Novinka
09.09.2023 – 17.09.2023, cena: 40.530 Kč

Plavba po Středozemním moři s návštěvou Athén - Řecko, Turecko, Izrael a Kypr 9. 9. - 17. 9. 2023

Štítky: Izrael Kypr Řecko Turecko

Plavba po Středozemním moři s návštěvou Athén - Řecko, Turecko, Izrael a Kypr 9. 9. - 17. 9. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 300 Kč/osoba.

Zveme vás na novinkovou plavbu po Středozemním moři, během níž navštívíte čtyři země - Řecko, Turecko, Izrael a Kypr. Konkrétně historické a pozoruhodné hlavní město Řecka Athény, úžasné řecké ostrovy Santorini a Mykonos, starobylé biblické město Efez s domem Panny Marie, posvátné město Jeruzalém a taky příjemný biblický ostrov Kypr... Vyplujte na tuto nezapomenutelnou cestu s námi!

Termín: 9. 9. - 17. 9. 2023

Cena: 40.530 Kč

V ceně je zahrnuto: mezinárodní letenka, průvodce na lodi, 7x ubytování na lodi ve 2-lůžkové kajutě IB Vnitřní kajuta BELLA s regulovatelnou klimatizací se 2 postelemi, které lze spojit do manželské, nočními stolky, skříní, stolkem a židlí, flat TV, minibarem, telefonem , trezorem, koupelnou se sprchou a WC, vysoušečem vlasů, sprchovým gelem/šamponem. Výběr z kajut základní kategorie (nižší paluby, příď nebo zadní část apod.), služby našeho delegáta, zpáteční letenka Vídeň - Athény, transféry letiště Athény - hotel - přístav - letiště Athény, 1 noc v hotelu v Aténách před plavbou včetně snídaně, 2 fakultativní výlety od lodní společnosti MSC cruises (Jeruzalém - Jerusalem HAF04 a Efez s domkem Panny Marie - THE ARCHAEOLOGICAL SITE OF EPHESUS & VIRGIN MARY HOUSE KUS02), představení ve stylu Broadway show v divadle, sportovní aktivity na otevřených palubách (jogging, basketbal, fotbal, tenis) Aplikace MSC for Me*, plná penze na lodi - strava v samoobslužné a hlavní restauraci, pro večeře v hlavní restauraci výběr mezi 1. a 2. sezením jen jako nezávazný požadavek, nápoje z automatů v bufetové restauraci (káva, čaj, džus během snídaně), voda během celého dne, programy a animace pro dospělé a pro děti rozdělené podle věkových kategorií, služby kvalifikovaného personálu mluvícího více jazyky, volné využití veřejných prostor a zařízení: bazény, lehátka, vířivky, fitness centrum..., účast na akcích a akcích: animační programy pro děti i dospělé, večerní představení, živá hudba..., body MSC Voyagers Club za absolvovanou plavbu, přístavní poplatky, pojištění CK Oneworld Travel proti úpadku v pojišťovně Generali

V ceně není zahrnuto: doprava na/z letiště Vídeň, nápoje nezahrnuté v základní ceně ceně a minibar (lze zakoupit předem výhodné nápojové balíčky). Kyvadlová doprava v přístavech a fakultativní výlety od lodní společnosti, jídlo v prémiových restauracích, osobní výdaje na palubě (telefon, internet, spa, služby fotografa, kadeřnictví, čistírna, kasino atd.), komplexní cestovní pojištění včetně doporučeného Covid-19 krytí – informujte se u nás o možnostech, víza - jsou-li zapotřebí

Povinné spropitné pro personál: 84 EUR/osoba se účtuje během plavby automaticky na palubní účet nebo se může předplatit předem. Aplikuje se pro hosty od dovršených 12 let, částka 12 EUR na osobu a noc. Pro děti od 4 do 11,99 let je to 50 % z této částky. Úplné podmínky nalodění s časovým omezením platnosti očkování a překonání: viz link (v angličtině). Dostupnost vícelůžkových kajut na k ověření.

Možné příplatky: komplexní cestovní pojištění s pojištěním storna zájezd, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 700 Kč/osoba, nebo pojištění pandemic 940 Kč/osoba, 7x ubytování na lodi ve 2-lůžkové kajutě IR2 Vnitřní kajuta FANTASTICA s regulovatelnou klimatizací se 2 postelemi, které lze spojit do manželské, nočními stolky, skříní, stolkem a židlí, flat TV, minibarem, telefonem, trezorem, koupelnou se sprchou a WC, vysoušečem vlasů, sprchovým gelem/šamponem, výběr pouze z kajut vyšších kategorií /vyšší paluba, střed paluby apod./, pro večeře v hlavní restauraci možnost závazného výběru mezi 1. a 2. sezením, zdarma na požádání snídaně do kajuty (BELLA - poplatek 3,50 EUR) , 24 h Room service, donáška zdarma (BELLA - poplatek 3,50 EUR za objednávku), 50 % sleva na hodiny fitness (jóga apod.) nebo na hodiny s trenérem, dárek na památku (vzpomínkové fotografie, suvenýr podle dostupnosti na místě), možnost změny účastníka plavby až do 15. dne před plavbou, možnost změny plavby až do 35. dne před plavbou (nová plavba musí vyplout později než původní a musí být ve stejné oblasti jako původní, např. Středomoří), cena za příplatek FANTASTICA 60 EUR/osoba 7x ubytování na lodi ve 2-lůžkové kajutě BA kajuta s balkonem AUREA s regulovatelnou klimatizací se 2 postelemi, které lze spojit do manželské, nočními stolky, skříní, stolkem a židlí, flat TV, minibarem, telefonem, trezorem, koupelnou se sprchou a WC, vysoušečem vlasů, sprchovým gelem/šamponem, neomezená konzumace nápojů během jídel dle balíčku CHEERS, přednostní nalodění, individuální čas večeře ve vyhrazené části hlavní restaurace, přístup do sauny/parní lázně po celou dobu plavby, masáž Bali 30 min., solárium 10 min., uvítací koktejl, sada wellness kosmetiky na kajutě, župan a pantofle, přístup na vyhrazenou otevřenou palubu na opalování, cena AUREA za příplatek 400 EUR/osoba

Program:

1. den: Odlet z Vídně v 9:35, přílet do Athén, hlavního města Řecka, ve 12:45. Transfer na hotel, ubytování, osobní volno. Atény jsou pulzujícím velkoměstem s hlubokou historií a spoustou pozoruhodností - majestátní Parthenon se hrdě vypíná mezi ruinami antické Akropole, citadely ležící na skalnatém útesu, který se zvedá 150 metrů nad městem. Toto místo patří k Světovému dědictví UNESCO. Do centra města se lze dostat individuálně městskou dopravou nebo taxíkem.

2. den: Po snídani transfer do přístavu Piraeus. Již od 5. století před n. l. je vstupní branou do Athén. Nový lodní terminál Piraeus leží asi 1,5 km od centra Pirea a cca 12 km od Athén. Jeho součástí jsou 3 terminály - A-Miaoulos, B-Themistocles, C-Alkimos, vzdálené od sebe asi 500 m. K hlavní budově terminálu jezdí od lodí zdarma kyvadlová doprava. Vstupní formality, nalodění. Možný program v Athénách.

Do centra města se dostanete:

  • zakoupením exkurze organizované lodní společností: v ceně je zahrnuta doprava přímo od lodi, vstupy, výklad odborného průvodce, garance včasného návratu k lodi.
  • metrem ke stanici Syntagma: trvání cesty 30 min
  • veřejným autobusem: od května do října, expresní linka X80 má zastávku u terminálu B (bez garance).
  • autobusem Hop-on Hop-off zastavuje cca 200 m od hlavního lodního terminálu.
  • taxíkem: stojí v dostatečném počtu u hlavního terminálu.

Ve 22:00 odplutí lodi, noční plavba.

3. den: Ráno vylodění na překrásném ostrově Santorini (oficiálně nazývaný Thira) - řecký ostrov v jižním Egejském moři, asi 200 km jihovýchodně od řecké pevniny. Má rozlohu 73 km2 a je největším ostrovem malého souostroví, který je pozůstatkem sopečného kráteru. Souostroví stejného jména se skládá z obydlených ostrovů Santorini a Therasia a 4 neobydlených ostrovů Nea Kameni, Palaia Kameni, Aspronisi a Christiana. Santorini se svými běloskvoucími domky rozesetými na skalách je často považován za symbol Řecka a za nejkrásnější z jeho ostrovů. Možnost odpočinku na pláži nebo fakultativní výlet. V 18:00 odplutí lodi, noční plavba.

4. den: Připlutí do Kusadasi - západní pobřeží Turecka je oblíbenou lokalitou všech, kdo mají rádi spojení historie a přímořského prostředí. Destinace Kusadasi - „ptačí ostrov“ nabízí vše co má pravá dovolená mít - písečné pláže, křišťálově čistou vodu, 300 slunečných dní v roce, palmové aleje, restaurace, bary a vyhlídkové jízdy po blízkém okolí. Na tomto území byla první osídlení již v roce 3000 před naším letopočtem, proto není divu, že zde cítit atmosféru dávných dob. V Kusadasi se dochovaly hlavně prvky ottomanské architektury v podobě několika mešit. Nedaleko se nachází starobylé město Efez, kde byl vybudován jeden ze sedmi divů světa – Chrám bohyně Artemis. V archeologickém areálu se nacházejí nejrozsáhlejší a nejzachovalejší antické památky jako Celsova knihovna, amfiteátr, Agora, ale také křesťanské památky jako hrobka sv. Jana a dům, kde údajně žila a zemřela Panna Maria ze Selcuku. V 18:00 oddplutí lodi, noční plavba.

5. den: Plavba na lodi.

6. den: Čeká vás Svatá země! Připlutí do nejdůležitějšího přístavu Izraele Haifa. Leží na pobřeží Středozemního moře, podél severní strany hory Karmel. Sama o sobě je historicky významné město, se známou pevností, ale pro turisty na výletních plavbách je zejména vstupní branou do nejpopulárnějších destinací ve Svaté zemi. Jeruzalém - jedno z nejinspirativnějších míst na světě, které je známé svým historickým významem, duchovní symbolikou a vizuální nádherou. Exkurze začne zastávkou na hoře Scopus s úchvatným výhledem. Následuje procházka po starém městě Jeruzaléma. Hnojná Brána, Západní zeď - pozůstatky druhého chrámu zničeného Římany v roce 70 n. l, a nejposvátnější židovská svatyně v Jeruzalémě. „Via Dolorosa“, po které kráčel Ježíš na Golgotu, bazilika Božího hrobu. Zastávka na oběd, možnost nákupu suvenýrů, návrat do přístavu Haifa. Ve 20:00 odplutí lodi, noční plavba.

7. den: Připlutí na Kypr. Patronem ostrova je sv. Barnabáš, který se zde narodil. Tradice říká, že ve městě Salamis byl ukamenován. Zemřel tedy jako mučedník. Na své první misijní cestě na ostrově působil sv. Pavel, tady se od Barnabáše a Pavla odděluje Jan Marek. Přístav Limasol je druhé největší město Kypru, největší a nejdůležitější přístav, který odbavuje cestovní i nákladní lodě. Základem pro vznik města byl antický Amáthous, jehož pozůstatky lze spatřit dodnes. Limassol je znám jako centrum vinařského průmyslu a jako centrum obchodu s nápoji vůbec. Pivo místní výroby KEO nebo kvalitní ovocné šťávy a vína. V městských zahradách se pravidelně konají bujaré vinařské slavnosti a festivaly. Místní architektonický mix zahrnuje stavby z mnoha období – od Osmanů, Křižáků až po současné moderní hotelové a průmyslové zóny. Známou památkou je stejnojmenný hrad, dnes spojený s muzeem byzantských předmětů, brnění a keramiky, na kterém se v roce 1191 ženil Richard Lví srdce s nevěstou, kterou si sem přišel vysvobodit ze zajetí obyvatel Kypru. V okolí hradu je množství tržnic nabízejících různé ručně vyráběné výrobky, koření, olivy, dary moře apod. Nejstarší osídlené místo města dnes leží pod mnoha hotely na východním okraji dnešního Limassolu. Nepřehlédnutelný je také minaret patřící k největší mešitě ve městě. Pláže jsou místy písečné, místy oblázkové. Odjezd lodě ve 14:00.

8. den: Zastávka na řeckém ostrově Mykonos - leží v Egejském moři jihovýchodně od Athén, na půli cesty mezi řeckou a tureckou pevninou. Je populární nejen mezi mladými turisty pro svou kosmopolitní a chic atmosféru. Bary na známých plážích Paradise a Super Paradise rezonují hlasitou hudbou, masivní diskotéky jsou otevřeny až do rána a hosté DJ-ů světových jmen. Scenérii ostrova dotváří 16 ikonických větrných mlýnů, z nichž většina byla postavena Benátčany v 16. století. Staré centrum hlavního města ostrova Chora (nazývané také Mikonos) je labyrintem úzkých uliček vykládaných kameny, lemovaných bílými domy s modrými dveřmi a okenicemi, kolem kterých se ovíjejí barevné buganvílie. Kato Myloi (Spodní mlýny) - 7 tradičních větrných mlýnů stojících v jedné linii na břížku s výhledem na moře je pravděpodobně nejfotografovanějším záběrem na ostrově. Jeden z mlýnů, Boni, slouží jako muzeum. Pouhým 1 km směrem na sever od přístavu Tourlos se nachází písčitá pláž Paralia Agios Stefanos.

9. den: Příjezd do přístavu Piareus, vylodění, následně transfer na letiště v Aténách a odlet do Vídně.

Výletní loď MSC Musica byla spuštěna na vodu v červenci 2006, Loděnice: Chantiers de l'Atlantique (STX France) - Saint Nazaire, Francie. Poslední renovace v roce 2016 a 2019. Celkový počet kajut je 1.275, kapacita lodi je 2.550 pasažérů při dvoulůžkovém obsazení, 3.223 při maximálním obsazení a 1.014 členů posádky. Celkem má 16 palub (z toho 13 pro pasažéry). Délka: 294 m, šířka: 32 m, výška: 60 m. Vybavení lodě: wellness – spa centrum (sauna, solárium, 4 výřivky), fitness centrum, minigolf, 2 bazény, dětský bazén, běžecká dráha, desková hra shuffleboard, divadlo La Scala, galerie, knihovna, internetová kavárna, kuřácký salonek, bary a kluby, obchody a butiky, kasino San Remo, dětské centrum a centrum pro mládež, diskotéka Q32, 4 restaurace, 16 barů a klubů. Delegát CK vám během plavby doporučí program na další den, poskytne informace o možnostech, které konkrétní destinace nabízí.

Podmínky nalodění lodní společnosti MSC Cruises: Neočkovaní cestující - prokázání se negativním Covid 19 testem, jehož vzorek byl odebrán v oficiálně akreditované laboratoři max. 48 h před naloděním (PCR nebo antigen) nebo; plně očkování (min. 2 dávky, nebo 1 dávka) WHO schválenými vakcínami - Očkování 1 dávka + překonání Covid 19; plné očkování i překonání prokazatelné v Covid Pas (Green pass) => očkování cestující (2 dávky nebo 1 dávka + překonání) nejsou povinni se prokazovat negativním výsledkem testu. Všechna potvrzení - potvrzení o výsledku testu nebo potvrzení očkování, musí být v anglickém jazyce. Cestovní pas platný min. 6 měsíců po návratu

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
02.06.2013

Jeruzalém

Jeruzalém

Foto z Jeruzaléma

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS