poutním místem. V roce 1907 františkáni pro svou vlastní potřebu vybudovali u kostela svůj klášter, který spravovali až do roku 2014. Každoročně se na svátek Nanebevzetí Panny Marie se plaví konvoj lodí z Piranu po Strunjan. Večeře, ubytování.

6. den: Po snídani celodenný odpočinek u moře, individuální program, večeře, ubytování.

7. den: Po snídani návštěva unikátní jeskyně Postojnska Jama, která je jednou z hlavních turistických atrakcí země - pro návštěvníky je zpřístupněno více než 5 km podzemních chodeb, galerií a hal z celkové délky přes 24 km. Část prohlídky absolvujete vláčkem. Jeskyně má vynikající akustiku, proto se zde konají i mnohé kulturní akce. Naskytne se vám úchvatný pohled do propastí. Vstup 25,80 EUR/osoba + možný audioprůvodce v češtině 3,50 EUR/osoba. Přesun do vesničky Olimje v pohádkově krásné přírodě. Návštěva čokoládovny, spojená s prezentací, ochutnávkou a možností nákupu. Výroba je založena na tradiční receptuře, používané ve Vídni před 1. světovou válkou. V nabídce je ručně dělaná tabulková čokoláda, dražé a pralinky z různých druhů čokolády. Cílem výrobce je uspokojit chutě zákazníků, proto na požádání vyrábějí čokoládu podle představ odběratelů. Následně prohlídka areálu minoritského kláštera, kde původně stála pevnost již v roce 1015, později přestavěna na zámek. V roce 1657 tuto nemovitost dostali jako dar bratři Paulini, kteří zde žili v letech 1663-1783. Založili klášterní lékárnu, 3. nejstarší v Evropě. Dodnes se v areálu pěstuje až 160 druhů léčivých rostlin, které mniši suší na čaj a zpracovávají na tinktury, které prodávají, možnost degustace. Významný je kostel Nanebevzetí Panny Marie, jeden z nejkrásnějších barokních chrámů v Slovinsku. Po zrušení klášterů kostel sloužil jako farní, dnes areál spravují minorité. Možnost odpočinku v bazénovém komplexu Terme Olimia v Aqualune s termální a léčivou vodou, která odbourává svalové napětí, způsobuje prokrvení tkání a posiluje imunitu. Její teplota vnitřních bazénech se pohybuje od 30° do 32° C, v bazénech jsou gejzíry a vířivky, pro zájemce jsou k dispozici i sauny. Večerní vstup na 3 hodiny do vodního světa je 9,50 €/osoba, kombinovaný lístek vodní + saunový svět je 18,50 €/osoba. Otevřeno je v pracovní dny do 22:00 hod. Odjezd cca ve 22:30 hod. do ČR.

8. den: Ráno až dopoledne příjezd do ČR.

Mimořáný zájezd, který nabízíme ve spolupráci s Diecézním centrem pro seniory Hradec Králové, je vhodný pro aktivní seniory a další zájemce.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

20.02.2022

Slovinsko

Slovinsko

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS