17.02.2024 – 23.02.2024, cena: 28.050 Kč

Zájezd do Libanonu - biblická a historická místa a po stopách sv. Šarbela 17. 2. - 23. 2. 2024

Štítky: Libanon

Zájezd do Libanonu - biblická a historická místa a po stopách sv. Šarbela 17. 2. - 23. 2. 2024
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 200 Kč/osoba.

Rozhodněte se pro populární cestu do Libanonu, podivuhodné země s mnoha biblickými místy. Starodávný Sidon - město, kde zanechal svoje stopy Ježíš Kristus, Maghdouche - poutní místo spjaté s návštěvou Marie z Nazareta,  Annya - místo spojené se sv. Šarbelem, víc než tisíc let staré cedry, vynikající víno ve vyhlášeném vinařství Ksara... To vše a mnohem víc vás čeká během tohoto lákavého zájezdu se zkušeným průvodcem.

Cena: 28.050 Kč

V ceně je zahrnuto: 6x ubytování *** ve 2-3 lůžkových pokojích se soc. zařízením, 5x snídaně, 5x večeře, letenky Vídeň - Bejrút - Vídeň (přes Frankfurt), servisní (letištní) poplatky, doprava klimatizovaným autobusem po trase, místní průvodce, odborný průvodce - kněz, všechny vstupy

V ceně není zahrnuto: obslužné, které představuje částku 100 EUR (platí se přímo průvodci)

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní pojištění Pandemic včetně storna zájezdu pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku a nemoci na Covid-19 v ceně 890 Kč, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 640 Kč, jednolůžkový pokoj - na vyžádání nebo pokud není možné klienta doubytovat 4.080 Kč

Program zájezdu:

1. den: Sraz v Bratislavě ráno. Transfer do Vídně, odlet do Bejrútu přes Frankfurt. Po příletu transfer na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani odjezd do Jeita Grotto (Džajta), je nádherný jeskynní komplex dlouhý přes devět kilometrů. Jeskyni objevil v roce 1836 americký misionář William Thompson. Prostor má unikátní akustiku, v roce 1969 zde koncertoval Karlheinz Stockhausen. Údajně se zde nachází největší stalaktit na světě, který měří osm metrů. Návštěva důležitého poutního místa Harissa, kde je umístěna 15 tunová bronzová socha Panny Marie, zvaná Libanonská Madona. V těsné blízkosti je moderní katedrála ze skla a betonu. Toto místo navštívil roku 1997 Sv. otec Jan Pavel II. Zastávka v Byblos - Fénicko-hebrejský přístav Gebal udržoval ve 3. tisíciletí před Kristem obchodní styky s Egyptem. Bývalou slávu Byblu dnes připomínají městské hradby se dvěma vstupními branami, několik chrámů a královské hrobky. V Byblosu vznikla fénická abeceda. Večeře, ubytování.

3. den: Po snídani navštívíme rodiště sv. Charbela. Narodil se jako páté dítě nemajetných rodičů Antuna a Brigid Makhlufových katolíků maronitského ritu. Rodina žila v malé horské vesnici Bekaa Kafra 140 km severně od Bejrútu. Vydáme se údolím Kadíša, zapsaném na listině UNESCO, s řadou historických klášterů ke slavným cedrovým lesům v blízkosti městečka Bšaré. „Boží cedry“ - v nadmořské výšce kolem 2000 metrů se tyčí přes 400 velikánů, ve věku od 100 do 1000 let. Věk sedmi z nich, tzn. biblických cedrů se odhaduje na 1200-2000 let. Slavný klášter der Mar Antonios Kozhaya se slavnou jeskyní sv. Antonína a nejstarším tiskařským lisem na Předním východě. Večeře, ubytování.

4. den: Po snídani návštěva údolí Bekaa Valley. Cestou budete mít panoramatický výhled na horu Hermon. (V diskusích o historickém místě Proměnění Páně se můžeme setkat s názorem některých autorů, kteří neumísťují událost Proměnění na horu Tábor, ale na některý z vrchů pohoří Hermon. Důležité však zůstává, že děj příběhu Proměnění se odehrává na vysokém vrchu. Lidé všech kultur a náboženství považovaly hory za posvátná místa Boží přítomnosti. Při pohledu na vrchol hory si člověk uvědomoval, že místo, kde se nebe dotýká země, musí být místem, kde Bůh sestupuje k člověku). První zastávka bude Baalbek s Jupiterovým, Bakchovým a Venušiným chrámem. Patří k největším chrámovým komplexům, jaké byly na Blízkém východě vybudovány. Dále se vydáte ke Chateau Ksara, domovině vinařů a budete zde degustovat místní víno. Zastávka na oběd. Odpoledne prohlídka Anjar, sídla ummájovských chalífů, které bylo obehnáno ochranným valem a má pravoúhlý půdorys (rozdělený 2 kolonádami). Večeře, ubytování.

5. den: Snídaně v hotelu. Navštívíme staré fénické přístavy. Naše prohlídka začíná návštěvou města Sidon nebo Saïdy, třetího největšího města v Libanonu. Podle knihy Genesis byl Sidon byl syn Kanaan, vnuka Noeho. Navštívíme Sidonský mořský hrad. Potom pokračujeme návštěvou Tyru, který je spojen s důležitými fázemi lidstva. Úžasní navigatoři a obchodníci, Féničané byli pověstní tím, že zrodili velké osobnosti mytologie včetně Cadmosa, kterému se připisuje zavedení abecedy do Řecka a jeho sestry Evropy, která dala jméno evropskému kontinentu. Navštívíme také Maghdouche, kde Panna Maria čekala na Ježíše, když kázal v Sidonu. Večeře.

6. den: Po snídani odjezd do Annaye - Lurdy Blízkého východu - hrob sv. Šarbela. Večeře, ubytování.

POUTĚ ZEJMÉNA 22. DEN V MĚSÍCI - nejvíce věřících přichází ke hrobu svatého Šarbela vždy 22. dne v měsíci. Tato pouť souvisí s příběhem jednoho zázračného uzdravení na přímluvu svatého Charbela: V noci 22. ledna 1993 Nuhad Chami, matka 12 dětí, pocítila nutkání modlit se před spaním k Panně Marii a svatému Šarbelovi. Nedávno měla mozkovou příhodu, po které zůstala zpola ochrnutá. Operace byla možná, ale byla velmi riskantní – krční tepny měla téměř ucpané. Když se v tu noc probudila, pokoj naplnilo oslepující světlo, z něhož vystoupili dva mniši. V jednom z nich poznala svatého Šarbela, který jí řekl: „Přišel jsem provést operaci, které se bojíš.“ Ona si jen pomyslela: „Jak může provést operaci, když nemá ani chirurgické nástroje, ani anestetické prostředky?“ a celá se chvěla od strachu. Za chvíli ucítila na krku řeholníkovy ruce a pronikla ji velká bolest, ale nemohla se bránit ani křičet. Když operace skončila, přiblížil se druhý řeholník, pomohl jí sednout si, upravil polštář a podal sklenici vody. Řekla mu, že má ochrnutý i jazyk a že nemůže pít bez brčka. Řeholník ji ujistil, že už je zdravá a už může sama jíst, pít, chodit i pracovat. Potom oba řeholníci zmizeli v tajemném světle. Nuhad Chami hned vzbudila manžela i děti. Všichni žasli, neboť její uzdravení bylo okamžité a úplné. Na obou stranách krku měla rány zašité chirurgickými nitěmi. Dodnes zůstávají tyto ranky viditelné jako jizvy. Od té doby chodí Nuhad Chami na pouť do Annaye vždy 22. dne v každém měsíci. A vždy ji doprovází tisíce dalších poutníků. Zajímavostí je, že její jizvy na krku ve dne pouti vždy mírně krvácejí. V muzeu sv. Šarbela se nachází fotografie, kterou zde v 50. letech nafotili zahraniční turisté. Když ji vyvolali, byl na ní mezi nimi i nějaký neznámý muž, kterého neznali. Když se ptali nejstarších domácích, kteří Šarbela ještě osobně znali, potvrdili mu, že to je on sám. On v té době byl však už dávno mrtvý.

7. den: Po půlnoci odjezd na letiště, odlet přes Frankfurt do Vídně (s příletem v 10:45)

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Upozornění: Váš cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu a nesmí v něm být razítko vstupu do Izraele!

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Vážení poutníci a klienti,

rádi bychom vás informovali, že online přihláška na našem webu je opět v provozu.

Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
15.07.2012

Libanon

Libanon

Libanonské pohoří,  Byblos, Annaya, Harissa, Bejrút, Sidon, Maghdouche, Tyros, Baalbek

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS