Slevová akce!
26.01.2022 – 30.01.2022, cena: Od 17.090,- Kč

Zájezd do Spojených arabských emirátů - Dubaj, EXPO, Abu Dhabi a koupání v moři 26. 1. - 30. 1. 2022

Štítky: Spojené arabské emiráty

Zájezd do Spojených arabských emirátů - Dubaj, EXPO, Abu Dhabi a koupání v moři 26. 1. - 30. 1. 2022
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 350,- Kč/osoba.

Super novinka v naší nabídce! Vydejte se poznávat Spojené arabské emiráty s jedním z nejerudovanějších průvodců - Mons. Dr. Jánem Majerníkem! Během zájezdu navštívíte světoznámé město Dubaj, hlavní město Abu Dhabi a také světovou výstavu EXPO, která vás uchvátí. Nebude chybět ani odpočinek a koupání v moři. Pojeďte se s námi zahřát do úchvatných Emirátů!

Cena: 17.090,- Kč

V ceně je zahrnuto: transfer z letiště a na letiště v Dubaji, 4x hotelové ubytování se snídaní, hotel ****, vstupy které jsou uvedeny v programu včetně vstupenky na výstavu EXPO 2020, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: letenka Praha - Dubaj, Dubaj - Bratislava, (dle aktuální ceny cca 11.930,- Kč), transfer ze Slovenska na letiště do Prahy 1.190,- Kč, městská taxa - platí se na místě, výlety a vstupy, které ne jsou uvedeny v programu, obslužné 90,- EUR platí se na místě

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 560,- Kč nebo pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 840,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Odlet skupiny z Prahy v 09:15. Po příletu do Dubaje transfer na hotel, osobní volno, ubytování.

2. den: Návštěva největší mezinárodní události na přelomu let 2021/2022 - unikátní světové výstavy EXPO 2020, která má svou premiéru v rámci regionu Blízkého Východu, Afriky a Asie. Každá zúčastněná země má svůj vlastní pavilon. Heslem výstavy je „Udržitelnost, mobilita, příležitost“. Vlastní pavilony mají také různé společnosti, jako například letecká společnost Emirates. Výstava obohacuje svět o inovativní nápady, důraz se klade na ekologické aspekty, na splnění požadavků udržitelného rozvoje naší Země, a to s podtextem „nic není nemožné“. Výstava je zároveň oslavou 50. výročí založení Spojených arabských emirátů, okouzlí vás celková atmosféra i doprovodné akce a aktivity. Srdcem celé expozice je Al Wasl Plaza o průměru 150 m, završené 65 m kupolovou mříží. Al Wasl - historický název pro Dubaj v arabštině znamená i „spojení“, tedy cíl Dubaje spojit na Expo všechny lidi. Čekají vás i různé koncerty, představení, přednášky, oslavy na denním pořádku. Nebeské zahrady, emirátská opera (Emirati opera), 360 stupňové projekční plátno, které je jedno z největších na světě, vstupní haly postavené ze stejného materiálu jako vesmírné lodě, dech beroucí umělecké instalace – to jsou příležitosti, které se vám jen tak leckdy v životě nenabídnou. Návrat na hotel, osobní volno, ubytování.

3. den: Odjezd z hotelu v ranních hodinách, transfer do Abu Dhabi. Prohlídka skanzenu, kde budete mít možnost se seznámit s kulturou a tradicemi Spojených Arabských Emirátů. Poznáte způsob života v poušti v tomto regionu před objevením ropy. Následně návštěva muzea  Louvre Abu Dhabi, které bylo založeno jako instituce dekretem francouzské vlády v roce 2007. Futuristické muzeum připomíná létající talíř. Základním prvkem je gigantická kupole, která je postavena přes pavilony galerií ukotvených na otevřeném moři. Střecha kopule za jasného dne propouští nepravidelné paprsky světla, které vytvářejí náhodné obrazce. Tento efekt -  "Déšť světla" - je jednou z největších zajímavostí celého komplexu. Muzeum se skládá z 12 tematických galerií, zaměřených na vývoj lidstva od prehistorických dob přes první osídlení, velké říše, středověk až po současné moderní umění. V podvečer zastávka ve fascinující mešitě Sheikh Zayed, největší mešitě ve Spojených Arabských emirátech a osmé největší na světě. Mešita je dostatečně velká pro 40000 věřících. Dvě místnosti vedle hlavního modlitebního sálu jsou určeny výhradně pro ženy. Návrat do Dubaje, ubytování.

4. den: Dubaj - oddych na pláži a koupání v moři nebo v areálu hotelu s bazénem, ​​osobní volno, nákupy.

5. den: Dubaj - ráno návštěva kostela Panny Marie. Na jeho výstavbě má velkou zásluhu o. Eusebio, základní kámen kostela položil sám šejk Rashid 25. května 1966. Otec Eusebio postavil i školu, která má v současnosti asi 2200 studentů a patří mezi nejprestižnější jazykové školy v Perském zálivu se zaměřením na angličtinu. Mše sv., následně návštěva dalších památek a pozoruhodností Dubaje, Al Fahidi Fort, největší mešita v Dubaji a zároveň i první mešita v Emirátech otevřená pro veřejnost Jumeirah Mosque. Svou architekturou nápadně připomíná mešity z dob středověkého Španělska. Slouží široké veřejnosti jako kulturní a vzdělávací centrum. Odjezd na letiště, odlet do Bratislavy v 18:30.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS