25.06.2024 – 06.07.2024, cena: 14.920 Kč (včetně letištních poplatků)

Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Porta a Bragy 25. 6. - 6. 7. 2024

Štítky: Portugalsko Santiago de Compostela Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Letadlo - pěší pouť (Camino Arousa + loď) - letadlo
Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Porta a Bragy 25. 6. - 6. 7. 2024
 

V případě zájmu doporučujeme neváhat, dle zkušenosti z minulých let jsou tyto zájezdy brzy vyprodané!

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Přemýšlíte o životní pouti k hrobu sv. Jakuba do Santiaga? Vydejte se na pouť po trase Camimo Arousa (131 km + loď), kterou jsme opět zařadili do programu. Trasa Camina Arousa vede přes oblasti s překrásnou přírodou, malebnými vesnicemi a středověkým dědictvím. Na programu bude i návštěva slavného města vín Porta, pozoruhodného poutního místa Braga a fakultativně také Finistere, nejzápadnějšího bodu Španělska. Rezervujte si místo včas! Buen camino!

Cena: 14.920 Kč (včetně letištních poplatků)

 • V ceně je zahrnuto:
 • lux bus podle programu
 • servisní (letištní) poplatky
 • letenky Vídeň - Porto - Vídeň
 • 1x hotelové ubytování se snídaní
 • průvodce - kněz

V ceně není zahrnuto:

 • plavba lodí z Villanova de Arousa po řece Ulla do Pontecesures za 890 Kč (hradí se předem při přihlašování)
 • ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako „Albergue/refugio“ nebo jednoduché hotely (zaplatíte před odjezdem dle aktuální ceny)
 • městská taxa - platí se na místě
 • sedadlo v přední části autobusu 380 Kč
 • fakultativní výlet do Finisterre

Možné příplatky (doporučujeme):

 • transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 640 Kč
 • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 920 Kč, nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na covid-19 v ceně 1.220 Kč

Program zájezdu:

1. den: Přílet a prohlídka druhého největšího portugalského města Porta. Po příletu krátká prohlídka. Historické jádro města bylo v roce 1996 zapsáno na seznamu UNESCO. Nejvýznamnější sakrální stavbou je katedrála Terreiro se Sé, jedna z nejstarších památek v Portugalsku s prvky slohu románského, gotického i barokního. Ubytování.

2. den: Transfer do Baiony, odkud začíná pěší pouť dlouhá 131 km + cca 2 hodinová panoramatická plavba z Vilanova de Arousa do Pontecesures. Cestou zastávka v poutním místě Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují ho alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Uprostřed každého mezipatra velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánkou.

3. den: Dnes půjdete podél pobřeží od Baiony po Nigrán až do města Vigo. Fantastický výhled na záliv Vigo s nádnerným Illas Ciés a na park. Zastávka na pláži s modrou vlajkou Praia América v Nigráne, kde si budete moci zaplavat.

4. den: Z města Vigo budete pokračovat uvolněnějším tempem podél pobřeží, zastávka bude v městečku Redondela, kde se připojíte k původnímu portugalskému caminu.

5. den: Pokračujete v pěší pouti, zastávka v rybářské vesničce Arcade, kde můžete ochutnat slavné ústřice a pokračujete do města Pontevedra s krásným historickým centrem, prohlídka množství románských kostelů a malebných žulových náměstí.

6. den: Po odchodu z Pontevedra vybočíte z portugalského camina a vydáte se k moři směrem na západ. Většina trasy je ve vnitrozemí, ale pár kilometrů budete putovat podél pobřeží přes město Combarro, odkud vystoupíte na Monasterio de Armenteira v Caroi.

7. den: Z Caroi přesun vedle řekách Armenteira a Umia k pobřeží až dorazíte k cílovému bodu - Vilanova de Arousa.

8. den: Z Vilanova de Arousa se přesunete lodí po řece Ulla do Pontecesures a 1,8 km pěšky do Padrón. Plavba lodí trvá přibližně 2 hodiny a uvidíte mušlové farmy, národní park, kamenné kříže na březích řeky. Padrón je nádherné městečko nacházející se na břehu řeky Sar. Traduje se, že toto byl výchozí bod sv. Jakuba , který přišel do Santiaga de Compostela na lodi.

9. den: Santiago de Compostela - město bylo založeno k uchování pozůstatků sv. Jakuba apoštola. Historické centrum starého města s dlážděnými uličkami je zapsáno na seznamu UNESCO, park Alamenda, místní trh Mercado de Abastos se spoustou restaurací a barů.

10. den: Program v Santiagu de Compostela, resp. fakultativní výlet autobusem do Finisterre, západního výběžku Galicie při Atlantiku, nejnavštěvovanějšího místa Galicie po Santiagu de Compostela, s poutním kostelem S. Maria das Areas z 12. stol. Sto kilomentrů od Santiaga, na pobřeží Atlantiku, se nachází tato vesnička, je to nejzápadnější bod Španělska. Ze strmého skaliska mysu Finisterre už opravdu není kam jít pěšky - příštích pár tisíc kilometrů na západ je už jen a jen oceán. Není divu, že staří Římané místo pojmenovali Finis Terrae - konec Země.

11. den: Program v Santiagu de Compostela - návštěva baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzvednutí speciálního dekretu tzv. Compostela, který poutník obdrží na základě předložení dokladu poutníka "Credencial del Peregrino", do kterého cestou sbírá razítka.

12. den: Odjezd na letiště do Porto, odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy s předpokládaným příjezdem ve večerních hodinách.

Pěší pouť Arousa Camino s plavbou je nádherné, scénické camino, které je kombinací pěší poutě podél malebné pobřežní oblasti a plavbou na lodi po řece Ulla až k Padronu. Traduje se, že i sv. Jakub se sem dostal na lodi, která přistála v Galícii. Camino povede přes oblasti s překrásnou přírodou, malebnými vesnicemi a středověkým dědictvím. Trasa začíná z Baiony, cesta povede do ohromujícího pobřežního města Combarro, kláštera Armenteira, kde sestry každý den zpívají na mši pro poutníky. Přes turistické stezky se dostanete do Vilanova de Arousa, kde nastoupíte na loď směrem do Padrón, místa, které je rodištěm uznávané básnířky Rosalie de Castro a také místa, kde můžete vyzkoušet světově známé místní papričky. Poslední úsek trasy vás zavede do Santiaga de Compostela, kde se údajně v roce 814 zjevily hvězdy, které ukázaly cestu k ztracenému hrobu. Na místě Jakubova hrobu byl postaven kostel, který se stal poutním místem. První manuál pro poutníky pocházející již ze 12. století obsahuje kázání, zprávy o zázracích a liturgické texty spojené se svatým Jakubem.

Milí poutníci, prosíme, abyste se na tuto cestu zodpovědně připravili. Nejedná se o klasický poutní - poznávací zájezd. Na caminu je každý sám za sebe. Není možné, aby průvodce šel s každým zvlášť. Ne všichni mají stejné tempo. Cesta je velmi dobře značená. Ráno dostanete pokyny od průvodce, který určí denní trasu. V případě potřeby budete mít v pokynech na cestu krizovou linku. Velké zavazadlo během putování nenosíte a k dispozici máte i autobus, což jsou velké výhody tohoto organizovaného poutního zájezdu.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako centrála. Ceny v Kč vždy schvaluje centrála a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky (především letištní poplatky), které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K většině zájezdů navíc poskytujeme slevy. Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
25.03.2013

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Francouzská královská cesta ze Sarria do Santiago de Compostela

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

PoutníZájezdy.CZ - specialista na poutní zájezdy po celém světě │ tel.: +420 731 604 770 │ e-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám poutní zájezdy do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, La Saletty, Medžugorje, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

Náš blog Svatá zeměPoutnictví Tiskárna Grantis

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS