Slevová akce!
13.09.2021 – 20.09.2021, cena: 18.230,- Kč

Zájezd do Turecka návštěvou řeckého ostrova Patmos a koupáním v moři 13. 9. - 20. 9. 2021

Štítky: Řecko Turecko

Nový termín
Zájezd do Turecka návštěvou řeckého ostrova Patmos a koupáním v moři 13. 9. - 20. 9. 2021
 

Max. do 15. 5.2021 od nás navíc obdržíte slevu 550,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 550,- Kč!

Prožijte úchvatné biblické Turecko a nádherný řecký (biblický) ostrov Patmos v doprovodu jednoho z nejerudovanějších průvodců - Dr. Jána Majerníka! Na programu bude návštěva historických a biblických míst - tzv. sedmi církví z novozákonní knihy Zjevení, včetně slavného Efezu, světoznámých bavlníkových vodopádů Pamukkale, koupání v moři a neposlední řadě také cenné chvíle na významném poutním místě Meryemana (domek Panny Marie) nad Efezem, kde podle jedné z tradic žila a zesnula Panna Maria. Vřele doporučujeme!

Cena: 18.230,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenky Vídeň - Izmir - Vídeň, servisní (letištní) poplatky, privátní loď na ostrov Patmos a zpět, 7x ubytování se snídaní 6x večeře, transfery v Turecku během programu, místní průvodce v Turecku, průvodce, duchovní doprovod.

V ceně není zahrnuto: taxy v přístavu 11,- EUR, vstupy cca 50,- EUR, bakšišné 40,- EUR - platí se průvodci na místě

Možné příplatky (doporučujeme):
komplexní cestovní pojištění 540,- Kč, transfer na letiště a z letiště Vídeň 540,- Kč

Program:

1. den: Sraz v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet do třetího největšího města Turecka Izmir. Patří mezi nejstarší města ve Středomoří, bylo založené ve 3. století před Kristem. Fungovalo jako významný přístav. Transfer na hotel, ubytování.

2. den: Vydáme se po stopách 7 církví a sedmi Janových listů. Smyrna - nejstarší římskokatolický kostel sv. Polykarpa ze Smyrny, mučedníka, který byl podle tradice biskupem Smyrnského sboru a Janovým učedníkem. Antické památky. Následuje návštěva Bergama, jednoho z nejstarších a nejimpozantnějších míst Turecka ležícího nedaleko pozůstatků Pergamonu. Prohlídka působivé Akropole v Pergamonu. Přesun do areálu starověkého města Thyatir, které bylo známé zručnými řemeslníky a obchodníky, mezi jejichž patřila i Lýdie, prodavačka purpuru. Vzpomíná se ve Skutcích Apoštolů. Následuje návštěva Sardis, ve starověku hlavní město království Lýdie, jedno z významných měst Perské říše, sídlo římského prokonzula. V archeologickém areálu se zachovaly části gymnázia, chrámu pohanské bohyně Artemis a také synagoga. Návštěva Filadelfie, město bratrské lásky, nejmladší ze 7 maloasijských míst, v době největší prosperity nazývané Nové Athény. Areál byzantské baziliky sv. Jana ze 6. století. Odjezd na ubytování, večeře.

3. den: Přesun do Laodicea - město se nacházelo na křižovatce dvou důležitých obchodních cest, ve velmi úrodné oblasti se zlatonosnými řekami. Prosperitu antického města potvrzují i ​​pozůstatky velkého divadla řeckého typu s kapacitou 20 000 diváků, malého divadla pro 15 000 diváků, stadion z 1. století, akvadukt, kolonáda a další objekty. Program pokračuje návštěvou jedinečného přírodního fenoménu Pamukkale - "bavlníkové vodopády" s léčivými termálními prameny, leží při ruinách antického města Hierapolis s hrobem sv. apoštola Filipa. Proto můžete kromě geologického ráje sledovat i ruiny starověkého impéria, nádherný římský amfiteátr nebo se vykoupat v jezírku, jehož léčivé účinky okusila i Kleopatra.

4. den: Odpočinek u moře.

5. den: Odjezd lodí na nádherný řecký ostrov Patmos, kde sv. Jan napsal Knihu zjevení Apokalypsa. Ostrov Patmos představuje pro křesťany posvátné poutní místo, kde se psala historie křesťanství. Je spojen zejména se zdejším působením Ježíšova nejmilejšího žáka - svatého Jana. V malé jeskyni, ve které svatý Jan přebýval, zažil vidění, ve kterém se mu zjevil Ježíš Kristus a nadiktoval mu knihu, která později vešla do povědomí jako Kniha Zjevení neboli Apokalypsa. Stala se součástí bible. Program na ostrově Patmos - klášter sv. Jana Evangelisty, jeskyně Apokalypsy. Krása a půvab tohoto jedinečného ostrova pramení v jednoduchosti přírody. Skalnaté hory částečně pokrývají křoviny a v členitém pobřeží klesají pod tmavě-modrou mořskou hladinou. Klášter se začal stavět v 11. století u jeskyně. Je ohraničen masivními kamennými zdmi, ve kterých jsou místa pro střílny, které chránily hlavní kostel a dalších pět kaplí. V kostele jsou uloženy ikony z byzantského a post-byzantského období, církevní předměty, výšivky z 9. století a další hodnotné předměty. V knihovně kláštera se nacházejí pergamenové dokumenty patriarchální pečetě, zdobené rukopisy a vzácné staré knihy. V kapli zasvěcené Panně Marii jsou fresky z let 1210-1220. Za branou kláštera se rozkládá arkádové nádvoří ze 17. století. V jeho východní části se tyčí hlavní kostel. Jeskyně Zjevení, kde svatý Jan žil, leží mimo klášter na svahu hory. Poskytuje krásný výhled na moře a členité pobřeží. Místo je ukryté pod několika nízkými stavbami s kupolovitou střechou. Řeholníci dovolí vstoupit návštěvníkům v malých skupinkách, přičemž musí mít vhodný oděv. Ochotně jim ukáží místa, kde svatý Jan podle legendy spal, modlil se a prožil zjevení.

6. den: Odpočinek u moře.

7. den: Po snídani odjezd do starobylého města Efez s návštěvou jednoho ze sedmi divů světa - chrámu bohyně Artemis. Uvidíte zde nejrozsáhlejší a nejzachovalejší antické památky jako Celsovu knihovnu, amfiteátr, Agoru. Efez je spojován s raným křesťanstvím a s působením apoštola Pavla, který zde působil během misijních cest více než 3 roky. Žil zde také apoštol Jan, který tau provedl množství zázraků. Následně návštěva baziliky apoštola Jana, kde má i svou hrobku. Velkým zážitkem bude mše sv. v domku Panny Marie, kde žila po ukřižování Ježíše 9 let.

8. den: Po snídani přesun na letiště v Izmiru, odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

16.11.2013

Řecké ostrovy Patmos a Rhodos

Řecké ostrovy Patmos a Rhodos

Foto z biblických ostrovů Rhodos a Patmos

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS