Novinka
13.04.2023 – 26.04.2023, cena: 65.130 Kč

Atraktivní zájezd do Thajska, Laosu a Vietnamu 13. 4. - 26. 4. 2023

Štítky: Laos Thajsko Vietnam

Atraktivní zájezd do Thajska, Laosu a Vietnamu 13. 4. - 26. 4. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 500 Kč/osoba.

Thajsko, neboli „Země úsměvů“, milí a přátelští obyvatelé, bohatá historie, nejkrásnější pláže na světě, vynikající kuchyně – skutečný turistický ráj. Laos, to jsou krásné zelené pralesy, majestátní jeskyně, vodopády, milí domácí, bambusové domky, vesnice a kývající děti, krásné scenérie přírody… Vietnam, země motorek, nudlových polévek a místních, kteří vám prodají i to, co nechcete… Rozhodněte se pro tento atraktivní zjájezd, na kterém vás doprovodí znalý Mons. Dr. Ján Majerník!

Termín: 13. 4. - 26. 4. 2023

Cena: 65.130 Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň – Bangkok, Hanoj – Vídeň, přes Dubaj, servisní (letištní) poplatky, 10x hotelové ubytování se snídaní, 1x ubytování se snídaní na lodi, 10x oběd, 3x večeře, transfery během programu, vstupy uvedené v programu, výlet lodí po řece Mekong z Pakbengu do Luanng Prabang, plavba lodí Halong bay, pobytová taxa, místní anglicky mluvící průvodce, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: vstup do Thajska pro občany ČR aktuálně bezvízový, viza do Laosu 40 USD + 2 USD manipulační poplatek zaplatíte v hotovosti prostřednictvím průvodce, Vietnam - zvací dopis 25 EUR , (po příletu do Vietnamu se na letišti Hanoi uhradíte v hotovosti ještě vízový poplatek 25 USD), jídlo, které není uvedeno v programu, fakultativní výlety (platí se na místě), ostatní osobní výdaje, obslužné 100 EUR (platí se přímo průvodci), všechny přelety v rámci programu s letištními poplatky: Bangkok – Chiang Mai 4.680 Kč, Luang Prabanh – Hanoi 5.070 Kč (celkem 9.750 Kč) Ceny za letenky se mohou kdykoliv změnit bez předchozích upozornění. Ceny můžeme garantovat pouze při včasném objednání zájezdu, jednolůžkový pokoj za příplatek 9.880 Kč - na vyžádání, nebo pokud klienta není možné doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 520 Kč, pojištění A3 pandemic včetně onemocnění na Covid 19, pojistné krytí až do výše 80 % storno poplatku v ceně 2.290 Kč

Program zájezdu:

1. den: odlet do Bangkoku

Setkání skupiny v Bratislavě dopoledne, transfer do Vídně, odlet přes Dubaj do Bangkoku.

2. den: přílet do Bangkoku

Vítejte v Bangkoku v Thajsku – typické metropoli východu a nejvíce pulzujícího hlavního města jihovýchodní Asie. Bangkok, známý v thajštině jako město andělů, je městem ohromující historie a spirituality, kde vás čekávají starověké thajské chrámy, které se tyčí na nábřežích řeky, barevné paláce, které se velkolepě lesknou ve slunečním světle a hadící se řeka, která odvážně vine přes srdce města. Čekají na vás skvělé nákupy, ať už hledáte kvalitní řemeslnické výrobky, nebo vynikající nabídky v nejstylovějších asijských nákupních centrech. Pokud jste milovníky jídla, potěšíte se výjimečně chutnými jídly, která jsou dostupná na každém rohu. Na letišti vás srdečně přivítá místní průvodce, který se postará o transfer do hotelu. Toto město vás okouzlí. Odpoledne budete objevovat kanály nebo v thajštině khlongy s jejich výjimečnou atmosférou, díky které bylo město nazváno „Benátky východu“. Výlet lodí na khlongs v Thonburi, starém hlavním městě Bangkoku, odhalí další z mnoha tváří Bangkoku. Daleko od mrakodrapů a husté dopravy nové části, zde město Thonburi odhaluje tradiční atmosféru Bangkoku se starými dřevěnými městskými domy, okouzlující a třpytivé chrámy a jednodušší způsob života. Odjezd na hotel, večeře, ubytování.

3. den: Bangkok

Dnes navštívíte tři nejpozoruhodnější historické dominanty Bangkoku. První zastávkou je komplex Wat Phra Kaew a Velký palác. Zatímco Wat Phra Kaew (Chrám smaragdového Buddhy) je pro Thajce nejdůležitějším a nejposvátnějším chrámem, Velký nebo královský palác je centrem světské moci, od roku 1782 oficiálním sídlem thajských panovníků. Je kombinací tradiční thajské architektury a západního stylu. Domorodci věří, že uchovávání sochy Smaragdového Buddhy v areálu Velkého paláce přináší zdraví královské rodině a prosperitu celé zemi. Následuje Wat Pho, jeden z nejstarších a největších buddhistických chrámů ve městě. Nachází se zde více než tisíc různých soch Buddhy. Upoutá vás dokonalost obrovské sochy ležícího Buddhy. What Pho je také známá jako první masážní škola v Thajsku. Návštěvu rušné a pulzující čtvrti Bangkoku začnete odpoledne – Čínská čtvrť, která je známá jako ráj pro gurmány a fotografy. Toto rušné městské centrum vyplňuje množství obchodů se zlatem a zbožím všeho druhu, včetně jídla. Proudí zde množství dopravních prostředků. Následuje návštěva jednoho z nejznámějších chrámů v Bangkoku Wat Traimit, nová pompézní stavba z bílého mramoru, která ukrývá největší sochu Buddhy na světě, vyrobenou z ryzího zlata. Oběd během programu. Návrat na hotel, ubytování.

4. den: Bangkok – Chiang Mai

Ranní let z Bangkoku do Chiang Mai. Potěší vás jízda na trishaw – bezmotorový tříkolový tatoš, který spoléhá na silné nohy řidiče. Nebojte se: nebudete muset jezdit sami, pokud to opravdu nebudete chtít! Prozkoumejte nablýskaný chrámový komplex Wat Prah Singh s k obloze se tyčícími chedi a zlatými střechami, nádherný chrám Wat Phan Tao a elegantní chrám Wat Prasat. Nakonec si prohlédnete starobilý Chedi Luang a navštívíte rušný a pulsující trh Wa rorot, jeden z největších ve městě. Odpoledne se vydáte na starý Doi Suthep, jeden z nejvyšších kopců a na dosah Chiang Mai. Doi Suthep patří mezi duchovně nejvýznamnější chrámy ve městě. Zde při západu slunce cítit klid a rovnováhu mezi zemí a nebem. Oběd během programu v místní restauraci, odjezd na hotel, ubytování.

5. den: Chiang Mai – Mae Chan – Chiang Saen – Golden Triangle

V časných ranních hodinách cestujete do vesnic horských kmenů Akha a Yao v oblasti Mae Chan, kde budete svědky impozantních výhledů a setkáte se s místními lidmi. Přesunete se do starobylého města Chiang Saen, navštívíte Wat Chedi Luang – ruiny chrámu, který byl zničen a zůstal opuštěn. Potom se vydáte do Zlatého trojúhelníku. Je známý svými tajemnými příběhy souvisejícími s minulostí. Další zastávku bude Wat Pu Kao s panoramatickým výhledem na řeku Mekong. Následuje Mae Sai, rušný trh v pohraničním městě s Myanmarem a nejsevernějším bodě Thajska. Oběd v místní restauraci během programu. Odjezd do hotelu v oblasti Golden Traingle, ubytování.

6. den: Golden Triangle – Chiang Rai

Dalším cílem je muzeum - Hall of Opium, kde budou zodpovězeny všechny vaše dotazy ohledně obchodu s opiem. Přesun do Chiang Rai, kde navštívíte nejkrásnější místa v okolí. Pozoruhodný chrám Huay Pla Kang s obrovskou sochou Kuan Im a výhledem na krajinu. Přehrada Baan neboli „Černého domu“, slavný chrám Wat Rong Khun, který je známý jako Bílý chrám a patří k nejunikátnějším chrámům na světě. Ostré hroty se vynořují ze zahrady jako bílý oheň a celá stavba se elegantně odráží v přilehlém jezírku. Toto nádherné umělecké dílo je kombinací starověkého umění a současné architektury, kterou vytvořil umělec Chalermchai Kositpipat. Oběd v místní restauraci, ubytování.

7. den: Chiang Rai - Houeixay - Pakbeng

V časných ranních hodinách přesun do Laosu přes Chiang Khong. Po imigračních formalitách vás přivítá místní průvodce a nastoupíte na tradiční loď do Pakbengu. Zastávka na oběd a později odpoledne dorazíte do Pakbengu, místa utkání kmenů Hmongů, Lue a Khamu. Po ubytování můžete prozkoumat okolí nebo si jen tak sednout a vychutnat si západ slunce nad řekou Mekong.

8. den: Pakbeng - Luang Prabang

V časných ranních hodinách odjezd lodi z Pakbeng. Během plavby budete utrácet místní vesničky a mnoho zajímavých míst jako například jeskyni Pak Ou, zasazenou v útesech přímo u řeky s více než 2500 sochami Buddhy, jakož i Ban Xang Hai spolu s chrámem a místem, kde se destiluje tradiční laoská whisky. Brzy dorazíte do města Luang Prabang, které patří do světového dědictví UNESCO.

9. den: Luang Prabang

V časných ranních hodinách se přesunete do chrámu a uvidíte jeden z významných kulturních momentů, kdy místní obyvatelé Luang Prabangu klečí na chodníku, v rukou drží jídlo, které nabízejí mnichům zahaleným v šafránově-oranžových rouchách. Celý obřad se odehrává v tichosti, aniž by si mniši s místními vyměnili byť jen jediné slovo. Přesun na místní trh a do restaurace u řeky Mekong, kde ochutnáte sytou polévku, která vám dodá energii na celý den. V případě, že nemáte rádi polévky, můžete si tento moment vychutnat s šálkem kávy a sledovat ranní život místních. Možnost návratu do hotelu k snídani. Prohlídka Luang Prabang, které je jedním z nejkrásnějších měst jihovýchodní Asie s vynikající polohou na soutoku řek Mekong a Nam Khan. Jedno z nejreprezentativnějších a kulturně bohatých měst. Po zdolání 328 schodů vedoucích na vrchol hory Phousi budete odměněni panoramatickým výhledem na město Luang Prabang a jeho okolí. Svatyně - Vat Mai, postavená na konci XVIII. století, Královský palác, kde sídlí Národní muzeum a kde se nachází obrovská sbírka vzácných předmětů, které dříve patřily královské rodině a velké množství soch objevených v různých chrámech této oblasti. Můžete zde vidět Buddhu Phrabang, který je považován za nejposvátnější artefakt Laosu a podle něhož je pojmenováno toto město. Chrám - Vat Xieng Thong, je komplexem svatyní a chrámů. Nejstarší chrám - Vat Visoun s kamennou stupou That Makmo, která představuje lotosový květ. Malé muzeum - Heritage House, které se nachází ve vile Xieng Muan. Architektonický model tradičních domů podle animistické kultury. Muzeum slouží k prezentaci čtyř hlavních etnických menšin prostřednictvím výstav tradičních krojů, šperků a uměleckých předmětů. Rekonstrukcí tradičních obýváků, kuchyní a ložnic vstoupíte do světa Laosanů a poznáte jejich každodenní způsob života, jejich zvyky a náboženské obřady.

10. den: Luang Prabang

Po jízdě z Luang Prabang do Ban Nong Heo budete mít možnost objevit půvab vesnice Khmu s tradičními domy, vodními buvoly a kachnami, které se volně potulují po okolí, potkáte farmáře a kováře, kteří se věnují svým každodenním povinnostem. Místní průvodce vás vezme na nenáročnou túru do přírody, budete procházet horskými lesy a plantážemi s pěkně ními vyhlídkami. Můžete ochutnat osvěžující šťávu cukrové třtiny přímo na poli. Přijedete do vesničky Ban Thapene, která leží u vodopádů Kuang Sy. Tady si vychutnáte dobrý oběd. Před návratem do Luang Prabang si odpočiňte nebo si zaplavte a zastavíte se na buvolí mléčné farmě. Od místních zemědělců si majitel pronajímá samice buvolů na dojení, přičemž místním poskytuje pravidelný zdroj příjmu. Seznámíte se s celým projektem, včetně praktické prezentace. Návštěvu zakončíte ochutnávkou lahodného buvolího sýra, ochutnáte mozzarellu ve stylu Caprese, fetu, ricottu a smetanový jogurt podávaný s plátky čerstvé bagety. Odjezd na hotel, ubytování.

11. den: Luang Prabang - Hanoi

Vesnice řemesel Ban Xang Khong, známá jako „vesnice papíru“. Místní jsou zběhlí ve výrobě tradičního papíru Saa, který se vyrábí z moruší. Budete pozorovat řemeslníky při práci. Umělecká galerie „Artisans du Mekong“, kde se nacházejí díla místních umělců. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Hanoje ve Vietnamu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování.

12. den: Hanoi - Halong

Ráno přesun do Halongu, po příjezdu Vás čeká plavba zálivem Halong. Světoznámá zátoka je jednou z nejkrásnějších ve Vietnamu s obrovskými skalními ostrůvky pokrytými bujnou vegetací s výhledem na okolní vody. V Halong Bay se nachází asi 1900 ostrovů, ostrůvků a skalnatých vrcholů, často nenavštěvovaných. Tato scéna vytváří velkolepou mořskou krajinu, která jí v roce 1994 vynesla status světového dědictví UNESCO. Na palubě vás čekají chutná jídla z čerstvě ulovenými mořskými plody ze zálivu. Budete mít možnost si užít noční rybolov během plavby na lodi. Vzdálenost: 155 kilometrů - 2 h 30 min.

13. den: Halong - Hanoi

Východ slunce nad akvamarínovými vodami zálivu, plavba a přesun do Hanoje. Po příletu návštěva Hočiminova mauzolea (z venku) a Pagody. Pokračujete do Staré čtvrti a okolí jezera Sword Lake. Večeře v místní restauraci, osobní volno, transfer na letiště, registrace.

14. den: Přílet do Vídně

Předpokládaný odlet z Hanoie v 1:30, mezipřistání v Dubaji, následně odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy s předpokládaným příjezdem asi ve 14:00.

Navrhované hotely nebo podobné:

Bangkok: Hotel Mandarin by Centre Point *** (Deluxe)

Chiang Mai: Hotel Amora Tapae Chiang Mai *** (Superior Grand)

Chiang Rai: Bansaeo Garden and Resort *** (Hotel Standard) nebo The Legend Chiang Rai **** (Superior Studio)

Pakbeng: Le Grand Pakbeng **** (Mountain Villa)

Luang Prabang: Hotel Luang Say Inn *** (Standard)

Hanoi: Lenid 54 Tho Nhuom *** (Deluxe)

Halong: Non-private cruise (ROH)

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
28.12.2013

Thajsko

Thajsko

Foto z Thajska

autor: Libuše Štrébelyová

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS