11.05.2020 – 20.05.2020, cena: 23.190,- Kč

Zájezd do Turecka s návštěvou řeckého ostrova Patmos 11. 5. - 20. 5. 2020

Štítky: Řecko Turecko

Novinka v naší nabídce
Zájezd do Turecka s návštěvou řeckého ostrova Patmos 11. 5. - 20. 5. 2020
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 170,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 530,- Kč/osoba.

Přestavujeme vám mimořádnou novinku v naší nabídce! Biblické a historické Turecko s návštěvou úchvatného řeckého ostrova Patmos! Putujete rádi po stopách velkého světce apoštola Pavla? Milujete idylickou přírodu Řecka? Navštěvujete rádi místa spjatá s prvními křesťany a historickými osobnostmi - světci, kteří mají světu co říct ještě dnes? Pokud ano, pak je tento zájezd určen právě vám! Skvělým bonusem pro vás navíc bude doprovod jednoho z nejerudovanějších průvodců - Mons. Dr. Jána Majerníka.

Cena: 23.190,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Istanbul, Hatay - Istanbul - Vídeň, 9x ubytování s polopenzí ve 2-3 lůžkových pokojích, doprava luxusním klimatizovaným autobusem během celého okruhu, odborný průvodce - kněz, servisní poplatky

Povinné příplatky: bakšišné 50,- EUR (platí se na místě), taxy v přístavu 11,- EUR (platí se na míst), transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč

Možné příplatky: komplexní cestovní pojištění 530,- Kč, vstupy na místě

Program zájezdu:

1. den: Brzy ráno transfer z Bratislavy na letiště do Vídně, odlet do Turecka - Istanbulu. Po příletu prohlídka Istanbulu. Nejznámější památky města, jako je náměstí Hippodrome s podzemními cisternami, které sloužily jako zásobárna vody, Modrá mešita sultána Ahmeda ve starém městě, dále jeden z největších skvostů celého Turecka - Topkapipalác s mnoha poklady Osmanské říše. Chrám Boží Moudrosti - Aya Sofia, Velký Bazar, kde si v centru tureckých obchodník vychutnáte kouzlo obchodování a smlouvání cen. Transfer na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani odjezd do Canakkale. Toto město hraje důležitou roli jako centrum přechodu přes úžinu Dardanelle. Během 1. světové války Turci tuto úžinu s odvahou a zručností ubránili a bitva proti Britům skončila vítězstvím turecké armády. Právě zde začala kariéra otce Turecka Mustafa Kemala Atatürka, který zcela změnil charakter krajiny. Návštěva Homérovy Tróje - starověkých ruin známých 10-letou válkou mezi trojskými a řeckými vojsky. Večeře, ubytování.

3. den: Po snídani následuje návštěva Bergama, jednoho s nejstarších a nejimpozantnějších míst Turecka ležícího nedaleko pozůstatků Pergamonu. Prohlídka působivé akropole v Pergamonu. Odjezd do starobylého města Efez s návštěvou jednoho ze sedmi divů světa - Chrámu bohyně Artemis. Uvidíte tu nejrozsáhlejší a nejzachovalejší antické památky jako Celsovu knihovnu, amfiteátr, agoru, ale také křesťanské památky jako hrobku sv. Jana a dům v Meryemana, kde údajně žila a zemřela Panna Marie ze Selcuku. Večeře, ubytování v Kusadasi.

4. den: Po snídani plavba lodí na řecký ostrov Patmos, kde sv. Jan psal knihu Zjevení. Program na ostrově - klášter sv. Jana Evangelisty, jeskyně Apokalypsy. Krása a půvab tohoto jedinečného ostrova pramení v jednoduchosti přírody. Skalisté hory pokryté jen z části křovinami v členitém pobřeží klesají pod tmavě-modrou mořskou hladinu. V podvečer plavba lodí do Kusadasi. Večeře, ubytování.

5. den: Po snídani zastávka v Bodrum, původně známé jako Halikarnas. Nejznámějším vládcem byl Mausolos (377-353 před Kristem/, velký obdivovatel řecké civilizace, který dal vybudovat nádhernou hrobku - mauzoleum, patřící k 7 divům antického světa. Dominantou Bodrumu je monumentální hrad, který postavil rytířský řád Johanitů. Následně prohlídka antického lázeňského města Hierapolis z dob Římské říše a jedinečného přírodnímu fenoménu Pamukkale - "bavlníkových vodopádů" s léčivými termálními prameny. Odjezd na ubytování.

6. den: Po snídani odjezd přes město Patara, kde se narodil sv. Mikuláš, který má u nás svátek 6. prosince. Známý je hlavně svou dobročinností a je přítelem všech dětí. Toto město se vzpomíná i v Novém zákoně, kde sv. Pavel a sv. Lukáš přestoupili na jinou loď - Sk 21,1-2: "Když jsme se s nimi (se staršími z Efezu v Milétu) rozloučili, vypluli jsme na moře. Přímou cestou jsme dopluli na Kos, následující den na Rhodos a odtud do Patary. Tam jsme našli loď a plavili se do Fénicie. Nastoupili jsme na ni a odpluli jsme." Pokračování do města Demre - Myra, kde se sv. Mikuláš stal biskupem a kde byl i pohřben. Návštěva kostela sv. Mikuláše. Večeře, ubytování.

7. den: Odjezd do Antiochie v Pisidii, návštěva antického města Antioch Ad Pisidiam, známé tím, že zde se sv. Pavel poprvé pokusil obrátit pohany na křesťanskou víru a do město Konya, kde sv. Pavel a sv. Barnabáš hlásali křesťanskou víru poté, co byli vykázáni z Antiochie. Konal se zde v roce 253 n. l. jeden z prvních církevních koncilů. Večeře, ubytování.

8. den: Po snídani odjezd do Kappadokie. Návštěva této oblasti patří mezi nejsilnější zážitky, které si z Turecka dovezete. Zde se skrývali první křesťané a ve snaze uniknout pronásledování vyhloubili do pískovcových skal hodně svých příbytků a chrámů v pozoruhodné harmonii, která připomíná měsíční krajinu. Krajinu fantastické pevnosti a pozoruhodných přírodních komínů budete obdivovat v podzemním městě Kaymakli. Prohlídka této pohádkové oblasti pokračuje návštěvou nejznámějšího regionu Kappadokie - městečka Goreme. Prohlídka přírodního muzea se spoustou krásných chrámů postavených přímo ve skále, které dosud slouží místnímu obyvatelstvu jako obchody nebo pracovní dílny, ve vás zanechá neopakovatelné emoce. Večeře, ubytování.

9. den: Po snídani odjezd do Tarsu. "Proto odešel do Tarsu vyhledat Saula. Když ho našel, přivedl ho do Antiochie. Celý rok pobývali v tamní církvi a učili početný zástup." (Sk 11,25-26). Prohlídka Tarsu, rodiště sv. Pavla. Pavel byl hrdý na své rodiště. Je zaznamenáno, že řekl římskému veliteli v Jeruzalémě: "Jsem Žid z kilikijského Tarsu, občan ne bezvýznamného města". Procházka po místech spojených se životem sv. Pavla. Antakya - sídlo Hatayské provincie, ve starověku a středověku známé jako Antiochie, svého času druhé největší město Východořímského impéria. Právě zde byly následovníci Ježíše poprvé nazváni křesťané. Město sehrálo důležitou roli během křižáckých výprav. Večeře, ubytování.

10. den: Odlet z města Hatay přes Istanbul do Vídně.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

16.11.2013

Turecko

Turecko

Kusadasi, Meryem Ana Evi - dům Panny Marie, Efes, Selcuk, Pamukkale, Hierapolis, Patara, Myra/Demre, Istanbul

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS