Vyprodáno
31.12.2019, cena: 41.470,- Kč

Zájezd do Íránu 11. 3. - 21. 3. 2019

Štítky: Írán

Zájezd do Íránu 11. 3. - 21. 3. 2019
 

Využijte slevy 950,- Kč/osoba za včasné objednání zájezdu do 31. 1. 2019!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 950,- Kč/osoba!

Rozhodněte se pro mimořádnou poutní cestu po stopách Starého a Nového zákona do Íránu, hornaté země jihozápadní Asie, která je jednou z největších zemí v okolí Perského zálivu. Náhorní plošina Íránu je kolébkou perské civilizace sahající až do období 5000 let před Kristem. Írán je zemí, kterou stojí za to navštívit! Jako průvodce vás doprovodí znalý Mons. Dr. Ján Majerník.

Cena: 41.470,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka Vídeň - Teherán - Vídeň
 • Vnitrostátní letenka Teherán - Ahvaz,
 • Hotelové ubytování 5*, 4* se snídaní + večeře během programu
 • Vstupní, láhev vody, doprava
 • Místní anglicky mluvící průvodce
 • Bus během programu
 • Vstupy
 • Průvodce - kněz
 • Servisní a letištní poplatky na všechny lety
 • Víza + vízová podpora

V ceně není zahrnuto:

 • Obslužné, které činí 90,- EUR (platí se průvodci)

Možné příplatky:

 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění storna zájezdu: pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 1.400,- Kč/osoba (doporučujeme)
 • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč/osoba (doporučujeme)
 • Jednolůžkový pokoj 6.760,- Kč

Poznámka - čtěte pozorně!: V biometrickém cestovním pasu nesmí být razítko z izraelských hraničních přechodů. Ženám se doporučuje nosit šátek a nepřiléhavý oděv.

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Vídně do Teheránu, hlavního města Íránu.

2. den: Přílet do Teheránu v časných ranních hodinách, ubytování. Prohlídka Teheránu, návštěva Národního muzea. Bylo zřízeno v roce 1937. V současnosti slučuje Archeologické muzeum Íránu a Muzeum národních umění. Budovu projektoval francouzský architekt André Godard v neosasánovském stylu. Uchovává nejcennější sbírky íránské historie a kultury. Další chloubou Teheránu je unikátní Národní muzeum klenotů, jedna z nejvýznamnějších sbírek světa. Každý klenot je důkazem fantazie a kreativity místních umělců a byl zároveň svědkem některé z kapitol bohatých dějin íránského národa. Palác Golestan, sbírka skla a keramiky v muzeu Abgineh. Přesun na letiště s následným odletem do Ahwaz.

3. den: Ahvaz - archeologická lokalita Sus. Město bylo významným centrem perské říše. Biblické Sus se vzpomíná v knize Ester, Nehemjáš a Daniel, kteří žili v tomto městě v 6. století před naším letopočtem. Ester se zde stala královnou a zachránila tak židy před genocidou. Hrobka proroka Daniela, kterou s úctou navštěvují židé, křesťané i muslimové, mohutný hrad, zikkurat Čogha Zanbil (UNESCO), unikátní stavba říše Elam, nejstarší na území dnešního Íránu. Má čtvercový půdorys 105x105 metrů, byl celý postaven z vypalovaných cihel. Původně byl vysoký 65 metrů, rozdělený na pět stupňovitých teras, které byly spojeny monumentálním schodištěm, umístěným uvnitř věže. Na horní terase stál chrám nejvyššího elamského boha Inšušinaka "pána Sús" a hrobka krále Untaša Gála. Zde měli přístup pouze nejvyšší kněží. V okolí zikkuratu byly odkryty základy dalších chrámů, královské hrobky a paláce. Návrat do Ahvaz, večeře, ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do starověkého sásánovského hlavního města Bishapoor vybudovaného na památku vítězné bitvy Peršanů nad Římany. Stavěli ho římští vojáci zajatí po porážce císaře Valeriána v roce 260 n. l. Prohlídka skalních reliéfů Tang Chogan, které zobrazují vítězství panovníka Shapurla nad Římany, jakož i další historické události. Pokračování do Shiraz. Večeře a nocleh v Shiraz.

5. den: Po snídani prohlídka města Shiraz, které opěvují perští básníci jako město růží. Návštěva historického perského parku Eram, vybudovaného ve 13. století. Tato oáza klidu nabízí návštěvníkům odpočinek. Před nádherně zdobeným palácem je fontána naplněná tyrkysovou vodou. Ze všech stran ji lemují palmy a barevné květiny. Vzduchem se šíří zvuky tradiční perské hudby a návštěvníci se cítí jako v pohádce Tisíce a jedné noci. Park je zároveň botanickou zahradou, pečlivě upravené skalky jsou protkány různými rostlinkami. Nechybí k nim ani popisky. Okouzlí vás i park Narenjestan. Návštěva mauzolea dvou největších perských poétů Sa'adi a Hafeze, mešita Nasirol Molk a Vakil, nádherná svatyně Ali Ibn Hamzeha se dvěma minarety a zrcadlovou výzdobou. Večeře a ubytování v Shiraz.

6. den: Po snídani odjezd do Persepolis. Bývalé velkolepé hlavní město dynastie Achemenidské říše je dnes na seznamu UNESCO. Z obrovské královské rezidence, jejíž součástí byla i dokonalá soustava kanálů a vodovodů, se částečně zachoval impozantní audienční sál s mohutnými sloupy, "Brána všech zemí", přes kterou museli kdysi procházet vyslanci podrobených národů a také reliéfy těchto vyslanců. V Naqch-e-Rustam návštěva monumentálních hrobek vládců Artaxerxese I, Xerxese, Daria I. a II. V Pasargade hrobka krále Kýra a zbytky tří paláců. Večeře a ubytování v Yazd.

7. den: Po snídani prohlídka Yazd. Historie města sahá do 3. stol. n. l., stálo na obchodních cestách a v 7. stol. se stalo významným centrem Hedvábné cesty. Jelikož město nebylo nikdy zcela zničeno, zachovalo se perfektní, kompaktní jádro starého města, postaveného z nepálené cihly. Všechno má světlehnědou barvu suché hlíny. Návštěva Zoroastrian, kde uvidíte posvátný oheň, který je uchován již stovky let, Zorkhanah, zahrady Dowlatabd založené v 18. stol. pro bývalého vládce. Nejvyšší větrná věž ve městě, mešita Jomeh ze 13. stol. n. l., Alexandrovo vězení. Ubytování v Yazd.

8. den: Odjezd do Isfahan. Po cestě zastávka ve městě Nain, známé výrobou koberců. Pokračujete návštěvou náměstí Naghsh-e-Jahan, Paláce Aliqapu, Imam a Sheikh Lotfollah mešity. Tradiční bazar - Qaisareyeh, kde uvidíte velké množství umělců, prodavačů koberců...

9. den: Po snídani pokračujete v prohlídce Isfahanu, páteční mešita, Monar Jonban nebo Shakin Minarets - chvějící se minarety a Chehel-Sotun, palác čtyřiceti pěti sloupů, mosty Pl a Khajoo, relax v jedné z tradičních čajoven.

10. den: Ráno přesun k Abyane a návštěva starobylé vesnice, odjezd do Kasanu a návštěva starobylého domu Tabatabii & Fain zahrady, ukázka íránských zahrad. Pokračujete návštěvou bazaru známého prodejem íránských koberců s názvem Kashi. Po cestě do Teheránu budete projíždět náboženským městem Qum, ubytování v Teheránu.

11. den: Po snídani návštěva Saad abab & Nyavaran palácového muzea a Tajrského bazaru nacházejícího se v severní části Teheránu. Pokračujete k Imman Zadeh Saleh. Osobní volno, nákupy. Večeře, ubytování.

12. den: Brzy ráno odjezd na letiště. Přílet do Vídně a následně transfer do Bratislavy.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS