Vyprodáno
28.12.2023, cena: 22.530 Kč + letenka

Zájezd do Spojených arabských emirátů - Dubaj, Abu Dhabi a koupání v moři 9. 12. - 16. 12. 2022

Štítky: Spojené arabské emiráty

Zájezd do Spojených arabských emirátů - Dubaj, Abu Dhabi a koupání v moři 9. 12. - 16. 12. 2022
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 200 Kč/osoba.

Super novinka v naší nabídce! Vydejte se poznávat Spojené arabské emiráty s jedním z nejerudovanějších průvodců - Mons. Dr. Jánem Majerníkem! Během zájezdu navštívíte světoznámé město Dubaj, hlavní město Abu Dhabi - pozoruhodná města, která vás uchvátí. Nebude chybět ani odpočinek a koupání v moři. Poleťte s námi!

Cena: 22.530 Kč + letenka

V ceně je zahrnuto: transfer z letiště v Dubaj na hotel, 6x hotelové ubytování se snídaní, hotel ***/****, duchovní doprovod, průvodce, exkurze do Abu Dhabi - transfer a místní průvodce.

V ceně není zahrnuto: letenka Vídeň (Praha) - Dubaj, Abu Dhabi - Vídeň (dle aktuální ceny), městská taxa - platí se na místě, výlety a vstupy, lístky na metro, obslužné 90 EUR - platí se na místě

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na/z letiště Vídeň 530 Kč, pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 1340 Kč

Program zájezdu:

1. den: Odlet skupiny z Vídně v 11:20 s příletem do Dubaje v 19:55, transfer na hotel, osobní volno, ubytování.

2. - 6. den: Dubaj - podíváte se na Palmový ostrov, prohlídka města protikladů, kde se prolíná tradice s výdobytky moderní doby. Návštěva mešity Jumeirah (otevřená od 10:00 hod. každý den kromě pátku), přesunete se do čtvrti Deira vedle rušného trhu s kořením, diamanty, zlatem..., převezete se vodním taxíkem, který se nazývá Abra. Pokračujete do Al Fahidi Fort, muzeum, které zaznamenává historii Dubaje, po obědě pokračujete přehlídkou nejvyšší, člověkem vytvořené stavby na světě Burj Khalifa. Žádná budova v novodobé historii nevyvolala v lidech tolik zvědavosti. Na vlastní kůži zažijete tento moderní architektonický zázrak. Proskleným výtahem, který se pohybuje rychlostí 10 metrů za sekundu, se dostanete na vyhlídkovou plošinu, kde se Vám naskytne dech beroucí 360 stupňový výhled na město, pouště a oceán. Osobní volno, které můžete využít k nákupům nebo odpočinku na pláži. Spolu s průvodcem navštívíte katolický kostel Panny Marie. Se 400 000 věřícími je zde pravděpodobně i největší katolická farnost na světě! Je tu jen málo vnějších znaků tohoto rekordu. Pozemek farnosti na ulici Oud Metha Street obklopuje vysokou betonovou zeď. Za ním se tyčí pár šedých budov. Ve zdi na rohu je bankomat. Minarety sousední mešity jsou naproti tomu patrné již z dálky. Na zdi a na jedné budově jsou tabule s anglickým a arabským nápisem „Katolický kostel Panny Marie“. Kdo prošel kolem domku vrátnice, stále ještě nachází jen málo náznaků kostela: žádná zvonice, žádný kříž. Pouze lurdská jeskyňka vlevo od vchodu dává poznat, že vcházíme do církevní budovy. Kostelní věže nesmí být v Arabských emirátech viditelné mimo pozemek. Velká plochá budova bez ozdob, přímo proti vchodu je kostel Panny Marie. Nabízí místa 1700 návštěvníkům, tedy více než většina zdejších kostelů. Navzdory těmto rozměrům je někdy pro věřící příliš malá, protože často přijde až 2000 věřících, dokonce i ve všední den. Pokud už není uvnitř místo, přenáší se mše svatá reproduktory a videoprojektory i ven před kostel. Na velké svátky se sejde i do 20000 věřících na prostranství, kde se nachází také fara, dům sester, škola a malé sportoviště. Pozemek kolem kostela přidělil farnosti v roce 1966 emír šejk Rašíd bin Saeed Al-Maktoum. O rok později se už konalo posvěcení kostela. Nynější budova pochází z r. 1989. Na prostranství se mohou věřící svobodně modlit a kněží bez omezení slavit mše svaté. Mimo zdí farnosti to možné není. Se sousední mešitou a imamem nejsou žádné kontakty.

7. den: Po snídani odjezd do Abu Dhabi. První zastávka ve fascinující mešitě Sheikh Zayed, největší mešitě ve Spojených Arabských emirátech a šesté největší na světě. Majestátní mešita je pravděpodobně nejimpozantnější náboženskou a národní památkou v Abu Dhabi. Lidově zvaná místními obyvateli i Velká mešita je vnímána jako „globálně sjednocující“ památka, sdružující materiály, designem všechny kouty světa: Itálie, Německo, Maroko, Indie, Turecko, Írán, Čína, Řecko a Spojené arabské emiráty. Použité materiály jsou mramor, kámen, zlato, polodrahokamy, krystaly a keramika. Po návštěvě mešity vás průvodce doprovodí do luxusního hotelu Emirates Palace Hotel s foto zastávkou exteriéru, Abu Dhabi Corniche - oblast s parky, fontánami, veřejnými plážemi. Přesun do skanzenu, kde budete mít možnost se seznámit s kulturou a tradicemi Spojených Arabských Emirátů a tradičního způsobu života na poušti. Zastávka u Paláce Qasr Al Watan, který je domovem arabského prezidenta, šejka Mumammad bin Zájid Nahjána. Odjezd na letiště, odlet do Vídně.

8. den: Po příletu velmi brzy ráno transfer do Bratislavy.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS