30.09.2021 – 05.10.2021, cena: 17.010,- Kč

Zájezd na Maltu a Gozo s koupáním ve Středozemním moři 30. 9. - 5. 10. 2021

Štítky: Malta

Nový termín
Zájezd na Maltu a Gozo s koupáním ve Středozemním moři 30. 9. - 5. 10. 2021
 

Jako dárek od nás navíc obdržíte slevu 150,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 390,- Kč/osoba.

Rozhodněte se pro skvělý zájezd na Maltu, překrásný ostrov sv. Pavla a neméně lákavý ostrov Gozo s koupáním a odpočinkem u Středozemního moře!

Cena: 17.010,- Kč

V ceně je zahrnuto:

  • Mezinárodní letenka Vídeň - Malta - Vídeň
  • 5x hotelové ubytování ***/****, 4x polopenze
  • Odborný průvodce, kněz
  • Transfer během programu
  • Servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto:

  • Vstupy a fakultativní výlety cca 35,- EUR (platí se na místě)

Možné příplatky (doporučujeme):

  • Komplexní cestovní pojištění 410,- Kč
  • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 410,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě ráno, transfer na letiště do Vídně a následně odlet na Maltu. Po příletu přesun hotel, ubytování, osobní volno, pěší procházka po promenádě, mše sv. v kostele Panny Marie Karmelské.

2. den: Po snídani návštěva městečka Mellieha. Byly zde nalezeny zbytky nejstaršího jeskynního chrámu na Maltě. Nad oltářem je jeskynní malba, která zobrazuje Pannu Marii s dítětem. Již v dobách Johanitů byla tato jeskyně známou svatyní. Dnes je na tomto místě vybudován významný mariánský kostel. Saint Paul's Bay - záliv a stejnojmenné město. Sv. Pavel zde nedobrovolně přistál v roce 60 a pro Maltu to znamenalo první setkání s křesťanstvím. Fakultativně možnost navštívit ostrov Sv. Pavla, kde loď ztroskotala a kde se nachází světcova socha. Na místě, kde se po ztroskotání napil vody z pramene, byla postavena tzv. Studna apoštolů Ghajn Rasul. Odpoledne odpočinek na pláži. Večeře a ubytování.

3. den: Po snídani fakultativní výlet na ostrov Gozo, návštěva poutního místa Ta Pina, kde se Panna Maria zjevila v 19. století. Baziliku v roce 1990 navštívil sv. Jan Pavel II. a v roce 2010 sv. Otec Benedikt XVI. Návštěva hlavního města Victoria (původní město Rabat přejmenováno na počest anglické královny Viktorie), citadela, katedrála Panny Marie a katedrální muzeum, osobní volno. Večeře a ubytování.

4. den: Po snídani celodenní odpočinek v letovisku Sliema na severovýchodě ostrova. Možnost koupání v moři nebo v hotelovém bazénu. Promenáda je plná kaváren, pěšky se lze dostat k pevnosti Tigne Fort nebo Fort Maonel, postavené v 18. stol. Významnou dominantou je farní kostel Panny Marie Karmelské, postavený na místě původní kaple z roku 1859. Večeře a ubytování.

5. den: Po snídani přesun do hlavního města Valetta, prohlídka historického centra. Panoramatický pohled na největší a nejhlubší přirozený přístav v Evropě Grand Harbour, městské zahrady Upper a Lower Barracca Gardens. Nejdůležitější stavba ostrova je arcibiskupská katedrála sv. Jana. Jsou zde hroby velmistrů a rytířů maltézského řádu a také muzeum. Palác velmistrů, dnes sídlo prezidenta Republiky Malta. Chrám Panny Marie. Návštěva kostela sv. Pavla v Rabatu, vybudovaného na místě původního raně křesťanského kostela. Pod kostelem je jeskyně, kde údajně sv. Pavel žil tři měsíce po svém ztroskotání u ostrova v roce 60 n. l. Mdina - návštěva kostela sv. Pavla, kde se nachází známý obraz "Obrácení sv. Pavla "od Mattia Pretiho. Dingli, je malá vesnička jihozápadně od Rabatu, známá největšími maltskými útesy pojmenovanými Dingle Cliffs. Tyto útesy nahánějí hrůzu, zvláště když podíváte dolů na moře. Vlivem počasí se občas při útesech nahromadí mlha, a tak pak máte pocit, že to není moře, ale mraky. Fakultativně lze na loďkách navštívit Blue grotto - pozoruhodný přírodní útvar, klenutý otvor zařezávající se hluboko do skály. Jeskyně dostala jméno podle barvy, kterou mívá při slunečním svitu v ranních hodinách.

6. den: Brzy rádno odjezd na letiště, odlet do Vídně a následně transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

05.11.2012

Malta a Gozo

Malta a Gozo

Azurové okno, Valletta, Dingle Cliffs, Ggantija, Ghajn Rasul, Victoria, ostrov sv. Pavla, Mellieha, Mdina, Mosta, Calypso, Rabat, Ta Pina

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS