22.04.2019 – 27.04.2019, cena: 38.430,- Kč

Zájezd do Turecka, Ázerbájdžánu, Arménie a Gruzie 22. 4. - 27. 4. 2019

Štítky: Arménie Ázerbájdžán Gruzie Turecko

Novinka
Zájezd do Turecka, Ázerbájdžánu, Arménie a Gruzie 22. 4. - 27. 4. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 300,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 1.150,- Kč/osoba.

Kněžím poskytujeme mimořádnou slevu 3.840,- Kč (slevy se nesčítají).

Přemýšlíte o zajímavé cestě v příštím roce? Rádi poznáváte i země, které se běžně nenavštěvují? Vydejte se s námi na novinkový zájezd za poznáním čtyř zemí s mimořádně bohatou historií - Turecka, Ázerbájdžánu, Arménie a Gruzie! Na zájezdu vás doprovodí jeden z nejerudovanějších průvodců - Mons. Dr. Ján Majerník!

Cena: 38.430,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Letenka Vídeň - Baku, Baku - Tbilisi - Vídeň
 • Servisní poplatky
 • 5x hotelové ubytování se snídaní 5* hotel v Baku a 4* hotely v Gruzii a Arménii, 2x oběd, 2x večeře
 • Doprava autobusem po trase
 • Odborný průvodce - kněz
 • Služby místního průvodce
 • Vstupy (kromě Istanbulu)
 • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět
 • Elektronické vízum (scan pasu v elektronické podobě menší než jeden 1 MB, vyplněný dotazník)

V ceně není zahrnuto:

 • Extra prohlídky a transfery, které nejsou uvedeny v programu a vstupy v Istanbulu
 • Obslužné, které činí 50,- EUR (platí se průvodci)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 3.710,- Kč

Možné příplatky(doporučujeme):

 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí 170,- Kč
 • Pojištění storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 320,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Odlet ráno z Vídně v 7:00 hod. do Istanbulu s příletem v 10:10 hod. Velká zavazadla vám odbaví ve Vídni až do Baku. Po příletu do Istanbulu výlet do centra města. Nejznámější památky jako náměstí Hipodrom, Yerabatan Saray s podzemními cisternami, které sloužily jako zásobárna vody, Modrá mešita sultána Ahmeda ve starém městě, dále jeden z největších skvostů celého Turecka - Topkapi palác s mnoha poklady Osmanské říše. Chrám Boží Moudrosti - Aya Sofia. Velký Bazar, kde si v centru tureckých obchodníků vychutnáte kouzlo obchodování a smlouvání cen. V pPodvečer v 17:20 hod. odlet do Baku, s příletem ve 21:05 hod. transfer na ubytování, večeře.

2. den: Po snídani nás čeká návštěva chrámu ATƏŞGAH, který je někdy nazýván Chrám věčného ohně. Nachází se v městské části Baku a asi 15 km od centra. Pochází ze 17. až 18. stol. a jedná se o stavbu, která je známá po celém světě. Historické kořeny této stavby spadají do období zoroastrismu a chrám byl vybudován uctívači ohně, kteří tuto zemi považovali za svatou. Program s římskokatolickým biskupem, apoštolským prefektem Ázerbájdžánu. Odlet ve 22:00 hod. do Tbilisi. Ubytování.

3. den: Po snídani nezapomenutelné chvíle strávené v hlavním městě Gruzie Tbilisi. Okouzlující město postavené v 5. stol. podél údolí řeky Mtkvari. Prohlídku začnete plošinou Metekhi (13. stol.), předtím se lanovkou dostanete na pevnost Narikala ze 4. století. Pokračujete prohlídkou sirných lázní ze 17. stol. - přírodní horké minerální vody a objevíte ukrytý vodopád. Ulice Shardeni a procházka přes skvostný most Míru s výhledem na město. Pokračujete do Mtskheta (UNESCO), starověké hlavní město Gruzie, důležité náboženské centrum (UNESCO). Po cestě zastávka na vrcholu hory, na soutoku dvou řek - Mtkvari a Aragvi. Příchod do Mtskheta - kostel Jvari. Procházka po ulici se suvenýry s možností nákupů. Návrat do Tbilisi. Večeře v tradiční restauraci s živou hudbou. Ubytování.

4. den: Po snídani přesun k hranicím s Arménií - Sadakhlo, následně se dostanete do města Alaverdi. Rozprostírá se v kaňonu mezi Jerevanem a Gruzií, je známé měděnými doly. Oběd, návštěva majestátního díla arménské architektury - kláštera Haghpat (UNESCO), historické městečko Dilijan, pro svou architekturu a nádhernou přírodu nazývané také "Kousek Švýcarska v Arménii". Najdeme zde typické dílničky a také obchůdky s tradičními arménskými produkty. Přesun k jezeru Sevan, jednomu z největších sladkovodních jezer na světě. Zabírá až 5 % povrchu Arménie a domácí ho nazývají smaragdem Arménie. Nachází se v nadmořské výšce 1897 m a nabízí fascinující scenérie. Navštívíme kostely, nacházející se v blízkosti pobřeží. Příjezd do Jerevanu, ubytován.

5. den: Po snídani nás čeká prohlídka města Jerevan nebo také "růžového města", jak je toto hlavní město Arménie nazýváno. Toto synonymum dostalo pro růžově zbarvených skalách, které se v Arménii nacházejí. Seznámíme se s historií muzea Erebouni a jeho pevnosti založené v roce 782 před Kristem. Náměstí republiky, Prezidentský palác, Akademie věd, Parlament, divadlo, opera. Další zastávka je v komplexu Cascade, postavený v roce 1970, spojuje Haghtanak Park - "Victory" Park a Centrum. Vrch Tsitsernakaberd a památník genocidy 1915, jeden z impozantních monumentů Jerevanu. Návštěva továrny na výrobu brandy Noy Ararat. Večeře v tradiční arménské restauraci s živou hudbou, ubytování.

6. den: Po snídani navštívíme Etchmiadzin - představuje důležité náboženské centrum Arménie, je nazýváno "Vatikánem Arménie", je sídlem nejvyšších představitelů Arménské Apoštolské církve. Katedrála ze 4. století patří mezi nejstarší křesťanské budovy na světě. Pokračujeme návštěvou kostela sv. Hripsime a kostela sv. Gayane ze 7. stol. se zajímavou historií. Tyto následovnice Ježíše Krista byly spolu s mnoha dalšími křesťany umučeny za svou víru. V kostelích uchovávají jejich relikvie. Oběd v kulturním centru města Etchmiadzin, následně návštěva archeologického areálu Zvartnosts (UNESCO) ze 7. století. Transfer na letiště, odlet v 17:20 hod. Přílet do Vídně ve 21:20 hod. a následně transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS