Novinka
13.04.2024 – 16.04.2024, cena: 10.710 Kč (včetně letištních poplatků)

Zájezd do Srbska, Bulharska a Řecka 13. 4. - 16. 4. 2024

Štítky: Bulharsko Řecko

Zájezd do Srbska, Bulharska a Řecka 13. 4. - 16. 4. 2024
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90 Kč/osoba.

Nabízíme vám novinkový zájezd do tří zemí a jejich mimořádných historických a křesťanských míst během jednoho zájezdu - do Srbska, Bulharska a Řecka: Bělehrad, Sofia, Rilský monastýr, Roženský klášter, Soluň. Výborná cena!

Cena: 10.710 Kč (včetně letištních poplatků)

V ceně je zahrnuto:

 • letenka Thessaloniki – Vídeň
 • servisní (letištní) poplatky
 • 3x hotelové ubytování se snídaní, 2x večeře
 • duchovní doprovod
 • průvodce

V ceně není zahrnuto:

 • městská taxa - platí se na místě
 • možné vstupy
 • Rilský monastýr, Roženský monastýr

Možné  příplatky (doporučujeme):

 • transfer z letiště Vídeň do Bratislavy 320 Kč
 • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 310 Kč, nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 410 Kč

Program:

1. den:

Odjezd v 7:00. z Bratislavy do hlavního města Srbska - Bělehrad. Vyrostlo na soutoku řek Dunaj a Sáva. Dominantou města je unikátní architektonické dílo - chrám sv. Sávy, který je metropolí srbské církve, jeden z největších pravoslavných kostelů na světě. Pevnost Kalemegdan nabízí panoramatický výhled na překrásné historické centrum Bělehradu. Patří mezi největší evropské pevnosti z keltských dob, kterou postupně přestavovali Římané, Srbové, Rakušané i Turci. V areálu pevnosti se nachází vnější expozice obrněné vojenské kolové i pásové techniky i dělostřelectva. Ubytování.

2. den:

Po snídani odjezd do hlavního města Bulharska - Sofie. Patří k nejstarším hlavním městům Evropy, jeho historie se datuje již od 8. století př. Kr. Mezi nejstarší pravoslavné chrámy ve městě patří katedrála svaté Sofie, vybudovaná již v 6. století. Má typické znaky byzantské architektury, je pojmenována podle svaté Sofie, tak jako i hlavní město Bulharska. Návštěva chrámu sv. Alexandra Něvského - patří k nejvelkolepějším kostelům v hlavním městě. Byl postaven na památku 200 tisíc ruských vojáků, kteří padli při osvobozování Bulharska zpod turecké nadvlády v letech 1877/1878. Ruský car Alexandr II. je v Bulharsku uctíván jako car Osvoboditel. Nedaleko chrámu se vypíná carova vysoká jezdecká socha naproti budově Národního shromáždění. Chrám nese typické znaky ruské pravoslavné sakrální architektury, je symbolem bratrstva ruského a bulharského národa a myšlenky slovanské vzájemnosti. Procházka v historickém městě, odjezd na hotel, večeře, ubytování.

3. den:

Po snídani návštěva Rilského kláštera, který patří mezi nejvýznamnější památky Bulharska. Sehrál významnou historickou roli, zejména v období národního sebeuvědomění. Leží na odlehlém místě uprostřed lesů a hor, celý komplex zaujímá plochu 8,800 m2. Podle legendy založil klášter poustevník Ivan Rilský, který žil v jeskyni nedaleko a po kterém nese klášter i oficiální jméno. Na dnešním místě byl postaven klášter v 1. polovině 14. století, jeho dnešní podoba pochází zejména z 19. století. Objekt v roce 1833 zničil oheň a opět byl vybudován v letech 1834 až 1862 za pomoci bohatých Bulharů z celé země v rámci bulharského národního obrození. Během osmanské nadvlády se zde uchovával bulharský jazyk a kultura. Rila je jednou z nejnavštěvovanějších bulharských památek a její vyobrazení naleznete také na bulharských bankovkách, je to největší klášter pravoslavné církve v Bulharsku. Kdysi zde žilo i několik stovek mnichů, dnes jich je prý už jen kolem šedesáti. Následně návštěva Roženského kláštera - je největší v oblasti Pirin, založen ve 13. stol., jako jediný v Bulharsku byl obnoven a funkční i během osmanské nadvlády a přežil až do současnosti. Proslavili jej unikátní fresky a nádherný ikonostas. Areál sestává z hlavního kostela Matky Božího Syna, pekárny a několikaobytných budov. Přesun do hlavního města egejské oblasti Soluň - Thessaloniki, správní středisko řecké Makedonie, působiště sv. Pavla. Večeře, ubytování v Thessalonikách.

4. den:

Po snídani program Soluň - Thessaloniki, město odkud pocházel sv. Cyril a Metoděj. Jejich otec, jménem Lev, měl vysoké postavení ve státní správě. O matce nevíme nic. Metoděj byl zřejmě nejstarší. Narodil se snad kolem roku 815. Metodějem bylo jeho řeholní jméno, křestním jménem se jmenoval možná Michal. Cyril byl nejmladším z dětí, křestním jménem se jmenoval Konstantin. Narodil se asi kolem roku 827. Prohlídka města a kostela sv. Cyrila a Metoděje. Historické centrum města, archeologický areál, bazilika sv. Dimitrije, patrona města. Následně transfer na letiště, odlet do Vídně asi ve 20:00. Po příletu transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší sv. a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako centrála. Ceny v Kč vždy schvaluje centrála a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky (především letištní poplatky), které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K většině zájezdů navíc poskytujeme slevy. Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

PoutníZájezdy.CZ - specialista na poutní zájezdy po celém světě │ tel.: +420 731 604 770 │ e-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám poutní zájezdy do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, La Saletty, Medžugorje, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

Náš blog Svatá zeměPoutnictví Tiskárna Grantis

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS