Vyprodáno
28.12.2022, cena: 17.330 Kč

Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Porta a Bragy 12. 7. - 23. 7. 2022

Štítky: Portugalsko Santiago de Compostela Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Letadlo - pěší pouť (Camino Arousa) - letadlo
Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Porta a Bragy 12. 7. - 23. 7. 2022
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150,- Kč/osoba.

Přemýšlíte o životní pouti k hrobu sv. Jakuba do Santiaga? Vydejte se na pouť po trase Camimo Arousa (131 km), kterou jsme novinkově zařadili do programu. Trasa Camina Arousa vede přes oblasti s překrásnou přírodou, malebnými vesnicemi a středověkým dědictvím. Na programu bude i návštěva slavného města vín Porta, pozoruhodného poutního místa Braga a fakultativně také Finistere, nejzápadnějšího bodu Španělska. Vaším průvodcem bude nadmíru zkušený Mons. Dr. Ján Majerník. Rezervujte si místo včas! Buen camino!

Cena: 17.330 Kč

V ceně je zahrnuto: lux bus podle programu, letenka Vídeň - Porto - Vídeň, 2x hotelové ubytování s polopenzí, průvodce - kněz, servisní (letištní) poplatky, plavba lodí

V ceně není zahrnuto: ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako "Albergue/Refugio" nebo jednoduché hotely (zaplatíte před odjezdem podle aktuální ceny), městská taxa - platí se na místě, sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč, fakultativní výlet do Finisterre

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu - krytí do výše 80 % storno poplatku 800,- Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na covid 19 v ceně 1.270,- Kč, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 960,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Brzy ráno sraz skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Budapešti, odlet do Porta. Historické jádro, hradby, klikaté uličky a vynikající portské víno... Jádro města bylo v roce 1996 zapsáno na seznamu UNESCO. Krásná oblast v okolí řeky Duoro ve starobylé čtvrti Ribeira. Při procházce v centru města po ulici Avenida dos Aliados, kde se oslavují i fotbalové úspěchy fotbalového kluby FC Porto, uvidíte radnici Câmara Municipal, katedrálu Terreiro da Sé a kostel Igreja da Santa Clara. Následně přesun na ubytování.

2. den: Transfer do Baiony, odkud začíná pěší pouť dlouhá 131 km + cca 2 hodinová panoramatická plavba z Vilanova de Arousa do Pontecesures. Cestou zastávka v poutním místě Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují ho alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Uprostřed každého mezipatra velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánkou.

3. den: Dnes půjdete podél pobřeží od Baiony po Nigrán až do města Vigo. Fantastický výhled na záliv Vigo s nádnerným Illas Ciés a na park. Zastávka na pláži s modrou vlajkou Praia América v Nigráne, kde si budete moci zaplavat.

4. den: Z města Vigo budete pokračovat uvolněnějším tempem podél pobřeží, zastávka bude v městečku Redondela, kde se připojíte k původnímu portugalskému caminu.

5. den: Pokračujete v pěší pouti, zastávka v rybářské vesničce Arcade, kde můžete ochutnat slavné ústřice a pokračujete do města Pontevedra s krásným historickým centrem, prohlídka množství románských kostelů a malebných žulových náměstí.

6. den: Po odchodu z Pontevedra vybočíte z portugalského camina a vydáte se k moři směrem na západ. Většina trasy je ve vnitrozemí, ale pár kilometrů budete putovat podél pobřeží přes město Combarro, odkud vystoupíte na Monasterio de Armenteira v Caroi.

7. den: Z Caroi přesun vedle řekách Armenteira a Umia k pobřeží až dorazíte k cílovému bodu - Vilanova de Arousa.

8. den: Z Vilanova de Arousa se přesunete lodí po řece Ulla do Pontecesures a 1,8 km pěšky do Padrón. Plavba lodí trvá přibližně 2 hodiny a uvidíte mušlové farmy, národní park, kamenné kříže na březích řeky. Padrón - starověké římské město Iria Flavia, rodiště několika básníků a spisovatelů. Podle tradice zde v 9. stol. našli zapomenutou hrobku apoštola Jakuba Většího. Místní biskupství bylo potom přeloženo společně s relikviemi do Santiago de Compostela, kde byla současně založena katedrála. Padrón tak ztratil význam a stal se jednou z mnoha zastávek na portugalské Svatojakubské poutní cestě. Podle tradice zde měl sv. Jakub první kázání v Hispánii. Po jeho smrti jeho učedníci Teodor a Athanasius přenesli hlavu a tělo světce z Jeruzaléma v kamenné lodi, kterou přivázali k velkému kameni Pedron.

9. den: Cesta z Padrón pokračuje kolem zřícenin hradu Rocha Vella. Až potom vstoupíme do Santiaga de Compostela. Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola. Historické centrum starého města s dlážděnými uličkami je zapsáno na seznamu UNESCO.

10. den: Náboženský program v Santiagu de Compostela, návštěva baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzvednutí speciálního dekretu tzv. Compostela, který poutník obdrží na základě předložení dokladu poutníka "Credencial del Peregrino", do kterého cestou sbírá razítka. Park Alameda, místní trh Mercado de Abastos s množstvím restaurací a barů.

11. den: Program v Santiagu de Compostela, resp. fakultativní výlet autobusem do Finisterre, západního výběžku Galicie při Atlantiku, nejnavštěvovanějšího místa Galicie po Santiagu de Compostela, s poutním kostelem S. Maria das Areas z 12. stol. Sto kilomentrů od Santiaga, na pobřeží Atlantiku, se nachází tato vesnička, je to nejzápadnější bod Španělska. Ze strmého skaliska mysu Finisterre už opravdu není kam jít pěšky - příštích pár tisíc kilometrů na západ je už jen a jen oceán. Není divu, že staří Římané místo pojmenovali Finis Terrae - konec Země.

12. den: Brzy ráno přesun na letiště, odlet do Budapešti. Po příletu transfer do Bratislavy.

Pěší pouť Arousa Camino s plavbou je nádherné, scénické camino, které je kombinací pěší poutě podél malebné pobřežní oblasti a plavbou na lodi po řece Ulla až k Padronu. Traduje se, že i sv. Jakub se sem dostal na lodi, která přistála v Galícii. Camino povede přes oblasti s překrásnou přírodou, malebnými vesnicemi a středověkým dědictvím. Trasa začíná z Baiony, cesta povede do ohromujícího pobřežního města Combarro, kláštera Armenteira, kde sestry každý den zpívají na mši pro poutníky. Přes turistické stezky se dostanete do Vilanova de Arousa, kde nastoupíte na loď směrem do Padrón, místa, které je rodištěm uznávané básnířky Rosalie de Castro a také místa, kde můžete vyzkoušet světově známé místní papričky. Poslední úsek trasy vás zavede do Santiaga de Compostela, kde se údajně v roce 814 zjevily hvězdy, které ukázaly cestu k ztracenému hrobu. Na místě Jakubova hrobu byl postaven kostel, který se stal poutním místem. První manuál pro poutníky pocházející již ze 12. století obsahuje kázání, zprávy o zázracích a liturgické texty spojené se svatým Jakubem.

Milí poutníci, prosíme, abyste se na tuto cestu zodpovědně připravili. Nejedná se o klasický poutní - poznávací zájezd. Na caminu je každý sám za sebe. Není možné, aby průvodce šel s každým zvlášť. Ne všichni mají stejné tempo. Cesta je velmi dobře značená. Ráno dostanete pokyny od průvodce, který určí denní trasu. V případě potřeby budete mít v pokynech na cestu krizovou linku.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

25.03.2013

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Francouzská královská cesta ze Sarria do Santiago de Compostela

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS